En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Giro d'Italia
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Info
Baltic Chain Tour 2018
Stage information
Prologue
Stage 1
Stage 2
Stage 3
26/08
Panevezys
Vilnius
160 km
Result
Final Classification
1
Jonas Bokeloh
LKT Team Brandenburg
3u42'04"
2
Martin Laas
Team Illuminate
z.t
3
Emils Liepins
One Pro Cycling
z.t
4
Eryk Laton
Team Hurom
z.t
5
Onur Balkan
Torku Sekerspor
z.t
6
Tore Andre Aase Vabø
z.t
7
Ramunas Navardauskas
Bahrein - Merida
z.t
8
Norman Vahtra
z.t
9
Anders Oddli
z.t
10
Maris Kalverss
z.t
11
Vadim Galeyev
Apple Team
z.t
12
Jakub Kaczmarek
Team Hurom
z.t
13
Rojus Adomaitis
z.t
14
Gediminas Kaupas
z.t
15
Jan Dieteren
LKT Team Brandenburg
z.t
16
Anton Muzychkin
Minsk Cycling Club
z.t
17
Darijus Dzervus
z.t
18
Sindre Haugsvaer
z.t
19
Adrian Banaszek
Voster Uniwheels Team
z.t
20
Maris Bogdanovics
Amore & Vita - Prodir
z.t
21
Venantas Lasinis
Staki - Technorama
z.t
22
Oskar Nisu
z.t
23
Jacob Wihk
z.t
24
Siim Kiskonen
z.t
25
Hamish Beadle
Novo Nordisk Development Team
z.t
26
Yauheni Akhramenka
z.t
27
Marius BlÅlid
z.t
28
Povilas Sideikis
z.t
29
Aimo PyykkÖnen
z.t
30
Ahmet Orken
Salcano Sakarya B.B. Pro Team
z.t
31
Roman Gladysh
Lviv Cycling Team
z.t
32
Andzs Flaksis
Holowesko-Citadel Racing Team
z.t
33
Mantas Januskevicius
z.t
34
Arnoldas Valiausa
z.t
35
Sondre Fredriksen
z.t
36
Arne van Gils
z.t
37
Lukas Talacka
z.t
38
Antti-Jussi Juntunen
z.t
39
Gert Joeaar
z.t
40
Oguzhan Tiryaki
z.t
41
Richard Larsen
z.t
42
Julius Taskinen
z.t
43
Alanas Marcinkenas
z.t
44
Leo Appelt
LKT Team Brandenburg
z.t
45
Kristo Prangel
z.t
46
Sultan Khalel
z.t
47
Eriks Toms Gavars
z.t
48
Cebrail Seker
z.t
49
Vitaliy Buts
Team Hurom
z.t
50
Steven Kalf
z.t
51
Anton Lavrentyev
Apple Team
z.t
52
Jacob Buijk
z.t
53
Yuriy Chsherbinin
Apple Team
z.t
54
Kaspars Sergis
z.t
55
Gert Kivistik
z.t
56
Girts Vevers
z.t
57
Kristjan Johanson
z.t
58
Hiski Kanerva
Memil CCN Pro Cycling
z.t
59
Lucas Dauge
Novo Nordisk Development Team
z.t
60
Samuel Munday
Novo Nordisk Development Team
z.t
61
Joakim Öberg
z.t
62
Eirik Halvorsen
z.t
63
Joosep Sankmann
z.t
64
Philip Weber
LKT Team Brandenburg
z.t
65
Rick Nobel
z.t
66
Andriy Vasylyuk
Team Hurom
z.t
67
Raman Ramanau
Minsk Cycling Club
z.t
68
Kestutis Vaitaitis
Staki - Technorama
z.t
69
Karl-Arnold Vendelin
z.t
70
Vladyslav Pohorelov
z.t
71
Andris Vosekalns
Hengxiang Cycling Team
z.t
72
Kristers Ansons
z.t
73
Michal Podlaski
Voster Uniwheels Team
z.t
74
Sauli Pietikäinen
z.t
75
Mikhail Shemetau
z.t
76
Erik From
z.t
77
Paul Taebling
LKT Team Brandenburg
z.t
78
Mateusz Komar
Voster Uniwheels Team
z.t
79
Kasparas Punkrys
z.t
80
Raman Tsishkou
z.t
81
Povilas Kupstaitis
Staki - Technorama
z.t
82
Adam Stachowiak
Voster Uniwheels Team
z.t
83
Bob Wubben
z.t
84
Valeriy Romanenkov
z.t
85
Muhammet Atalay
Torku Sekerspor
z.t
86
Stanislaw Aniolkowski
Team Hurom
z.t
87
Ahmet Akdylek
Torku Sekerspor
z.t
88
Oleg Zemlyakov
Apple Team
z.t
89
Nurgali Turebekov
z.t
90
Kristian HøvÅs
z.t
91
Krzysztof Parma
Voster Uniwheels Team
z.t
92
Timur Maleev
Lviv Cycling Team
z.t
93
Mateusz Grabis
Voster Uniwheels Team
z.t
94
Kamil Zielinski
Team Hurom
z.t
95
Luuk Van Der Meer
z.t
96
Volodymyr Fredyuk
z.t
97
Ivo Vilumovs
z.t
98
Arunas Gliaudelis
z.t
99
Hardzei Tsishchanka
z.t
100
Arvis Sprude
op 27"
101
Niels van der Pijl
z.t
102
Paulius Siskevicius
Staki - Technorama
op 1'01"
103
Marten Joeaar
z.t
104
Simon Nordahl Svendsen
op 1'17"
105
Edgaras Kovaliovas
op 1'27"
106
Malte Jürß
LKT Team Brandenburg
op 2'01"
107
Tomas Gembeckas
Staki - Technorama
op 2'22"
108
Justas Beniusis
z.t
109
Vitaliy Hryniv
op 2'57"
2024
2023
2022
2021
2020
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares