En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Giro d'Italia
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Info
Ruota d'Oro - GP Festa del Perdono
Result
1
Jordan Labrosse
Ag2r Citroën U23 Team
4u13'55"
2
Anders Foldager
Team BikeExchange - Jayco
op 26"
3
Alex Tolio
Bardiani CSF Faizane'
op 29"
4
Jacopo Menegotto
Team Qhubeka
z.t
5
Giacomo Villa
Biesse-Carrera
z.t
6
Mattia Petrucci
Team Colpack Ballan
z.t
7
Davide de Cassan
Cycling Team Friuli Asd
z.t
8
Marcel Camprubi Pijuan
z.t
9
Martin Nessler
z.t
10
Matthew Kingston
z.t
11
Ludovico Crescioli
z.t
12
Matteo Regnanti
z.t
13
Gabriele Porta
z.t
14
Travis Stedman
Team Qhubeka
z.t
15
Giulio Pellizzari
Bardiani CSF Faizane'
z.t
16
Francisco Muñoz Llana
EOLO - Kometa Cycling Team
op 33"
17
Giosue' Epis
Carnovali - Rime
op 1'11"
18
Daniel Skerl
Cycling Team Friuli Asd
z.t
19
Tommaso Nencini
z.t
20
Gianluca Cordioli
z.t
21
Edoardo Laino
z.t
22
Kevin Bonaldo
Team Qhubeka
z.t
23
Nicolo' Pettiti
z.t
24
Manuel Oioli
z.t
25
Zétény Szijarto
z.t
26
Maximilian Kabas
Wsa KTM Graz P/B Leomo
z.t
27
Andrea Guerra
Zalf Euromobil Fior
z.t
28
Tommaso Tessiore
z.t
29
Leonardo Giani
z.t
30
Dario Salvadori
z.t
31
Gabriele Raccagni
z.t
32
Kirilo Tsarenko
Gallina Ecotek Lucchini
z.t
33
Carlo Francesco Favretto
General Store - Essegibi - F.Lli Curia
z.t
34
Ronan O'Connor
Team Colpack Ballan
z.t
35
Lorenzo Galimberti
Biesse-Carrera
z.t
36
Bryan Olivo
Cycling Team Friuli Asd
z.t
37
Tommaso Dati
z.t
38
Fabio Garzi
z.t
39
Matteo Damilano
Cycling Team Friuli Asd
z.t
40
Filippo D'Aiuto
General Store - Essegibi - F.Lli Curia
z.t
41
Mattia Guasco
Team Qhubeka
z.t
42
Gabriel Fede
Ag2r Citroën U23 Team
z.t
43
Riccardo Perani
Gallina Ecotek Lucchini
z.t
44
Simone Griggion
Zalf Euromobil Fior
z.t
45
Zeray Nahom Araya
Team Qhubeka
op 1'40"
46
Filippo Vanoni
op 2'12"
47
Mattia Piccini
z.t
48
Marco Fermanelli
z.t
49
Ruben Sanchez Estevez
Team Colpack Ballan
z.t
50
Giovanni Cioni
z.t
51
Alessio Nieri
Bardiani CSF Faizane'
z.t
52
Lorenzo Ginestra
Work Service - Vitalcare - Dynatek
z.t
53
Alessandro Pinarello
Bardiani CSF Faizane'
op 2'30"
54
Ben Granger
z.t
55
Philipp Hofbauer
Wsa KTM Graz P/B Leomo
op 2'45"
56
Luca Tornaboni
Work Service - Vitalcare - Dynatek
z.t
57
Ralph Nollet
op 3'15"
58
Cristopher Bellissimo
z.t
59
Lorenzo Viviani
op 3'43"
60
Luca Marziale
Team Corratec
z.t
61
Lorenzo Magli
z.t
62
Giosue' Crescioli
z.t
63
Edoardo Mauro Alleva
z.t
64
Alessandro Motti
Carnovali - Rime
z.t
65
Giovanni De Carlo
Carnovali - Rime
z.t
66
Federico Iacomoni
Carnovali - Rime
z.t
Davide Aldegheri
DNF
Matteo Amella
Team Corratec
DNF
Marco Andreaus
Cycling Team Friuli Asd
DNF
Bernardo Angiolini
DNF
Christian Bagatin
Carnovali - Rime
DNF
Tommaso Bazzica
DNF
Luca Belloni
DNF
Kristians Belohvosciks
DNF
Mattia Benedetti
DNF
Iker Bonillo Martin
Bardiani CSF Faizane'
DNF
Matteo Botta
DNF
Jules Boulais
DNF
Michele Buda
DNF
Walter Calzoni
Gallina Ecotek Lucchini
DNF
Alessandro Capoferri
DNF
Gianmarco Carpene
General Store - Essegibi - F.Lli Curia
DNF
Samuele Carpene
General Store - Essegibi - F.Lli Curia
DNF
Matteo Casetta
DNF
Niccolo Ciafardini
DNF
Domenico Cirlincione
Gallina Ecotek Lucchini
DNF
Riccardo Ciuccarelli
Biesse-Carrera
DNF
Domenico D'Amore
DNF
Ioannis Davarias
DNF
Francesco Della Lunga
Team Colpack Ballan
DNF
Filippo Dignani
Work Service - Vitalcare - Dynatek
DNF
Giulio Fabbri
DNF
Lorenzo Ferroni
Gallina Ecotek Lucchini
DNF
Matteo Fiaschi
DNF
Francesco Galimberti
Biesse-Carrera
DNF
Gaddo Gavilli
DNF
Lapo Gavilli
DNF
Valter Ghigino
DNF
Lorenzo Ghirardi
DNF
Riccardo Groppo
DNF
Federico Guzzo
Zalf Euromobil Fior
DNF
Magnus Henneberg
DNF
Lorenzo Iacchi
Team Corratec
DNF
Leo Kerschbaumer
Wsa KTM Graz P/B Leomo
DNF
William Kirkham
DNF
Melvyn Lethier
Ag2r Citroën U23 Team
DNF
Simone Lucca
DNF
Nicolo Marabini
DNF
Stefan Marbler
Wsa KTM Graz P/B Leomo
DNF
Stefano Masoni
DNF
Taj Steven Mueller
DNF
Matteo Niccoli
DNF
Alessio Ninci
DNF
Alessandro Nobetti
DNF
Ivan Arturo Ojeda Solano
DNF
Simone Olivero
Team Corratec
DNF
Marco Palomba
General Store - Essegibi - F.Lli Curia
DNF
Christian Danilo Pase
Work Service - Vitalcare - Dynatek
DNF
Eric Paties Montagner
Work Service - Vitalcare - Dynatek
DNF
Simone Raccani
Quick Step - Alpha Vinyl
DNF
Paolo Riva
DNF
Tommaso Rosa
DNF
Giacomo Saligari
DNF
Mathias Sanlaville
Ag2r Citroën U23 Team
DNF
Matteo Sasso
DNF
Michal Sedzielewski
DNF
Tommaso Senesi
DNF
Nicolo Severa
DNF
Nicholas Spinelli
DNF
Lorenzo Tedeschi
DNF
Gidas Umbri
Team Colpack Ballan
DNF
Veeti Vainio
DNF
Damiano Valerio
DNF
Maksym Varenyk
DNF
Edoardo Zamperini
Zalf Euromobil Fior
DNF
Nicolo' Di Bernardo
DNF
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Result
Palmares