En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Tour of Malopolska
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
11/06
Chocholow
Nowy Targ
113 km
Result
Final Classification
Points
Mountain
1
Maciej Paterski
CCC Sprandi Polkowice
2u49'21"
2
Pawel Bernas
z.t
3
Jonas Gregaard Wilsly
Riwal Platform Cycling Team
z.t
4
Marek Rutkiewicz
Wibatech 7R Fuji
z.t
5
Adam Stachowiak
z.t
6
Lukasz Owsian
CCC Sprandi Polkowice
z.t
7
Anatolii Budiak
ISD - Jorbi Continental Team
z.t
8
Rasmus Mygind
Riwal Platform Cycling Team
op 12"
9
Kamil Zielinski
Domin Sport
z.t
10
Gasper Katrasnik
Adria Mobil
z.t
11
Michal Podlaski
Voster Uniwheels Team
z.t
12
Martin Boubal
CK Pribram Fany Gastro
z.t
13
Mateusz Komar
Voster Uniwheels Team
z.t
14
Emanuel Piaskowy
Team Hurom
z.t
15
Dominik Oborski
Wibatech 7R Fuji
z.t
16
Adrian Honkisz
z.t
17
Piotr Konwa
z.t
18
Petr Hampl
SKC Tufo Prostejov
z.t
19
Eduard Vorganov
Minsk Cycling Club
z.t
20
Mariusz Michalek
Jbg - 2 Professional Mtb Team
z.t
21
Jan Stöhr
CK Pribram Fany Gastro
z.t
22
Adam Wojcik
z.t
23
Jonathan Dinkler
z.t
24
Jacek Morajko
Wibatech 7R Fuji
z.t
25
Piotr Brzozka
Jbg - 2 Professional Mtb Team
z.t
26
Ziga Groselj
Adria Mobil
z.t
27
Kanstantsin Klimiankou
Minsk Cycling Club
z.t
28
Radoslav Rogina
Adria Mobil
z.t
29
Michal Schlegel
CCC Sprandi Polkowice
z.t
30
Andrea Borso
Adria Mobil
z.t
31
Gorazd Per
Adria Mobil
op 1'00"
32
Bartosz Warchol
Team Hurom
op 12"
33
Dusan Rajovic
Adria Mobil
op 12'39"
34
Jesper Morkov
Riwal Platform Cycling Team
z.t
35
Mateusz Nowaczek
Voster Uniwheels Team
z.t
36
Tarik Haupt
z.t
37
Nazir Jaser
z.t
38
Szymon Tracz
z.t
39
Paul Rudolph
z.t
40
Tomás Schuhler
AC Sparta Praha
z.t
41
Damian WsÓl
z.t
42
Fabian Kässmann
z.t
43
Artur Jatczak
z.t
44
Maciej Furczyk
z.t
45
Andrzej Bartkiewicz
Wibatech 7R Fuji
z.t
46
Jakub Murias
z.t
47
Tobias Mørch Kongstad
Riwal Platform Cycling Team
z.t
48
Patryk Kostecki
Domin Sport
z.t
49
Wojciech Pszczolarski
SKC Tufo Prostejov
z.t
50
Patryk Piasecki
Jbg - 2 Professional Mtb Team
z.t
51
Pawel SzÓstka
z.t
52
Matej Zahalka
SKC Tufo Prostejov
z.t
53
Wojciech Migdal
Team Hurom
z.t
54
Marcel Franz
z.t
55
Mateusz Grabis
Voster Uniwheels Team
z.t
56
Mykyta Zubenko
ISD - Jorbi Continental Team
z.t
57
Krystian Wojs
z.t
58
Jiri Svoboda
AC Sparta Praha
z.t
59
Michal Schuran
AC Sparta Praha
z.t
60
Marek Sipos
SKC Tufo Prostejov
z.t
61
Mateusz Mucha
z.t
62
Davide Tronconi
z.t
63
Raman Tsishkou
Minsk Cycling Club
z.t
64
Brais Dacal
z.t
65
Jakub Otruba
SKC Tufo Prostejov
z.t
66
Rinat Udod
ISD - Jorbi Continental Team
z.t
67
Sam Brand
z.t
68
Artur Detko
Domin Sport
z.t
69
Martin Hebik
CK Pribram Fany Gastro
z.t
70
Pawel Charucki
z.t
71
Pavel Stöhr
CK Pribram Fany Gastro
z.t
72
Piotr Skarzynski
Domin Sport
z.t
73
Pavel Gruber
CK Pribram Fany Gastro
z.t
74
Dawid Adamczyk
z.t
75
Raman Ramanau
Minsk Cycling Club
z.t
76
Yauhen Sobal
Minsk Cycling Club
z.t
77
Josef Horejsi
AC Sparta Praha
z.t
78
Aleksander Leduchowski
z.t
79
Wojciech Halejak
Jbg - 2 Professional Mtb Team
z.t
80
Rostyslav Zhukovskyi
ISD - Jorbi Continental Team
z.t
81
Patryk Stosz
CCC Sprandi Polkowice
z.t
82
Tomasz Dudziak
op 14'01"
83
Tobias Magdeburg
op 13'44"
Hannes Augustin
DNF
Alan Banaszek
CCC Sprandi Polkowice
DNF
Petr Fiala
DNF
Toni Franz
DNF
Ylmaz Habash
DNF
Dawid Kloc
DNF
Szymon Krawczyk
Voster Uniwheels Team
DNF
Sandro Kuhmel
DNF
Kamil Malecki
CCC Sprandi Polkowice
DNF
Bartlomiej Matysiak
Team Hurom
DNF
Dmitriy Ponkratov
DNF
Robert Troszok
DNF
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares