En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Volta Limburg Classic
Result
1
Patrick Müller
Vital Concept - B&B Hotels
4u53'11"
2
Justin Jules
Wallonie Bruxelles
z.t
3
Ben Hermans
Israel Cycling Academy
op 4"
4
Quentin Pacher
Vital Concept - B&B Hotels
op 25"
5
Rasmus Guldhammer
Team Waoo
op 29"
6
Ole Forfang
Joker BMI
op 50"
7
Lennert Teugels
Cibel
op 52"
8
Kevin Deltombe
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
9
Mathijs Paasschens
Wallonie Bruxelles
z.t
10
Piotr Havik
Beat Cycling Club
z.t
11
Gianni Marchand
Cibel
op 54"
12
Tom Van Asbroeck
Israel Cycling Academy
op 1'07"
13
Kamil Malecki
CCC Development Team
z.t
14
Julien Mortier
Wallonie Bruxelles
z.t
15
Alexander Kamp Egested
Riwal Readynez Cycling Team
z.t
16
Eliot Lietaer
Wallonie Bruxelles
z.t
17
Maurits Lammertink
Roompot - Charles
z.t
18
Oivind Lukkedal
Joker BMI
z.t
19
Huub Duyn
Roompot - Charles
z.t
20
Thomas Degand
Wanty - Gobert Cycling Team
z.t
22
Guillaume Boivin
Israel Cycling Academy
z.t
23
Connor Swift
Madison Genesis
z.t
24
Preben Van Hecke
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
25
Mathias De Witte
Roompot - Charles
z.t
26
Jesper Schultz
Team Waoo
z.t
27
Oscar Riesebeek
Roompot - Charles
z.t
28
Daniel Pearson
Canyon dhb p/b Bloor Homes
z.t
29
Dimitri Peyskens
Wallonie Bruxelles
op 1'16"
30
Matthew Holmes
Madison Genesis
op 2'00"
31
Tuur Deprez
Cibel
op 3'42"
32
Cedric Raymackers
Cibel
z.t
33
Silas Clemmensen
Team Waoo
z.t
34
Szymon Rekita
Leopard Pro Cycling
z.t
35
Floris Gerts
Tarteletto - Isorex
z.t
36
Elias Van Breussegem
Tarteletto - Isorex
op 3'52"
37
Jason van Dalen
Metec - TKH CT p/b Mantel
op 4'00"
38
Adne Koster
Alecto Cycling Team
z.t
40
Michal Paluta
CCC Development Team
op 3'58"
41
Patryk Stosz
CCC Development Team
z.t
42
Jordi Van Dingenen
Tarteletto - Isorex
op 4'00"
43
Folkert Oostra
Monkey Town-à Bloc CT
z.t
44
Joshua Huppertz
Team Lotto - Kern Haus
op 4'09"
45
Jérôme Baugnies
Wanty - Gobert Cycling Team
op 4'19"
46
Martijn Budding
Beat Cycling Club
op 5'30"
47
Maarten de Jonge
Monkey Town-à Bloc CT
z.t
48
Beau Duvigneau
Vlasman Track/Road CT
z.t
49
Adam Lewis
Beat Cycling Club
z.t
50
Nikodemus Holler
Bike Aid
z.t
51
Jacob Relaes
Cibel
z.t
52
Aaron Verwilst
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
53
Ivan Centrone
Team Differdange - GeBa
z.t
54
Max Stedman
Canyon dhb p/b Bloor Homes
z.t
55
Jeroen Pattyn
Team Differdange - GeBa
z.t
56
Nils Sinschek
Development Team Sunweb
z.t
57
Cameron Beard
Team Differdange - GeBa
z.t
58
Adriaan Janssen
Monkey Town-à Bloc CT
z.t
59
Joseph Laverick
Madison Genesis
z.t
60
Wesley Mol
Team Differdange - GeBa
z.t
61
Nahom Desale
Beat Cycling Club
z.t
62
Joey Walker
Madison Genesis
z.t
63
Frederik Thomsen
Team Waoo
op 5'39"
64
Leon Heinschke
Development Team Sunweb
z.t
65
Aaron Van Poucke
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
66
Arvid de Kleijn
Metec - TKH CT p/b Mantel
z.t
67
Arjen Livyns
Roompot - Charles
z.t
68
Mihkel Raim
Israel Cycling Academy
op 5'41"
69
Dennis van Winden
Israel Cycling Academy
z.t
70
Sjoerd Bax
Metec - TKH CT p/b Mantel
z.t
71
Jan Maas
Leopard Pro Cycling
z.t
72
Emil Mielke Vinjebo
Riwal Readynez Cycling Team
z.t
73
Jonas Aaen Jörgensen
Riwal Readynez Cycling Team
z.t
74
Piotr Brozyna
CCC Development Team
z.t
75
Ludvik Aspelund Holstad
Joker BMI
z.t
76
Yoann Bagot
Vital Concept - B&B Hotels
z.t
77
Kevyn Ista
Wallonie Bruxelles
op 5'46"
78
Conor Dunne
Israel Cycling Academy
z.t
79
Maxime Vantomme
Tarteletto - Isorex
z.t
80
Michael Cuming
Madison Genesis
z.t
81
Thomas Moses
Madison Genesis
z.t
Aksel Fischer Aasheim
Joker BMI
DNF
Daniel Abraham Gebru
Beat Cycling Club
DNF
Stanislaw Aniolkowski
CCC Development Team
DNF
Dion Beukeboom
Vlasman Track/Road CT
DNF
Bryan Boussaer
Tarteletto - Isorex
DNF
Luuc Bugter
Beat Cycling Club
DNF
Jack Burke
Leopard Pro Cycling
DNF
Maxime Cam
Vital Concept - B&B Hotels
DNF
Lucas Carstensen
Bike Aid
DNF
Abe Celi
Alecto Cycling Team
DNF
Ryan Christensen
Canyon dhb p/b Bloor Homes
DNF
Dennis Coenen
Cibel
DNF
Lindsay De Vylder
Sport Vlaanderen - Baloise
DNF
Kenny Dehaes
Wallonie Bruxelles
DNF
Zakkari Dempster
Israel Cycling Academy
DNF
Thomas Deruette
Team Differdange - GeBa
DNF
Marco Doets
Alecto Cycling Team
DNF
Nicola Gaffurini
Monkey Town-à Bloc CT
DNF
Felix Gall
Development Team Sunweb
DNF
Konrad Geßner
Leopard Pro Cycling
DNF
Jonas Goeman
Tarteletto - Isorex
DNF
Mitch Groot
Alecto Cycling Team
DNF
Aaron Grosser
Bike Aid
DNF
René Hooghiemster
Alecto Cycling Team
DNF
Jan Hugger
Team Lotto - Kern Haus
DNF
Andreas Hyldgaard Jeppesen
Team Waoo
DNF
Ben Katerberg
Development Team Sunweb
DNF
Tobias Knaup
Team Lotto - Kern Haus
DNF
Peter Koning
Bike Aid
DNF
Jaap Kooijman
Vlasman Track/Road CT
DNF
Alexander Krieger
Leopard Pro Cycling
DNF
Steven Lammertink
Vital Concept - B&B Hotels
DNF
Johan Langballe
Team Waoo
DNF
Misch Leyder
Leopard Pro Cycling
DNF
Dorian Lübbers
Team Lotto - Kern Haus
DNF
Robert-Jon McCarthy
Canyon dhb p/b Bloor Homes
DNF
Bjorn Tore Nilsen Hoem
Joker BMI
DNF
Mathias Norsgaard Jørgensen
Riwal Readynez Cycling Team
DNF
Florian Nowak
Team Lotto - Kern Haus
DNF
Bas Ottevanger
Vlasman Track/Road CT
DNF
Emiel Planckaert
Sport Vlaanderen - Baloise
DNF
Gaetan Pons
Leopard Pro Cycling
DNF
Elmar Reinders
Roompot - Charles
DNF
Wim Reynaerts
Cibel
DNF
Erick Rowsell
Madison Genesis
DNF
Balázs Rozsa
Team Differdange - GeBa
DNF
Martin Salmon
Development Team Sunweb
DNF
Antonio Santoro
Monkey Town-à Bloc CT
DNF
Timo Schäfer
Bike Aid
DNF
Matthias Schnapka
Bike Aid
DNF
Guillaume Seye
Beat Cycling Club
DNF
Ivar Slik
Monkey Town-à Bloc CT
DNF
Thomas Stewart
Canyon dhb p/b Bloor Homes
DNF
Tom Thill
Team Differdange - GeBa
DNF
Justin Timmermans
Roompot - Charles
DNF
Rory Townsend
Canyon dhb p/b Bloor Homes
DNF
Szymon Tracz
CCC Development Team
DNF
Boris Vallee
Wanty - Gobert Cycling Team
DNF
Lars Van den Berg
Metec - TKH CT p/b Mantel
DNF
Joost Van der Burg
Vlasman Track/Road CT
DNF
Mathias Van Gompel
Sport Vlaanderen - Baloise
DNF
Andreas Vangstad
Joker BMI
DNF
Coen Vermeltfoort
Alecto Cycling Team
DNF
Torkil Veyhe
Riwal Readynez Cycling Team
DNF
Arthur Vichot
Vital Concept - B&B Hotels
DNF
Ludvig Anton Wacker
Development Team Sunweb
DNF
Kacper Walkowiak
CCC Development Team
DNF
Rasmus Bøgh Wallin
Riwal Readynez Cycling Team
DNF
Richard Weinzheimer
Team Lotto - Kern Haus
DNF
Justin Wolf
Bike Aid
DNF
Jelle Wolsink
Vlasman Track/Road CT
DNF
Søren Wærenskjold
Joker BMI
DNF
Stijn De Bock
Canyon dhb p/b Bloor Homes
DNF
Thijs de Lange
Metec - TKH CT p/b Mantel
DNF
Ludwig De Winter
Wanty - Gobert Cycling Team
DNF
Robbie van Bakel
Metec - TKH CT p/b Mantel
DNF
Julien Van den Brande
Tarteletto - Isorex
DNF
Kelvin van den Dool
Vlasman Track/Road CT
DNF
Bas van der Kooij
Monkey Town-à Bloc CT
DNF
Kevin Van Melsen
Wanty - Gobert Cycling Team
DNF
Daan van Sintmaartensdijk
Alecto Cycling Team
DNF
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
Info
Parcours
Result
Palmares