En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Baltic Chain Tour 2018
Stage information
Prologue
Stage 1
Stage 2
Stage 3
26/08
Panevezys
Vilnius
160 km
Result
Final Classification
1
Emils Liepins
One Pro Cycling
10u31'31"
2
Ramunas Navardauskas
Bahrein - Merida
op 9"
3
Gert Joeaar
op 19"
4
Martin Laas
Team Illuminate
op 22"
5
Andzs Flaksis
Holowesko-Citadel Racing Team
op 27"
6
Jakub Kaczmarek
Team Hurom
z.t
7
Richard Larsen
op 34"
8
Andriy Vasylyuk
Team Hurom
z.t
9
Norman Vahtra
op 36"
10
Sauli Pietikäinen
op 39"
11
Oskar Nisu
z.t
12
Eriks Toms Gavars
z.t
13
Rojus Adomaitis
op 40"
14
Maris Bogdanovics
Amore & Vita - Prodir
op 41"
15
Vitaliy Buts
Team Hurom
op 43"
16
Adrian Banaszek
Voster Uniwheels Team
op 49"
17
Siim Kiskonen
op 57"
18
Ahmet Orken
Salcano Sakarya B.B. Pro Team
op 1'05"
19
Stanislaw Aniolkowski
Team Hurom
op 1'34"
20
Darijus Dzervus
op 1'59"
21
Philip Weber
LKT Team Brandenburg
op 2'01"
22
Eryk Laton
Team Hurom
op 2'03"
23
Sindre Haugsvaer
op 3'59"
24
Marius BlÅlid
z.t
25
Adam Stachowiak
Voster Uniwheels Team
op 4'05"
26
Anders Oddli
op 4'06"
27
Kristers Ansons
z.t
28
Jonas Bokeloh
LKT Team Brandenburg
op 4'09"
29
Onur Balkan
Torku Sekerspor
op 4'10"
30
Oguzhan Tiryaki
op 4'11"
31
Tore Andre Aase Vabø
op 4'12"
32
Michal Podlaski
Voster Uniwheels Team
z.t
33
Vladyslav Pohorelov
op 4'15"
34
Joakim Öberg
op 4'16"
35
Cebrail Seker
z.t
36
Joosep Sankmann
op 4'25"
37
Yuriy Chsherbinin
Apple Team
z.t
38
Antti-Jussi Juntunen
op 4'27"
39
Oleg Zemlyakov
Apple Team
op 4'28"
40
Vadim Galeyev
Apple Team
z.t
41
Julius Taskinen
z.t
42
Kristjan Johanson
op 4'30"
43
Mikhail Shemetau
op 4'33"
44
Leo Appelt
LKT Team Brandenburg
op 4'34"
45
Yauheni Akhramenka
z.t
46
Bob Wubben
op 4'36"
47
Anton Lavrentyev
Apple Team
op 4'37"
48
Raman Ramanau
Minsk Cycling Club
op 4'38"
49
Paul Taebling
LKT Team Brandenburg
op 4'39"
50
Karl-Arnold Vendelin
op 4'42"
51
Rick Nobel
op 4'44"
52
Raman Tsishkou
op 4'49"
53
Kaspars Sergis
z.t
54
Volodymyr Fredyuk
op 4'51"
55
Aimo PyykkÖnen
op 4'54"
56
Girts Vevers
z.t
57
Arnoldas Valiausa
op 4'55"
58
Ivo Vilumovs
op 4'56"
59
Povilas Sideikis
op 4'57"
60
Hiski Kanerva
Memil CCN Pro Cycling
z.t
61
Lukas Talacka
op 4'58"
62
Gert Kivistik
op 4'59"
63
Jacob Buijk
op 5'04"
64
Lucas Dauge
Novo Nordisk Development Team
z.t
65
Mantas Januskevicius
op 5'05"
66
Kestutis Vaitaitis
Staki - Technorama
op 5'09"
67
Arunas Gliaudelis
z.t
68
Nurgali Turebekov
op 5'15"
69
Eirik Halvorsen
op 5'17"
70
Arvis Sprude
op 5'19"
71
Valeriy Romanenkov
op 5'20"
72
Samuel Munday
Novo Nordisk Development Team
z.t
73
Arne van Gils
op 5'25"
74
Jacob Wihk
op 5'31"
75
Venantas Lasinis
Staki - Technorama
op 5'32"
76
Anton Muzychkin
Minsk Cycling Club
op 5'33"
77
Edgaras Kovaliovas
op 5'35"
78
Gediminas Kaupas
op 5'38"
79
Kamil Zielinski
Team Hurom
op 5'44"
80
Simon Nordahl Svendsen
z.t
81
Sultan Khalel
op 5'51"
82
Timur Maleev
Lviv Cycling Team
op 5'58"
83
Erik From
z.t
84
Steven Kalf
op 6'00"
85
Kristo Prangel
op 6'07"
86
Hamish Beadle
Novo Nordisk Development Team
op 6'11"
87
Maris Kalverss
op 6'12"
88
Kasparas Punkrys
op 6'18"
89
Hardzei Tsishchanka
op 6'21"
90
Ahmet Akdylek
Torku Sekerspor
op 6'24"
91
Niels van der Pijl
op 6'25"
92
Krzysztof Parma
Voster Uniwheels Team
op 6'28"
93
Sondre Fredriksen
op 6'30"
94
Alanas Marcinkenas
z.t
95
Roman Gladysh
Lviv Cycling Team
z.t
96
Mateusz Grabis
Voster Uniwheels Team
op 6'31"
97
Jan Dieteren
LKT Team Brandenburg
op 6'37"
98
Muhammet Atalay
Torku Sekerspor
op 6'46"
99
Kristian HøvÅs
op 6'51"
100
Mateusz Komar
Voster Uniwheels Team
op 6'56"
101
Luuk Van Der Meer
op 7'30"
102
Andris Vosekalns
Hengxiang Cycling Team
op 7'57"
103
Povilas Kupstaitis
Staki - Technorama
op 8'59"
104
Malte Jürß
LKT Team Brandenburg
op 9'11"
105
Vitaliy Hryniv
op 10'09"
106
Tomas Gembeckas
Staki - Technorama
op 10'11"
107
Paulius Siskevicius
Staki - Technorama
z.t
108
Justas Beniusis
op 10'21"
109
Marten Joeaar
op 16'03"
Declan Irvine
Team Novo Nordisk
DNS
Ukko Iisakki Peltonen
DSQ
Bob Goedbloed
Novo Nordisk Development Team
DNF
2024
2023
2022
2021
2020
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares