En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Tour of Antalya
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
24/02
Side
Antalya
157 km
Result
Final Classification
1
Szymon Rekita
Leopard Pro Cycling
11u34'09"
2
Giovanni Lonardi
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
op 3"
3
Attila Valter
CCC Development Team
op 11"
4
Juan Pedro Lopez Perez
Kometa Cycling Team
op 12"
5
Conor Dunne
Israel Cycling Academy
op 13"
6
Rubén Plaza Molina
Israel Cycling Academy
op 14"
7
Radoslav Rogina
Adria Mobil
op 15"
8
Georg Zimmermann
Tirol Cycling Team
op 18"
9
Stephan Rabitsch
Team Felbermayr - Simplon Wels
op 21"
10
Otto Vergaerde
Corendon - Circus
op 30"
11
Stefano Oldani
Kometa Cycling Team
op 31"
12
Branislau Samoilau
Minsk Cycling Club
op 35"
13
Nikodemus Holler
Bike Aid
op 37"
14
Jack Burke
Leopard Pro Cycling
op 39"
15
Adriaan Janssen
Monkey Town-à Bloc CT
op 43"
16
Maarten de Jonge
Monkey Town-à Bloc CT
op 47"
17
Jan Maas
Leopard Pro Cycling
op 50"
18
Hiroki Nishimura
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
op 51"
19
Michel Ries
Kometa Cycling Team
z.t
20
Maxime Vantomme
Tarteletto - Isorex
op 57"
21
Stanislau Bazhkou
Minsk Cycling Club
op 1'03"
22
James Fouche
Team Wiggins Le Col
op 1'08"
23
Stijn Devolder
Corendon - Circus
op 1'12"
24
Matthieu Jeannes
op 1'15"
25
Robert Scott
Team Wiggins Le Col
op 1'21"
26
Vadim Pronskiy
Vino - Astana Motors
op 1'26"
27
Damiano Cima
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
z.t
28
Mark Donovan
Team Wiggins Le Col
op 1'29"
29
Artem Ovechkin
Terengganu Inc. TSG Cycling Team
z.t
30
Tobias Bayer
Tirol Cycling Team
op 1'32"
31
Patryk Stosz
CCC Development Team
op 1'33"
32
Anton Kuzmin
Astana City
z.t
33
Dinmukhammed Ulysbayev
Astana City
op 1'38"
34
Joel Suter
Akros - Thömus
op 1'40"
35
Justin Wolf
Bike Aid
z.t
36
Benjamin Brkic
Team Felbermayr - Simplon Wels
op 1'42"
37
Adne Van Engelen
Bike Aid
op 1'47"
38
Galym Akhmetov
Astana City
op 1'52"
39
Nikita Sokolov
Vino - Astana Motors
op 1'56"
40
Piotr Brozyna
CCC Development Team
op 2'05"
41
Mikhail Fokin
op 2'06"
42
Aljaz Jarc
Adria Mobil
op 2'10"
43
Daniil Marukhin
Astana City
op 2'13"
44
Matvey Nikitin
Vino - Astana Motors
op 2'24"
45
Hayato Yoshida
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
op 2'33"
46
Alexandr Ovsyannikov
Vino - Astana Motors
op 2'36"
47
Andrei Stepanov
op 2'41"
48
Igor Frolov
z.t
49
Sebastian Kolze Changizi
op 2'51"
50
Abram Stockman
Tarteletto - Isorex
op 2'56"
51
Michiel Stockman
Tarteletto - Isorex
z.t
52
Artur Ershov
op 3'14"
53
Norman Vahtra
op 3'25"
54
Justin Paroz
Akros - Thömus
op 3'26"
55
Matthias Krizek
Team Felbermayr - Simplon Wels
op 3'29"
56
Michal Paluta
CCC Development Team
z.t
57
Andi Bajc
Team Felbermayr - Simplon Wels
z.t
58
Omar El Gouzi
Tirol Cycling Team
z.t
59
Vladislav Duiunov
op 3'40"
60
Mads Østergaard Kristensen
z.t
61
Yauhen Sobal
Minsk Cycling Club
op 3'41"
62
Bas van der Kooij
Monkey Town-à Bloc CT
op 3'42"
63
Mathieu van der Poel
Corendon - Circus
op 3'53"
64
Michael O'Loughlin
Team Wiggins Le Col
z.t
65
Ahmet Orken
Salcano Sakarya B.B. Pro Team
op 3'56"
66
Siim Kiskonen
op 4'11"
67
Maris Bogdanovics
Interpro Stradelli Cycling
op 4'20"
68
Daniil Chumachenko
op 4'26"
69
Alexander Krieger
Leopard Pro Cycling
op 4'33"
70
Markus Wildauer
Tirol Cycling Team
op 4'34"
71
Sebastian Ryttersgaard
op 4'40"
72
Yunus Emre Yilmaz Yunus
op 4'50"
73
Ylber Sefa
Tarteletto - Isorex
op 4'53"
74
Eriks Toms Gavars
Amore & Vita - Prodir
op 4'59"
75
Benjamin Perry
Israel Cycling Academy
op 5'12"
76
Oguzhan Tiryaki
Salcano Sakarya B.B. Pro Team
op 5'21"
77
Dries De Bondt
Corendon - Circus
op 5'29"
78
Gabriel Cullaigh
op 5'30"
79
Oskar Nisu
z.t
80
Niklas Spilcker Jacobsen
op 5'43"
81
Kristers Ansons
Amore & Vita - Prodir
op 5'53"
82
Maksim Piskunov
op 5'55"
83
Timo Güller
Akros - Thömus
op 6'03"
84
Jonas Döring
Akros - Thömus
op 6'12"
85
Elchin Asadov
Lviv Cycling Team
op 6'31"
86
Dusan Rajovic
Adria Mobil
op 7'48"
87
Riccardo Minali
Israel Cycling Academy
op 7'49"
88
Aaron Grosser
Bike Aid
z.t
89
Andrea Colnaghi
z.t
90
Nicolas Dalla Valle
Tirol Cycling Team
z.t
91
Roy Jans
Corendon - Circus
op 8'08"
92
Corentin Navarro
Team Wiggins Le Col
op 8'15"
93
Siarhei Papok
Minsk Cycling Club
z.t
94
Lucas Carstensen
Bike Aid
op 8'29"
95
Rasmus Lund
op 8'42"
96
Guy Niv
Israel Cycling Academy
z.t
97
Diego Pablo Sevilla Lopez
Kometa Cycling Team
z.t
98
Kevin Molinari
op 8'44"
99
Daniel Lehner
Team Felbermayr - Simplon Wels
op 8'50"
100
Wim Kleiman
Monkey Town-à Bloc CT
z.t
101
Manuel Zobrist
Akros - Thömus
op 9'13"
102
Davide Colnaghi
z.t
103
Tim Wollenberg
Team Felbermayr - Simplon Wels
op 9'21"
104
Stepan Astafyev
Vino - Astana Motors
op 9'29"
105
Ziga Horvat
Adria Mobil
op 9'30"
106
Vasili Strokau
Minsk Cycling Club
op 9'37"
107
Deins Kanepejs
Amore & Vita - Prodir
op 9'39"
108
Kamil Malecki
CCC Development Team
op 9'53"
109
Juan Camacho del Fresno
Kometa Cycling Team
op 10'01"
110
Konrad Geßner
Leopard Pro Cycling
op 10'44"
111
Raman Ramanau
Minsk Cycling Club
op 11'02"
112
Alexey Voloshin
Vino - Astana Motors
op 12'15"
113
Gorazd Per
Adria Mobil
op 12'19"
114
Pier Elis Belletta
op 12'39"
115
Elias Van Breussegem
Tarteletto - Isorex
op 12'45"
116
Szymon Tracz
CCC Development Team
op 12'49"
117
Vasili Byaliauski
Minsk Cycling Club
op 13'34"
118
Hamish Schreurs
Israel Cycling Academy
op 13'41"
119
Abdulkadir Kelleci
op 15'39"
Emin KoÇan
DNF
Alekss Janis Razinskis
OTL
Muhammed Selcuk
OTL
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares