En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Giro d'Italia
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Info
Tour of Qinghai Lake
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
Stage 5
Stage 6
Stage 7
Stage 8
Stage 9
Stage 10
Stage 11
Stage 12
Stage 13
23/07
Qilian
Qingshizui
150 km
Result
Standings
Points
Mountain
1
Vitaliy Buts
Kolss-BDC Team
25u45'34"
2
Sergiy Lagkuti
Kolss-BDC Team
z.t
3
Alberto Cecchin
Team Roth
op 22"
4
Zhandos Bizhigitov
Vino 4-Ever Sko
op 45"
5
Matej Mugerli
Synergy Baku Cycling Project
op 49"
6
Yevgeniy Gidich
Vino 4-Ever Sko
op 2'42"
7
Mykhaylo Kononenko
Kolss-BDC Team
op 3'00"
8
Andriy Vasylyuk
Kolss-BDC Team
op 3'23"
9
Jahir Perez
op 6'37"
10
Francisco Jarley Colorado Hernandez
RTS - Santic Racing Team
op 6'56"
11
Antonio Santoro
Meridiana Kamen Team
op 7'04"
12
Ghader Mizbani Iranagh
Tabriz Shahrdari Team
z.t
13
Amir Kolahdozhagh
Pishgaman Giant Team
z.t
14
Sven van Luijk
Parkhotel Valkenburg Continental Team
op 7'13"
15
Federico Zurlo
Lampre - Merida
z.t
16
Hossein Alizadeh
RTS - Santic Racing Team
op 7'20"
17
Saeid Safarzadeh
Tabriz Shahrdari Team
op 9'41"
18
Davide Mucelli
Meridiana Kamen Team
op 9'51"
19
Hossaini Reza
op 9'52"
20
Emanuel Kiserlovski
Meridiana Kamen Team
op 9'54"
21
Griffin Easter
Team Illuminate
z.t
22
Rahim Emami
Pishgaman Giant Team
z.t
23
Edwin Alcibiades Avila Vanegas
Team Illuminate
op 10'11"
24
Matteo Rabottini
Meridiana Kamen Team
op 10'42"
25
Hamid Pourhashemi
Tabriz Petrochemical Team
op 14'22"
26
Miguel Angel Rubiano Chavez
China Continental Team of Gansu Bank
op 14'25"
27
Serghei Tvetcov
Androni Giocattoli
op 14'42"
28
Marco Zanotti
Parkhotel Valkenburg Continental Team
op 15'09"
29
Mauricio Ortega Ramirez
op 17'09"
30
Carlos Julian Quintero Norena
China Continental Team of Gansu Bank
op 19'09"
31
Massimo Graziato
Parkhotel Valkenburg Continental Team
op 19'37"
32
Pedro Antonio Herrera Moreno
op 21'14"
33
Vladimir Yesid Lopez Gil
z.t
34
Nikodemus Holler
Stradalli - Bike Aid
op 21'38"
35
Juan Pablo Wilches Rodriguez
China Continental Team of Gansu Bank
op 25'15"
36
Alberto Nardin
Androni Giocattoli
op 25'20"
37
Daniele Colli
Nippo - Vini Fantini
op 25'48"
38
Flavio De Luna
Team Illuminate
op 27'56"
39
Dadi Suryadi
Terengganu Cycling Team
op 28'01"
40
Nicola Toffali
Team Roth
op 28'17"
41
Cullen Easter
Team Illuminate
op 29"
42
Suleiman Kangangi
Kenyan Riders Downunder
op 31'50"
43
Victor Niño Corredor
op 32'18"
44
Meron Teshome Hagos
Stradalli - Bike Aid
op 32'23"
45
Oleg Zemlyakov
Vino 4-Ever Sko
op 33'17"
46
Oleksandr Polivoda
Kolss-BDC Team
op 34'28"
47
Zhishan Zhang
Qinghai Tianyoude Cycling Team
op 34'40"
48
Oleksandr Prevar
Kolss-BDC Team
op 34'52"
49
Arvin Moazami Godarzi
Pishgaman Giant Team
op 36'07"
50
Alexandre Shushemoin
Vino 4-Ever Sko
op 36'37"
51
Samuele Conti
Wilier Triestina - Southeast
op 36'45"
52
Marko Kump
Lampre - Merida
op 36'51"
53
Mehdi Sohrabi
Tabriz Shahrdari Team
op 38'21"
54
Jasper Ockeloen
Parkhotel Valkenburg Continental Team
op 40'15"
55
Norberto Wilches
China Continental Team of Gansu Bank
op 42'04"
56
Valerio Conti
Lampre - Merida
op 44'02"
57
Enkhtaivan Bolor-Erdene
op 44'55"
58
Geoffrey Kiprotich Langat
Kenyan Riders Downunder
op 45'39"
59
Michele Viola
Meridiana Kamen Team
op 46'35"
60
Taras Voropayev
Vino 4-Ever Sko
op 48'22"
61
Nathan Elliott
Kenyan Riders Downunder
op 48'43"
62
Mattia Cattaneo
Lampre - Merida
op 50'10"
63
Pengda Jiao
China Continental Team of Gansu Bank
op 52'19"
64
Stepan Astafyev
Vino 4-Ever Sko
op 54'22"
65
Alexey Voloshin
Vino 4-Ever Sko
op 54'55"
66
Connor McCutcheon
Team Illuminate
op 54'56"
67
Samir Jabrayilov
Synergy Baku Cycling Project
op 55'34"
68
Ryan Cavanagh
State of Matter / Maap
op 56'37"
69
Georgios Bouglas
China Continental Team of Gansu Bank
op 56'48"
70
Khalil Khorshidi
RTS - Santic Racing Team
op 58'16"
71
Nazim Bakirci
Torku Sekerspor
op 58'51"
72
Mirsamad Pourseyedigolakhour
Tabriz Shahrdari Team
op 59'55"
73
Riccardo Stacchiotti
Nippo - Vini Fantini
op 1u01'08"
74
Oleksandr Surutkovych
Synergy Baku Cycling Project
op 1u01'24"
75
Hamid Beikkhormizi
Pishgaman Giant Team
op 1u01'27"
76
Derk Abel Beckeringh
Parkhotel Valkenburg Continental Team
op 1u02'25"
77
Gang Xu
Lampre - Merida
op 1u02'52"
78
Remco Te Brake
Parkhotel Valkenburg Continental Team
op 1u03'18"
79
Juan Sebastian Tamayo Martinez
op 1u04'50"
80
Manabu Ishibashi
Nippo - Vini Fantini
op 1u04'58"
81
Alberto Fernandez Sainz
op 1u05'16"
82
Andriy Kulyk
Kolss-BDC Team
op 1u05'56"
83
Jason Christie
Kenyan Riders Downunder
op 1u06'58"
84
Vahid Ghaffari
op 1u08'31"
85
Bram Nolten
Parkhotel Valkenburg Continental Team
op 1u09'58"
86
Nick Miller
Kenyan Riders Downunder
op 1u12'46"
87
Martin Haring
Dukla Banska Bystrica
op 1u13'29"
88
Daniel Bichlmann
Stradalli - Bike Aid
op 1u14'18"
89
Andrea Vaccher
Team Roth
op 1u14'51"
90
Altanzul Altansukh
op 1u15'25"
91
Mirko Tedeschi
Wilier Triestina - Southeast
op 1u15'45"
92
Nicolas Marini
Nippo - Vini Fantini
op 1u18'56"
93
Seyed Moezeddin Seyed Rezaei Khormizi
Pishgaman Giant Team
op 1u19'10"
94
Adam Bull
State of Matter / Maap
op 1u21'20"
95
Jakub Mareczko
Wilier Triestina - Southeast
op 1u23'04"
96
Giuseppe Fonzi
Wilier Triestina - Southeast
op 1u23'14"
97
Conor Murtagh
op 1u23'44"
98
Erdenesuren Munkhtulga
op 1u23'45"
99
Marco Bandiera
Androni Giocattoli
op 1u24'32"
100
Eugert Zhupa
Wilier Triestina - Southeast
op 1u24'46"
101
Marco Benfatto
Androni Giocattoli
op 1u26'22"
102
Feng Qiao
op 25"
103
Genki Yamamoto
Nippo - Vini Fantini
op 1u27'43"
104
Luca Pacioni
Androni Giocattoli
op 1u28'01"
105
Choon Huat Goh
Terengganu Cycling Team
op 1u30'05"
106
Francesco Chicchi
Androni Giocattoli
op 1u34'00"
107
Martin Mahdar
Dukla Banska Bystrica
op 1u34'08"
108
Maral-Erdene Batmunkh
Terengganu Cycling Team
op 1u38'41"
109
Patrick Lechner
Stradalli - Bike Aid
op 1u41'57"
110
Amanuel Mengis Ghebreindrias
Stradalli - Bike Aid
z.t
111
Joschka Beck
Stradalli - Bike Aid
z.t
112
Muhammet Atalay
Torku Sekerspor
op 1u42'09"
113
Jinde Zhang
Qinghai Tianyoude Cycling Team
op 1u42'33"
114
Tomas Harag
Dukla Banska Bystrica
op 1u51'44"
115
Jozef Palcak
Dukla Banska Bystrica
op 1u53'03"
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares