En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Tour of Estonia
Stage information
Stage 1
Stage 2
26/05
Tartu
Tartu
173 km
Result
Final Classification
Points
Mountain
1
Grzegorz Stepniak
Wibatech Merx 7R
8u26'19"
2
Andreas Stokbro Nielsen
Riwal Ceramicspeed Cycling Team
op 3"
3
Siarhei Papok
Minsk Cycling Club
op 1u33'41"
4
Piotr Havik
BEAT Cycling Club
op 8u33'41"
5
David Lozano Riba
Team Novo Nordisk
z.t
6
Lucas Eriksson
Serneke Allebike MTB Team
z.t
7
Alo Jakin
St Michel - Auber 93
z.t
8
Charles Planet
Team Novo Nordisk
z.t
9
Gert Joeaar
z.t
10
Abderrahim Zahiri
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
op 11u33'41"
11
Rein Taaramae
Direct Energie
op 22u33'41"
12
Troels Ronning Vinther
Riwal Ceramicspeed Cycling Team
op 30u33'41"
13
Maciej Paterski
Wibatech Merx 7R
op 31u33'41"
14
Yauheni Karaliok
op 3u00'00"
15
Vlaszimir Harakhavik
op 3u10'00"
16
Andreas Kron
Riwal Ceramicspeed Cycling Team
z.t
17
Ben Hetherington
Memil CCN Pro Cycling
op 3u56'00"
18
Uladzislau Dubouski
op 3u59'00"
19
Pierre Moncorge
Memil CCN Pro Cycling
op 4u01'00"
20
Patrick Clausen
Riwal Ceramicspeed Cycling Team
op 4u02'00"
21
Aksel Nommela
BEAT Cycling Club
z.t
22
Darijus Dzervus
op 4u03'00"
23
Isac Lundgren
z.t
24
Aimo PyykkÖnen
z.t
25
Andris Vosekalns
Hengxiang Cycling Team
z.t
26
Andrea Peron
Team Novo Nordisk
z.t
27
Fabio Mazzucco
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
z.t
28
Norman Vahtra
z.t
29
Venantas Lasinis
Staki - Technorama
z.t
30
Fabio Calabria
Team Novo Nordisk
z.t
31
Alex Mengoulas
BEAT Cycling Club
z.t
31
Filippo Zana
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
z.t
33
Eduard Vorganov
Minsk Cycling Club
z.t
34
Antti-Jussi Juntunen
z.t
35
Fredrik Ludvigsson
Team Coop
z.t
36
Karl Patrick Lauk
z.t
37
Jacob Eriksson
Destil - Parkhotel Valkenburg
z.t
38
Artsiom Harbach
z.t
39
Yauhen Sobal
Minsk Cycling Club
z.t
40
Jonas Gregaard Wilsly
Riwal Ceramicspeed Cycling Team
z.t
41
Umberto Poli
Team Novo Nordisk
op 4u10'00"
42
Jonas Aaen Jörgensen
Riwal Ceramicspeed Cycling Team
z.t
43
Manuel Penalver Aniorte
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
op 4u40'00"
44
Alessandro Fedeli
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
op 5u00'00"
45
Edvin Wilsson
op 5u47'00"
46
Adrian Honkisz
Wibatech Merx 7R
op 7u57'00"
47
Charalampos Kastrantas
Java Partizan
op 8u19'00"
48
Nahom Desale
BEAT Cycling Club
op 1u30'41"
49
Julius Taskinen
z.t
50
Justas Beniusis
op 3u17'41"
51
Eriks Toms Gavars
z.t
52
Anton Ivashkin
Minsk Cycling Club
z.t
53
Kestutis Vaitaitis
Staki - Technorama
op 5u17'41"
54
Risto Raid
op 5u43'41"
55
Povilas Sideikis
op 7u04'41"
56
Nikita Baravik
z.t
57
Daniel Abraham Gebru
BEAT Cycling Club
op 10u25'41"
58
Sauli Pietikäinen
op 17u08'41"
Rojus Adomaitis
DNF
Stanislau Bazhkou
Minsk Cycling Club
DNF
Dmitryi Belko
DNF
Mehdi Benhamouda
Team Novo Nordisk
DNF
Maris Bogdanovics
Amore & Vita - Prodir
DNF
Artur Ceremisinov
Staki - Technorama
DNF
Roy Eefting
Memil CCN Pro Cycling
DNF
Tomas Gembeckas
Staki - Technorama
DNF
Daan Hoeyberghs
BEAT Cycling Club
DNF
Sylwester Janiszewski
Wibatech Merx 7R
DNF
Hiski Kanerva
Memil CCN Pro Cycling
DNF
Joni Kanerva
Memil CCN Pro Cycling
DNF
Horens Korbergs Ulvis
DNF
Povilas Kupstaitis
Staki - Technorama
DNF
Richard Larsen
DNF
Trond Larsen
DNF
Vladyslav Makogon
DNF
Alanas Marcinkenas
DNF
Jaroslaw Marycz
Wibatech Merx 7R
DNF
Javier Ignacio Montoya Mesa
Trevigiani Phonix - Hemus 1896
DNF
Jacek Morajko
Wibatech Merx 7R
DNF
Anton Muzychkin
Minsk Cycling Club
DNF
Kasparas Punkrys
DNF
Wilson Renwick
DNF
Erik Sandersson
DNF
Aliaksandr Saroka
DNF
Dominic Schils
Java Partizan
DNF
Kaspars Sergis
DNF
Aliaksei Shnyrko
RTS Racing Team
DNF
Søren Siggaard
Riwal Ceramicspeed Cycling Team
DNF
Paulius Siskevicius
Staki - Technorama
DNF
Antti Sizko
Memil CCN Pro Cycling
DNF
Wojciech Sykala
Wibatech Merx 7R
DNF
Lukas Talacka
DNF
Bas Tietema
BEAT Cycling Club
DNF
Mehdi Tigrine
Java Partizan
DNF
Jacob Tipper
Memil CCN Pro Cycling
DNF
Paulius Valiukas
Staki - Technorama
DNF
Quentin Valognes
Team Novo Nordisk
DNF
Karl-Arnold Vendelin
DNF
Deins Kanepejs
Vitus Pro Cycling
DNF
Lauri Seppä
DNF
Martin Ford
Java Partizan
DNS
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares