En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Grand Prix Cerami
Result
1
Wout Van Aert
Veranda's Willems - Crelan
4u33'56"
2
Jean-Pierre Drucker
BMC Racing Team
z.t
3
Dries Devenyns
Quick Step Floors
z.t
4
Benjamin Thomas
Armee de Terre
op 3"
5
Timothy Dupont
Veranda's Willems - Crelan
op 25"
6
Roy Jans
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
7
Maxime Daniel
Fortuneo-Oscaro
z.t
8
Dylan Teuns
BMC Racing Team
z.t
9
Thibault Ferasse
Armee de Terre
z.t
10
Loic Vliegen
BMC Racing Team
z.t
11
Bryan Coquard
Direct Energie
z.t
12
Alexander Krieger
Leopard Pro Cycling
z.t
13
Maximilian Schachmann
Quick Step Floors
z.t
14
Justin Jules
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
15
Aaron Gate
Aqua Blue Sport
z.t
16
Taco van der Hoorn
Roompot - Nederlandse Loterij
z.t
17
Nicolas Vereecken
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
z.t
18
Miles Scotson
BMC Racing Team
z.t
19
Rémi Cavagna
Quick Step Floors
z.t
20
Jan Brockhoff
Leopard Pro Cycling
z.t
21
Huub Duyn
Veranda's Willems - Crelan
z.t
22
Floris Gerts
BMC Racing Team
z.t
23
Berden de Vries
Roompot - Nederlandse Loterij
z.t
24
Yves Lampaert
Quick Step Floors
z.t
25
Preben Van Hecke
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
26
Brecht Dhaene
Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
z.t
27
Raffael Freienstein
Team Lotto - Kern Haus
z.t
28
Yannis Yssaad
Armee de Terre
z.t
29
Sam Crome
Isowhey Sports Swisswellness
z.t
30
Eliot Lietaer
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
31
Roman Maikin
Gazprom - Rusvelo
z.t
32
Julien Mortier
AGO - Aqua Service
z.t
33
Jesper Asselman
Roompot - Nederlandse Loterij
z.t
34
Morgan Kneisky
Armee de Terre
z.t
35
Gregory Habeaux
WB Veranclassic Aquality Protect
op 31"
36
Jérémy Leveau
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
z.t
37
Tom Wirtgen
Leopard Pro Cycling
z.t
38
Hampus Anderberg
Copenhagen Pro Cycling
z.t
39
Szymon Rekita
Leopard Pro Cycling
z.t
40
Martijn Budding
Roompot - Nederlandse Loterij
z.t
41
Jimmy Raibaud
Armee de Terre
z.t
42
Iljo Keisse
Quick Step Floors
z.t
43
Lander Seynaeve
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
z.t
44
Anthony Delaplace
Fortuneo-Oscaro
z.t
45
Louis Verhelst
Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
z.t
46
Max Emil Boholm Korner
T.Palm Pole Continental Wallon
z.t
47
Jérôme Baugnies
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
48
Tosh Van der Sande
Lotto - Soudal
op 37"
49
Pieter Serry
Quick Step Floors
z.t
50
Patrick Lane
Isowhey Sports Swisswellness
z.t
51
Silvan Dillier
BMC Racing Team
op 39"
52
Kevin Ledanois
Fortuneo-Oscaro
op 42"
53
Maxime Vantomme
WB Veranclassic Aquality Protect
op 45"
54
Joeri Calleeuw
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
op 47"
55
Stijn Devolder
Veranda's Willems - Crelan
z.t
56
Jason Lea
Isowhey Sports Swisswellness
z.t
57
Tim Declercq
Quick Step Floors
z.t
58
Piet Allegaert
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
59
Emiel Vermeulen
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
z.t
60
Xandro Meurisse
Team Wanty - Groupe Gobert
op 53"
61
Kenny Dehaes
Team Wanty - Groupe Gobert
op 55"
62
Sergey Lagutin
Gazprom - Rusvelo
op 56"
63
Julian Alaphilippe
Quick Step Floors
z.t
64
Igor Boev
Gazprom - Rusvelo
z.t
65
Gaetan Pons
Leopard Pro Cycling
op 1'00"
66
Kevyn Ista
WB Veranclassic Aquality Protect
op 1'08"
67
Kris Boeckmans
Lotto - Soudal
op 1'12"
68
Matthew Brammeier
Aqua Blue Sport
op 1'22"
69
Antoine Loy
AGO - Aqua Service
op 1'23"
70
Tim Merlier
Veranda's Willems - Crelan
op 1'28"
71
Franklin Six
AGO - Aqua Service
op 1'34"
72
Mark McNally
Team Wanty - Groupe Gobert
op 1'37"
73
Sean De Bie
Lotto - Soudal
op 1'41"
74
Nikolas Maes
Lotto - Soudal
z.t
75
Artur Ershov
Gazprom - Rusvelo
z.t
76
Lionel Taminiaux
AGO - Aqua Service
op 1'47"
77
Fabien Doubey
Team Wanty - Groupe Gobert
op 1'56"
78
Nathan Van Hooydonck
BMC Racing Team
op 1'58"
79
Romain Le Roux
Armee de Terre
op 2'02"
80
Dries Van Gestel
Sport Vlaanderen - Baloise
op 2'10"
81
Peter Koning
Aqua Blue Sport
op 2'12"
82
Calvin Watson
Aqua Blue Sport
z.t
83
Michael Goolaerts
Veranda's Willems - Crelan
z.t
84
Dries De Bondt
Veranda's Willems - Crelan
z.t
85
Jeroen Meijers
Roompot - Nederlandse Loterij
z.t
86
Jasper De Buyst
Lotto - Soudal
z.t
87
Brian van Goethem
Roompot - Nederlandse Loterij
z.t
88
Julien Morice
Direct Energie
z.t
89
Steven Tronet
Armee de Terre
z.t
90
Edward Planckaert
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
91
Lawrence Naesen
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
92
Jeremy Cabot
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
z.t
93
Nikolay Trusov
Gazprom - Rusvelo
op 2'28"
94
Coen Vermeltfoort
Roompot - Nederlandse Loterij
z.t
95
Thomas Sprengers
Sport Vlaanderen - Baloise
op 2'44"
96
Adam Blythe
Aqua Blue Sport
op 3'01"
97
Andrei Solomennikov
Gazprom - Rusvelo
op 3'02"
98
Brian Nauleau
Direct Energie
op 3'04"
99
Kevin Van Melsen
Team Wanty - Groupe Gobert
op 3'32"
100
Conor Dunne
Aqua Blue Sport
op 4'28"
101
Aksel Nommela
Leopard Pro Cycling
z.t
102
Jeremy Cameron
Isowhey Sports Swisswellness
op 4'31"
103
Aidis Kruopis
Veranda's Willems - Crelan
op 6'17"
104
Dimitri Peyskens
WB Veranclassic Aquality Protect
op 6'39"
105
Aimé Degendt
Sport Vlaanderen - Baloise
op 6'40"
106
Michael Freiberg
z.t
108
Benoît Jarrier
Fortuneo-Oscaro
op 12'50"
109
Bryan Alaphilippe
Armee de Terre
z.t
110
Armindo Fonseca
Fortuneo-Oscaro
z.t
111
Romain Guillemois
Direct Energie
z.t
112
Aleksey Tsatevich
Gazprom - Rusvelo
z.t
Cameron Bayly
Isowhey Sports Swisswellness
DNF
Tom Bohli
BMC Racing Team
DNF
David Boucher
Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
DNF
Dieter Bouvry
Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
DNF
Julian Braun
Team Lotto - Kern Haus
DNF
Auxence Buntinx
T.Palm Pole Continental Wallon
DNF
Romain Cardis
Direct Energie
DNF
Erwann Corbel
Fortuneo-Oscaro
DNF
Gordon De Winter
AGO - Aqua Service
DNF
Tom Devriendt
Team Wanty - Groupe Gobert
DNF
Andrew Fenn
Aqua Blue Sport
DNF
Carmelo Foti
Leopard Pro Cycling
DNF
Pierre Goebeert
AGO - Aqua Service
DNF
Guillaume Haag
T.Palm Pole Continental Wallon
DNF
Robin Haubruge
T.Palm Pole Continental Wallon
DNF
Luca Henn
Team Lotto - Kern Haus
DNF
Jonathan Hivert
Direct Energie
DNF
Tony Hurel
Direct Energie
DNF
Fabrice Jeandesboz
Direct Energie
DNF
Alex Kirsch
WB Veranclassic Aquality Protect
DNF
Tobias Knaup
Team Lotto - Kern Haus
DNF
Dylan Kowalski
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
DNF
André Looij
Roompot - Nederlandse Loterij
DNF
John Mandrysch
Leopard Pro Cycling
DNF
Barry Markus
Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
DNF
Kenny Molly
AGO - Aqua Service
DNF
Lasse Norman Hansen
Aqua Blue Sport
DNF
Thomas Petit
AGO - Aqua Service
DNF
Felix Pouilly
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
DNF
Robert Retschke
Team Lotto - Kern Haus
DNF
Robin Stenuit
Team Wanty - Groupe Gobert
DNF
Timothy Stevens
Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
DNF
Joshua Stritzinger
Team Lotto - Kern Haus
DNF
Scott Sunderland
Isowhey Sports Swisswellness
DNF
Boris Vallee
Fortuneo-Oscaro
DNF
Brent Van de Kerkhove
Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
DNF
Bert Van Lerberghe
Sport Vlaanderen - Baloise
DNF
Jelle Vanendert
Lotto - Soudal
DNF
Anton Vorobyev
Gazprom - Rusvelo
DNF
Jelle Wallays
Lotto - Soudal
DNF
Enzo Wouters
Lotto - Soudal
DNF
Neil Van der Ploeg
Isowhey Sports Swisswellness
DNF
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1996
1995
1994
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
Info
Parcours
Result
Palmares