En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Tour of Antalya
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
23/02
Perge
Termessos
91.8 km
Result
Standings
Points
Mountain
1
Szymon Rekita
Leopard Pro Cycling
2u10'40"
2
Juan Pedro Lopez Perez
Kometa Cycling Team
op 8"
3
Rubén Plaza Molina
Israel Cycling Academy
z.t
4
Branislau Samoilau
Minsk Cycling Club
op 17"
5
Attila Valter
CCC Development Team
op 19"
6
Conor Dunne
Israel Cycling Academy
op 21"
7
Giovanni Lonardi
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
z.t
8
Stefano Oldani
Kometa Cycling Team
z.t
9
Radoslav Rogina
Adria Mobil
op 23"
10
Georg Zimmermann
Tirol Cycling Team
op 26"
11
James Fouche
Team Wiggins Le Col
z.t
12
Jack Burke
Leopard Pro Cycling
op 29"
13
Stephan Rabitsch
Team Felbermayr - Simplon Wels
z.t
14
Adriaan Janssen
Monkey Town-à Bloc CT
op 33"
15
Michel Ries
Kometa Cycling Team
z.t
16
Hiroki Nishimura
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
z.t
17
Otto Vergaerde
Corendon - Circus
op 38"
18
Jan Maas
Leopard Pro Cycling
op 40"
19
Maxime Vantomme
Tarteletto - Isorex
z.t
20
Artem Ovechkin
Terengganu Inc. TSG Cycling Team
z.t
21
Nikodemus Holler
Bike Aid
op 45"
22
Dinmukhammed Ulysbayev
Astana City
op 49"
23
Stanislau Bazhkou
Minsk Cycling Club
op 53"
24
Stijn Devolder
Corendon - Circus
op 54"
25
Maarten de Jonge
Monkey Town-à Bloc CT
op 55"
26
Matthieu Jeannes
op 57"
27
Damiano Cima
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
op 1'08"
28
Anton Kuzmin
Astana City
op 1'15"
29
Vadim Pronskiy
Vino - Astana Motors
op 1'16"
30
Mark Donovan
Team Wiggins Le Col
op 1'19"
31
Joel Suter
Akros - Thömus
op 1'22"
32
Justin Wolf
Bike Aid
z.t
33
Tobias Bayer
Tirol Cycling Team
z.t
34
Adne Van Engelen
Bike Aid
op 1'29"
35
Robert Scott
Team Wiggins Le Col
z.t
36
Galym Akhmetov
Astana City
op 1'34"
37
Patryk Stosz
CCC Development Team
op 1'41"
38
Nikita Sokolov
Vino - Astana Motors
op 1'46"
39
Mikhail Fokin
op 1'48"
40
Benjamin Brkic
Team Felbermayr - Simplon Wels
op 1'50"
41
Aljaz Jarc
Adria Mobil
op 1'52"
42
Piotr Brozyna
CCC Development Team
op 1'55"
43
Alexandr Ovsyannikov
Vino - Astana Motors
op 2'18"
44
Daniil Marukhin
Astana City
op 2'21"
45
Andrei Stepanov
op 2'23"
46
Igor Frolov
z.t
47
Hayato Yoshida
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
z.t
48
Sebastian Kolze Changizi
z.t
49
Matvey Nikitin
Vino - Astana Motors
op 2'32"
50
Kristaps Pelcers
Amore & Vita - Prodir
op 2'37"
51
Abram Stockman
Tarteletto - Isorex
op 3'04"
52
Michiel Stockman
Tarteletto - Isorex
z.t
53
Justin Paroz
Akros - Thömus
op 3'08"
54
Omar El Gouzi
Tirol Cycling Team
op 3'11"
55
Vladislav Duiunov
op 3'22"
56
Mads Østergaard Kristensen
z.t
57
Artur Ershov
z.t
58
Yauhen Sobal
Minsk Cycling Club
op 3'31"
59
Norman Vahtra
op 3'33"
60
Daniil Chumachenko
op 3'37"
61
Michal Paluta
CCC Development Team
z.t
62
Matthias Krizek
Team Felbermayr - Simplon Wels
z.t
63
Andi Bajc
Team Felbermayr - Simplon Wels
z.t
64
Michael O'Loughlin
Team Wiggins Le Col
z.t
65
Ahmet Orken
Salcano Sakarya B.B. Pro Team
op 3'46"
66
Bas van der Kooij
Monkey Town-à Bloc CT
op 4'11"
67
Mathieu van der Poel
Corendon - Circus
z.t
68
Markus Wildauer
Tirol Cycling Team
op 4'16"
69
Siim Kiskonen
op 4'19"
70
Sebastian Ryttersgaard
op 4'22"
71
Maris Bogdanovics
Interpro Stradelli Cycling
op 4'28"
72
Yunus Emre Yilmaz Yunus
op 4'32"
73
Ylber Sefa
Tarteletto - Isorex
op 4'35"
74
Dries De Bondt
Corendon - Circus
op 4'39"
75
Eriks Toms Gavars
Amore & Vita - Prodir
op 4'41"
76
Alexander Krieger
Leopard Pro Cycling
z.t
77
Benjamin Perry
Israel Cycling Academy
op 4'54"
78
Niklas Spilcker Jacobsen
op 4'57"
79
Oguzhan Tiryaki
Salcano Sakarya B.B. Pro Team
op 5'03"
80
Oskar Nisu
op 5'12"
81
Abdulkadir Kelleci
op 5'33"
82
Kristers Ansons
Amore & Vita - Prodir
op 5'35"
83
Gabriel Cullaigh
op 5'38"
84
Maksim Piskunov
op 5'45"
85
Jonas Döring
Akros - Thömus
op 5'54"
86
Timo Güller
Akros - Thömus
z.t
87
Elchin Asadov
Lviv Cycling Team
z.t
88
Raman Ramanau
Minsk Cycling Club
op 7'43"
89
Kamil Malecki
CCC Development Team
op 7'47"
90
Corentin Navarro
Team Wiggins Le Col
op 7'57"
91
Kristian Arnth Sørensen
z.t
92
Riccardo Minali
Israel Cycling Academy
z.t
93
Nicolas Dalla Valle
Tirol Cycling Team
z.t
94
Siarhei Papok
Minsk Cycling Club
z.t
95
Aaron Grosser
Bike Aid
z.t
96
Andrea Colnaghi
z.t
97
Dusan Rajovic
Adria Mobil
op 8'02"
98
Kevin Molinari
op 8'07"
99
Ziga Horvat
Adria Mobil
op 8'19"
100
Diego Pablo Sevilla Lopez
Kometa Cycling Team
op 8'32"
101
Juan Camacho del Fresno
Kometa Cycling Team
z.t
102
Roy Jans
Corendon - Circus
z.t
103
Wim Kleiman
Monkey Town-à Bloc CT
z.t
104
Daniel Lehner
Team Felbermayr - Simplon Wels
z.t
105
Rasmus Lund
z.t
106
Tim Wollenberg
Team Felbermayr - Simplon Wels
z.t
107
Guy Niv
Israel Cycling Academy
z.t
108
Konrad Geßner
Leopard Pro Cycling
op 8'37"
109
Lucas Carstensen
Bike Aid
z.t
110
Stepan Astafyev
Vino - Astana Motors
op 9'19"
111
Vasili Strokau
Minsk Cycling Club
z.t
112
Deins Kanepejs
Amore & Vita - Prodir
op 9'21"
113
Davide Colnaghi
z.t
114
Manuel Zobrist
Akros - Thömus
z.t
115
Pier Elis Belletta
op 12'21"
116
Alexey Voloshin
Vino - Astana Motors
op 12'23"
117
Hamish Schreurs
Israel Cycling Academy
op 12'25"
118
Elias Van Breussegem
Tarteletto - Isorex
op 12'27"
119
Gorazd Per
Adria Mobil
z.t
120
Vasili Byaliauski
Minsk Cycling Club
op 12'29"
121
Szymon Tracz
CCC Development Team
op 12'31"
122
Patrick Gamper
Tirol Cycling Team
op 13'07"
123
Roman Deshko
Lviv Cycling Team
op 13'21"
124
Gaetan Pons
Leopard Pro Cycling
z.t
125
Antonio Santoro
Monkey Town-à Bloc CT
op 14'08"
126
Mel Van der Veekens
Monkey Town-à Bloc CT
z.t
127
Izzet Sahin Icen
op 14'31"
128
Daniel Bichlmann
Bike Aid
op 14'32"
129
Ahmet Örencik
z.t
130
Kristo Prangel
op 14'35"
131
Volodymyr Dzhus
Lviv Cycling Team
z.t
132
Mathieu Troude
op 14'37"
133
Igor Chzhan
Astana City
z.t
134
Floris Gerts
Tarteletto - Isorex
z.t
135
Bohdan Musiienko
Lviv Cycling Team
op 14'45"
136
Amine Ahmed Galdoune
op 16'14"
137
Ivan Mirri
op 16'19"
138
Rait Ärm
z.t
139
Batuhan Özgür
op 17'03"
140
Halil Ibrahim Dilek
op 17'06"
141
Enes Talha Ay
Salcano Sakarya B.B. Pro Team
op 17'11"
142
Pascal Bousquet
op 17'18"
143
Kristjan Johanson
z.t
144
Süleyman Urcu
op 17'41"
145
Onur Balkan
Salcano Sakarya B.B. Pro Team
op 18'48"
146
Cebrail Seker
z.t
147
Muhammed Ali Uguz
op 19'06"
148
Fethi Acar
op 19'27"
149
Muhammet Atalay
Salcano Sakarya B.B. Pro Team
z.t
150
Ahmet Akdylek
Salcano Sakarya B.B. Pro Team
z.t
151
Soner Akbas
op 0"
152
Julien Amadori
z.t
153
Jeremy Barret
z.t
154
Kemal Kucukbay
z.t
155
Canday Üzgün
z.t
156
Mahmud Mammadov
Lviv Cycling Team
z.t
157
Mykyta Zubenko
Lviv Cycling Team
z.t
158
Jérémy Morel
z.t
159
Yannis Voisard
Akros - Thömus
z.t
160
Sergey Luchshenko
Astana City
z.t
161
Michele Gazzoli
Kometa Cycling Team
z.t
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares