En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Giro d'Italia
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Info
GP Industria & Artigianato
Result
1
Mauro Santambrogio
Vini Fantini
4u49'21"
2
Patrik Sinkewitz
Meridiana Kamen Team
op 12"
3
Oscar Gatto
Vini Fantini
op 14"
4
Ivan Rovny
Ceramica Flaminia - Fondriest
z.t
5
Andrea Fedi
Ceramica Flaminia - Fondriest
z.t
6
Franco Pellizotti
Androni Giocattoli
z.t
7
Carlos Julian Quintero Norena
Colombia
z.t
8
Francesco Manuel Bongiorno
Bardiani Valvole - CSF Inox
z.t
9
Jackson Rodríguez
Androni Giocattoli
z.t
10
Danilo Di Luca
Vini Fantini
z.t
11
Simone Campagnaro
Team Nippo - De Rosa
op 30"
12
Fabio Andres Duarte Arevalo
Colombia
z.t
13
Jarlinson Pantano Gomez
Colombia
z.t
14
Matteo Fedi
Ceramica Flaminia - Fondriest
op 40"
15
Stefano Pirazzi
Bardiani Valvole - CSF Inox
z.t
16
Stephen Cummings
BMC Racing Team
z.t
17
Nicola Boem
Bardiani Valvole - CSF Inox
z.t
18
Caleb Fairly
Garmin - Sharp
z.t
19
Frederico Rocchetti
Utensilnord Ora24.eu
z.t
20
Marco Zamparella
Utensilnord Ora24.eu
z.t
21
Sergio Pardilla Bellon
MTN - Qhubeka
z.t
22
Arkimedes Arguelyes Rodriges
Lokosphinx
z.t
23
Fabio Taborre
Vini Fantini
z.t
24
Gabriele Bosisio
Utensilnord Ora24.eu
z.t
25
Michael Rodriguez Galindo
Colombia
z.t
26
Floris Smeyers
Verandas Willems
op 1'30"
27
Sergey Klimov
Rusvelo
z.t
28
Miguel Angel Rubiano Chavez
Androni Giocattoli
z.t
29
Dmitrii Sokolov
Lokosphinx
z.t
30
Antonio Santoro
Ceramica Flaminia - Fondriest
z.t
31
Alexander Rybakov
Rusvelo
z.t
32
Tomaz Nose
Adria Mobil
z.t
33
Filippo Savini
Ceramica Flaminia - Fondriest
z.t
34
Sergey Firsanov
Rusvelo
z.t
35
Francesco Failli
Vini Fantini
z.t
36
Jacques Janse van Rensburg
MTN - Qhubeka
z.t
37
Emanuel Kiserlovski
Meridiana Kamen Team
z.t
38
Matej Mugerli
Adria Mobil
z.t
39
Daniel Oss
BMC Racing Team
op 1'50"
40
Stefano Locatelli
Bardiani Valvole - CSF Inox
z.t
41
Martin Kohler
BMC Racing Team
op 3'50"
42
Jeffry Johan Romero Corredor
Colombia
z.t
43
Dalivier Ospina Navarro
Colombia
z.t
44
Robbie Squire
Ceramica Flaminia - Fondriest
op 4'30"
45
Nicola Dal Santo
Ceramica Flaminia - Fondriest
z.t
46
Jean-Albert Carnevali
Verandas Willems
z.t
47
Simon Pavlin
Adria Mobil
z.t
48
Marco Canola
Bardiani Valvole - CSF Inox
z.t
49
Meran Russan
MTN - Qhubeka
z.t
50
Sergei Pomoshnikov
Rusvelo
z.t
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
Info
Parcours
Result
Palmares