En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
International Rhodes Grand Prix
Result
1
Dusan Rajovic
Adria Mobil
2
Charalampos Kastrantas
Brunei Continental Cycling Team
3
Luuc Bugter
Beat Cycling Club
4
Herman Dahl
Joker BMI
5
Jannik Steimle
Team Vorarlberg Santic
6
Polychronis Tzortzakis
Tarteletto - Isorex
7
Martijn Budding
Beat Cycling Club
8
Lukas Ruegg
Swiss Racing Academy
9
Antoine Aebi
Akros - Thömus
10
Anders Skaarseth
Uno - X Norwegian Development Team
11
Joshua Huppertz
Team Lotto - Kern Haus
12
Ken Eikeland
13
Markus Hoelgaard
Uno - X Norwegian Development Team
14
Guillaume Seye
Beat Cycling Club
15
Jonas Rutsch
Team Lotto - Kern Haus
16
Ahmet Orken
Salcano Sakarya B.B. Pro Team
17
Georgios Stavrakakis
SEG Racing Academy
18
Tomas Barta
Pardus - Tufo Prostejov
19
Ziga Horvat
Adria Mobil
20
Charlie Meredith
21
Kristoffer Skjerping
Uno - X Norwegian Development Team
22
Per Christian Münstermann
Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
23
Johannes Hodapp
Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
24
Jose Manuel Diaz Gallego
Team Vorarlberg Santic
25
Fridtjof Roeinaas
Joker BMI
26
Fabian Paumann
Swiss Racing Academy
27
Artur Detko
Team Hurom
28
Marton Dina
Cube - Csomor MTB Team
29
Alex Vogel
Swiss Racing Academy
30
Yves Coolen
Beat Cycling Club
31
Ole Forfang
Joker BMI
32
Asbjørn Madsstuen
33
Charlie Quarterman
34
Karel Tyrpekl
Pardus - Tufo Prostejov
35
Gorazd Per
Adria Mobil
36
Manuel Zobrist
Akros - Thömus
37
Georgios Bouglas
38
Joann Leinau
Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
39
Michail Kortsidakis
40
Eirik Bruland
41
Timo Güller
Akros - Thömus
42
Ioannis Kiriakidis
43
Felix Intra
Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
44
Guillaume Duverger
45
Larry Valvasori
Team Vorarlberg Santic
46
Marius BlÅlid
47
Marcin Budzinski
Team Hurom
48
Piotr Havik
Beat Cycling Club
49
Tomasz Budzinski
Team Hurom
50
Jonas Abrahamsen
Uno - X Norwegian Development Team
51
Radoslav Rogina
Adria Mobil
52
Kristian Østberg Killingberg
53
Miltiadis Giannoutsos
54
Jan Hugger
Team Lotto - Kern Haus
55
Andras Szatmary
Cube - Csomor MTB Team
56
Alex Mengoulas
Beat Cycling Club
57
Ludvik Aspelund Holstad
Joker BMI
58
Bjorn Tore Nilsen Hoem
Joker BMI
59
Maximilian Kuen
Team Vorarlberg Santic
60
Patrick Schelling
Team Vorarlberg Santic
61
Jonas Ellingsen
62
Roland Thalmann
Team Vorarlberg Santic
63
Cyrill Steinacher
64
Nathan Draper
65
Erik Nordsaeter Resell
Uno - X Norwegian Development Team
66
Eirik Oskari Halvorsen
67
Reece Wood
68
Iver Knotten
69
Luca Henn
Team Lotto - Kern Haus
70
Louis Leinau
Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
op 3"
71
Aljaz Jarc
Adria Mobil
op 5"
72
Adam Lewis
Beat Cycling Club
z.t
73
Andreas Vangstad
Joker BMI
op 1"
74
Joel Suter
Akros - Thömus
z.t
75
Daniel Dina
Pannon Cycling Team
z.t
76
Damian Lüscher
Swiss Racing Academy
op 3"
77
Giorgios Neilas
z.t
78
Cebrail Seker
op 4"
79
Patryk Biel
z.t
80
Michel Giesselmann
Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
z.t
81
Jonas Härtig
Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
z.t
82
Thomas Dartet
z.t
83
Halil Ibrahim Dogan
Salcano Sakarya B.B. Pro Team
z.t
84
Raphael Krähemann
Swiss Racing Academy
op 5"
85
Ben Hamilton
z.t
86
Torstein Traeen
Uno - X Norwegian Development Team
z.t
87
Henrik Evensen
Joker BMI
z.t
88
Erlend SkjØrten
z.t
89
Andre Rahd Bekken
z.t
90
Denis Rugovac
Pardus - Tufo Prostejov
z.t
91
Marek Dolnícek
Pardus - Tufo Prostejov
z.t
92
Laurin Bachmann
Akros - Thömus
z.t
93
Ben Kenneally
z.t
94
Panagiotis Magdanis
z.t
95
Onur Turgut
Salcano Sakarya B.B. Pro Team
z.t
96
Lilian Sanvicente
z.t
97
Tobias Knaup
Team Lotto - Kern Haus
z.t
98
Florian Nowak
Team Lotto - Kern Haus
z.t
99
Adam Kus
Team Hurom
z.t
100
Mustafa Sayar
Salcano Sakarya B.B. Pro Team
op 9"
101
Jon-Anders Bekken
op 1"
102
Patrick Christhopher
z.t
103
Kristian Kulset
Uno - X Norwegian Development Team
z.t
104
Magnus Drivenes
z.t
105
Zisis Soulios
z.t
106
Gergo Orosz
Pannon Cycling Team
z.t
107
Kiriakos Papastamatakis
z.t
108
Christian BergsjØ
z.t
109
David Amsler
z.t
110
Oguzhan Tiryaki
Salcano Sakarya B.B. Pro Team
z.t
111
Patryk Kostecki
Team Hurom
z.t
112
Stefan Rütimann
z.t
113
Dominik Amann
Team Vorarlberg Santic
z.t
114
Daniel Moricz
z.t
115
János Pelikán
Pannon Cycling Team
z.t
116
Iwan Hasler
z.t
117
Claude Abderhalden
z.t
118
Matthew Alder
z.t
119
Benoît Guinchard
Swiss Racing Academy
z.t
120
Ludek Lichnovsky
Pardus - Tufo Prostejov
z.t
121
Marc Dörrie
Team Lotto - Kern Haus
z.t
122
Norbert Banaszek
Team Hurom
z.t
123
Justin Brooks Rice
z.t
124
Simeon Green
z.t
125
Panagiotis Xouris
z.t
126
Cesary Bzdak
Team Hurom
z.t
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
Info
Parcours
Result
Palmares