En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Tro-Bro Léon
Result
1
Martin Mortensen
One Pro Cycling
4u50'36"
2
Pete Williams
One Pro Cycling
z.t
3
Florian Vachon
Fortuneo-Vital Concept
z.t
4
Laurent Pichon
FDJ
z.t
5
Johan Le Bon
FDJ
z.t
6
Yohann Gène
Direct Energie
op 4"
7
Baptiste Planckaert
Wallonie Bruxelles - Group Protect
op 17"
8
Dimitri Claeys
Wanty - Groupe Gobert
z.t
9
Mihkel Raim
Cycling Academy Team
z.t
10
Sébastien Minard
Ag2r - La Mondiale
op 20"
11
Maxime Renault
HP-BTP Auber '93
op 31"
12
Yannis Yssaad
Armee de Terre
z.t
13
Christophe Laporte
Cofidis
z.t
14
Jimmy Turgis
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
z.t
15
Samuel Dumoulin
Ag2r - La Mondiale
z.t
16
Sébastien Delfosse
Wallonie Bruxelles - Group Protect
z.t
17
Guillaume Thevenot
Direct Energie
z.t
18
Arnaud Gérard
Fortuneo-Vital Concept
z.t
19
Alexis Bodiot
Armee de Terre
z.t
20
Julien Duval
Armee de Terre
z.t
21
Anthony Delaplace
Fortuneo-Vital Concept
z.t
22
Robin Stenuit
Wanty - Groupe Gobert
z.t
23
Alo Jakin
HP-BTP Auber '93
z.t
24
Hugo Hofstetter
Cofidis
z.t
25
Dion Smith
One Pro Cycling
z.t
26
Julien Stassen
Wallonie Bruxelles - Group Protect
z.t
27
Alexandre Pichot
Direct Energie
z.t
28
Hayden McCormick
One Pro Cycling
z.t
29
Sylvain Chavanel
Direct Energie
z.t
30
Benoît Jarrier
Fortuneo-Vital Concept
z.t
31
Flavien Dassonville
HP-BTP Auber '93
z.t
32
Alexandre Geniez
FDJ
z.t
33
Romain Combaud
Delko Marseille-Provence KTM
z.t
34
Vegard Breen
Fortuneo-Vital Concept
z.t
35
Francis Mourey
Fortuneo-Vital Concept
z.t
36
Perrig Quemeneur
Direct Energie
z.t
37
Christophe Laborie
Delko Marseille-Provence KTM
z.t
38
Sébastien Chavanel
FDJ
op 39"
39
Benoît Sinner
Armee de Terre
op 51"
40
Damien Gaudin
Ag2r - La Mondiale
op 1'03"
41
Frederik Backaert
Wanty - Groupe Gobert
op 1'18"
42
Olivier Chevalier
Wallonie Bruxelles - Group Protect
op 1'33"
43
Clement Venturini
Cofidis
op 1'41"
44
Jimmy Janssens
Team 3M
z.t
45
Xandro Meurisse
Crelan - Vastgoedservice
z.t
46
Marcel Meisen
Team Kuota-Lotto
z.t
47
Timothy Stevens
Crelan - Vastgoedservice
z.t
48
Frederique Robert
Crelan - Vastgoedservice
z.t
49
Olivier Le Gac
FDJ
z.t
50
Olivier Pardini
Wallonie Bruxelles - Group Protect
op 1'44"
51
Jordan Levasseur
Armee de Terre
op 2'29"
52
Rudy Barbier
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
op 2'37"
53
Dennis Coenen
Crelan - Vastgoedservice
z.t
54
David Boucher
Crelan - Vastgoedservice
z.t
55
Thomas Rostollan
Armee de Terre
z.t
56
Gerry Druyts
Crelan - Vastgoedservice
z.t
57
David Menut
HP-BTP Auber '93
op 3'21"
58
Lilian Calmejane
Direct Energie
op 3'58"
59
Franck Bonnamour
Fortuneo-Vital Concept
op 4'40"
60
Stéphane Poulhiès
Armee de Terre
z.t
61
Anthony Maldonado
HP-BTP Auber '93
op 5'44"
62
Nico Denz
Ag2r - La Mondiale
z.t
63
Benjamin Giraud
Delko Marseille-Provence KTM
z.t
64
Julien El Fares
Delko Marseille-Provence KTM
z.t
Bryan Alaphilippe
Armee de Terre
DNF
Mikel Aristi Gardoki
Delko Marseille-Provence KTM
DNF
Gediminas Bagdonas
Ag2r - La Mondiale
DNF
Aritz Bagües
Euskadi Basque Country - Murias
DNF
Nicolas Baldo
Team Roth
DNF
Ander Barrenetxea
Euskadi Basque Country - Murias
DNF
Jérôme Baugnies
Wanty - Groupe Gobert
DNF
César Bihel
HP-BTP Auber '93
DNF
Guillaume Boivin
Cycling Academy Team
DNF
Dieter Bouvry
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
DNF
Loic Chetout
Cofidis
DNF
Jeremy Cornu
Direct Energie
DNF
Dan Craven
Cycling Academy Team
DNF
Maxime Daniel
Ag2r - La Mondiale
DNF
Gertjan De Vos
Team 3M
DNF
Tom Dernies
Wallonie Bruxelles - Group Protect
DNF
Felix Drumm
DNF
Laurent Evrard
Team 3M
DNF
Romain Feillu
HP-BTP Auber '93
DNF
Marc Fournier
FDJ
DNF
Fredrik Strand Galta
Delko Marseille-Provence KTM
DNF
Jelle Goderis
Team 3M
DNF
Romain Guillemois
Direct Energie
DNF
Gregory Habeaux
Wallonie Bruxelles - Group Protect
DNF
Zohar Hadari
Cycling Academy Team
DNF
Christopher Hatz
Team Kuota-Lotto
DNF
Piotr Havik
Team 3M
DNF
Pieter Jacobs
Crelan - Vastgoedservice
DNF
Grischa Janorschke
Team Roth
DNF
Dick Janssens
Team 3M
DNF
Quentin Jauregui
Ag2r - La Mondiale
DNF
Gert Joeaar
Cofidis
DNF
Tobias Knaup
Team Kuota-Lotto
DNF
Martin Kohler
Team Roth
DNF
Sebastian Lander
One Pro Cycling
DNF
Kevin Ledanois
Fortuneo-Vital Concept
DNF
Jérémy Leveau
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
DNF
Eneko Lizarralde
Euskadi Basque Country - Murias
DNF
Lukas Löer
Team Kuota-Lotto
DNF
Lubos Malovec
Cycling Academy Team
DNF
Lorrenzo Manzin
FDJ
DNF
Guillaume Martin
Wanty - Groupe Gobert
DNF
Yannick Martinez
Delko Marseille-Provence KTM
DNF
Wojciech Migdal
Cycling Academy Team
DNF
Danilo Napolitano
Wanty - Groupe Gobert
DNF
Peio Olaberria
Euskadi Basque Country - Murias
DNF
Dylan Page
Team Roth
DNF
Frank Pasche
Team Roth
DNF
Florent Pereira
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
DNF
Anthony Perez
Cofidis
DNF
Cédric Pineau
FDJ
DNF
Felix Pouilly
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
DNF
Dario Rapps
Team Kuota-Lotto
DNF
Rob Ruijgh
Crelan - Vastgoedservice
DNF
Guy Sagiv
Cycling Academy Team
DNF
Bob Schoonbroodt
Team 3M
DNF
Florian Sénéchal
Cofidis
DNF
Lander Seynaeve
Wanty - Groupe Gobert
DNF
Evaldas Siskevicius
Delko Marseille-Provence KTM
DNF
Colin Chris Stüssi
Team Roth
DNF
Sébastien Turgot
Ag2r - La Mondiale
DNF
Gotzon Udondo
Euskadi Basque Country - Murias
DNF
Kenneth Vanbilsen
Cofidis
DNF
Louis Verhelst
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
DNF
Théo Vimpere
HP-BTP Auber '93
DNF
Richard Weinzheimer
Team Kuota-Lotto
DNF
Samuel Williams
One Pro Cycling
DNF
Aviv Yechzkel
Cycling Academy Team
DNF
Ludwig De Winter
Wallonie Bruxelles - Group Protect
DNF
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
Info
Parcours
Result
Palmares