En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Tour of Antalya
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
23/02
Antalya
Antalya
158 km
Result
Standings
1
Wim Kleiman
Monkey Town Continental Team
2
Matthias Krizek
Team Felbermayr Simplon Wels
3
Johannes Schinnagel
Tirol Cycling Team
4
Markus Wildauer
Tirol Cycling Team
5
Mads Baadsgaard Rahbek
6
Cristian Raileanu
Torku Sekerspor
7
Alexander Krieger
Leopard Pro Cycling
8
Ruben Scheire
Tarteletto - Isorex
9
Pawel Bernas
CCC Sprandi Polkowice
10
Edoardo Zardini
Wilier Triestina - Selle Italia
11
Kevin De Jonghe
Tarteletto - Isorex
12
Nikodemus Holler
Bike Aid
13
Habtom Awet
Polartec Kometa
14
Marco Friedrich
Tirol Cycling Team
15
Szymon Rekita
Leopard Pro Cycling
16
Luc Wirtgen
Leopard Pro Cycling
17
Antonio Santoro
Monkey Town Continental Team
18
Artem Ovechkin
19
Sven van Luijk
Monkey Town Continental Team
20
Ilia Koshevoy
Wilier Triestina - Selle Italia
21
Benjamin Brkic
Tirol Cycling Team
22
Gordian Banzer
Akros - Renfer Sa
23
Anatolii Budiak
Lviv Cycling Team
24
Vadim Pronskiy
Astana City
25
Meron Teshome Hagos
Bike Aid
26
Viktor Manakov
27
Filippo Pozzato
Wilier Triestina - Selle Italia
28
Adne Van Engelen
29
Georg Zimmermann
Tirol Cycling Team
30
Ivar Slik
Monkey Town Continental Team
31
Yauhen Sobal
Minsk Cycling Club
32
Kasper Wurtz Schmidt
33
Gaetan Pons
Leopard Pro Cycling
34
Maksym Vasilyev
Lviv Cycling Team
35
Onur Balkan
Torku Sekerspor
36
Diego Pablo Sevilla Lopez
Polartec Kometa
37
Sergio Torres
Tarteletto - Isorex
38
Isaac Canton Serrano
Polartec Kometa
39
Ahmet Orken
Israel Cycling Academy
40
Leszek Plucinski
CCC Sprandi Polkowice
41
Grigoriy Shtein
Astana City
42
Jesse James Ewart
Team Sapura Cycling
43
Charles Kagimu
Bike Aid
44
Justin Paroz
Akros - Renfer Sa
45
Kevin Inkelaar
Polartec Kometa
46
Salim Kipkemboi
Bike Aid
47
Suleiman Kangangi
Bike Aid
48
Viktor Okishev
Vino - Astana Motors
49
Oleksandr Polivoda
Synergy Baku Cycling Project
50
Daniel Lehner
Team Felbermayr Simplon Wels
51
Stepan Astafyev
Vino - Astana Motors
52
Alexandr Ovsyannikov
Vino - Astana Motors
53
Yunus Emre Yilmaz Yunus
op 1"
54
Ivan Balykin
Torku Sekerspor
z.t
55
Abdulkadir Kelleci
z.t
56
Mustafa Sayar
z.t
57
Jan RÜttimann
Akros - Renfer Sa
z.t
58
Andrey Prostokshin
z.t
59
Konrad Geßner
Leopard Pro Cycling
z.t
60
Polychronis Tzortzakis
Tarteletto - Isorex
z.t
61
Filippo Fortin
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
62
Nikita Sokolov
Vino - Astana Motors
z.t
63
Maxim Sukhov
z.t
64
Andrew Leigh
Tarteletto - Isorex
z.t
65
Jonas Döring
Akros - Renfer Sa
z.t
66
Stephan Rabitsch
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
67
Lukas Schlemmer
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
68
Michal Paluta
CCC Sprandi Polkowice
z.t
69
Andreas Madsen
z.t
70
Jan Brockhoff
Leopard Pro Cycling
z.t
71
Oleksandr Prevar
Team Novak
z.t
72
Alexey Voloshin
Vino - Astana Motors
z.t
73
Galym Akhmetov
Astana City
z.t
74
Silas Clemmensen
z.t
75
Micheal Habtom
z.t
76
Kristian Arnth Sørensen
z.t
77
Yevgeniy Nepomnyachshiy
Vino - Astana Motors
z.t
78
Vadim Galeyev
Apple Team
z.t
79
Mario Gamper
Tirol Cycling Team
z.t
80
Piotr Brozyna
CCC Sprandi Polkowice
z.t
81
Alexandr Gladilin
Apple Team
z.t
82
Yuriy Chsherbinin
Apple Team
z.t
83
Matthias Schnapka
Bike Aid
z.t
84
Yuriy Natarov
Astana City
z.t
85
Elgun Alizada
Synergy Baku Cycling Project
z.t
86
Mario Vogt
Team Sapura Cycling
z.t
87
Jordy Buskermolen
Monkey Town Continental Team
z.t
88
Branislau Samoilau
Minsk Cycling Club
z.t
89
Zeki Kaygisiz
z.t
90
Kemal Kucukbay
z.t
91
Sam Dobbs
Tirol Cycling Team
z.t
92
Feritcan Samli
Torku Sekerspor
z.t
93
Musa Mikayilzade
Synergy Baku Cycling Project
z.t
94
Anton Kuzmin
Astana City
z.t
95
Mads Østergaard Kristensen
z.t
96
Christian Albrechtsen
z.t
97
Nikolai Shumov
Minsk Cycling Club
z.t
98
André Looij
Monkey Town Continental Team
z.t
99
Rick van Breda
Monkey Town Continental Team
z.t
100
Oguzhan Tiryaki
z.t
101
Nazim Bakirci
Torku Sekerspor
z.t
102
Matteo Moschetti
Polartec Kometa
z.t
103
Jakub Mareczko
Wilier Triestina - Selle Italia
z.t
104
Ylber Sefa
Tarteletto - Isorex
z.t
105
Vladislav Duiunov
z.t
106
Norman Vahtra
z.t
107
Pawel Franczak
CCC Sprandi Polkowice
z.t
108
Florian Kierner
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
109
Dylan Page
Team Sapura Cycling
z.t
110
Antoine Aebi
Akros - Renfer Sa
z.t
111
Marco Coledan
Wilier Triestina - Selle Italia
z.t
112
Roman Gladysh
Lviv Cycling Team
z.t
113
Emin KoÇan
z.t
114
Karl-Arnold Vendelin
z.t
115
Eugert Zhupa
Wilier Triestina - Selle Italia
z.t
116
Arman Kamyshev
Vino - Astana Motors
z.t
117
Stanislau Bazhkou
Minsk Cycling Club
z.t
118
Matvey Nikitin
Astana City
z.t
119
Ahmet Akdylek
Torku Sekerspor
z.t
120
Sergey Mosin
z.t
121
Siarhei Papok
Minsk Cycling Club
z.t
122
Artur Ershov
z.t
123
Muhamad Adiq Husainie Othman
Team Sapura Cycling
z.t
124
Oleg Zemlyakov
Apple Team
z.t
125
Yannis Voisard
Akros - Renfer Sa
z.t
126
Eduard Vorganov
Minsk Cycling Club
z.t
127
Andrii Bratashchuk
Team Novak
z.t
128
Riccardo Zoidl
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
129
Adrian Kurek
CCC Sprandi Polkowice
z.t
130
Kanstantsin Klimiankou
Minsk Cycling Club
z.t
131
Jacopo Mosca
Wilier Triestina - Selle Italia
z.t
132
Enver Asanov
Synergy Baku Cycling Project
z.t
133
Michele Gazzoli
Polartec Kometa
z.t
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares