En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Giro d'Italia
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Info
Tour of Malopolska
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
09/06
Alwernia
Trzebinia
123 km
Result
Standings
Points
1
Kamil Zielinski
Domin Sport
2u51'48"
2
Gasper Katrasnik
Adria Mobil
op 4"
3
Pawel Franczak
Team Hurom
z.t
4
Pawel Bernas
op 7"
5
Rasmus Mygind
Riwal Platform Cycling Team
op 8"
6
Dusan Rajovic
Adria Mobil
op 9"
7
Andrzej Bartkiewicz
Wibatech 7R Fuji
op 10"
8
Alan Banaszek
CCC Sprandi Polkowice
z.t
9
Mariusz Gasiorowski
z.t
10
Mateusz Komar
Voster Uniwheels Team
z.t
11
Adam Stachowiak
z.t
12
Martin Boubal
CK Pribram Fany Gastro
z.t
13
Bartlomiej Matysiak
Team Hurom
z.t
14
Eduard Vorganov
Minsk Cycling Club
z.t
15
Jan Stöhr
CK Pribram Fany Gastro
z.t
16
Piotr Konwa
z.t
17
Rinat Udod
ISD - Jorbi Continental Team
z.t
18
Jesper Morkov
Riwal Platform Cycling Team
z.t
19
Emanuel Piaskowy
Team Hurom
z.t
20
Marek Rutkiewicz
Wibatech 7R Fuji
z.t
21
Mykyta Zubenko
ISD - Jorbi Continental Team
z.t
22
Radoslav Rogina
Adria Mobil
z.t
23
Damian WsÓl
z.t
24
Toni Franz
z.t
25
Mateusz Nowaczek
Voster Uniwheels Team
z.t
26
Szymon Tracz
z.t
27
Raman Ramanau
Minsk Cycling Club
z.t
28
Kanstantsin Klimiankou
Minsk Cycling Club
z.t
29
Maciej Paterski
CCC Sprandi Polkowice
z.t
30
Michal Podlaski
Voster Uniwheels Team
z.t
31
Lukasz Owsian
CCC Sprandi Polkowice
z.t
32
Artur Detko
Domin Sport
z.t
33
Ziga Groselj
Adria Mobil
z.t
34
Andrea Borso
Adria Mobil
z.t
35
Marek Sipos
SKC Tufo Prostejov
z.t
36
Tomasz Dudziak
z.t
37
Adrian Honkisz
z.t
38
Dmitriy Ponkratov
z.t
39
Piotr Skarzynski
Domin Sport
z.t
40
Jonathan Dinkler
z.t
41
Pawel Charucki
z.t
42
Martin Hebik
CK Pribram Fany Gastro
z.t
43
Jonas Gregaard Wilsly
Riwal Platform Cycling Team
z.t
44
Aleksander Leduchowski
z.t
45
Marcel Franz
z.t
46
Adam Wojcik
op 18"
47
Jacek Morajko
Wibatech 7R Fuji
z.t
48
Pavel Stöhr
CK Pribram Fany Gastro
z.t
49
Mateusz Grabis
Voster Uniwheels Team
z.t
50
Bartosz Warchol
Team Hurom
z.t
51
Wojciech Franczak
Team Hurom
z.t
52
Pavel Gruber
CK Pribram Fany Gastro
z.t
53
Petr Hampl
SKC Tufo Prostejov
z.t
54
Wojciech Halejak
Jbg - 2 Professional Mtb Team
op 22"
55
Mateusz Mucha
z.t
56
Matej Zahalka
SKC Tufo Prostejov
z.t
57
Jiri Svoboda
AC Sparta Praha
z.t
58
Patryk Kostecki
Domin Sport
z.t
59
Anatolii Budiak
ISD - Jorbi Continental Team
z.t
60
Piotr Brzozka
Jbg - 2 Professional Mtb Team
z.t
61
Wojciech Migdal
Team Hurom
z.t
62
Michal Schuran
AC Sparta Praha
z.t
63
Dominik Oborski
Wibatech 7R Fuji
z.t
64
Szymon Krawczyk
Voster Uniwheels Team
z.t
65
Maciej Furczyk
z.t
66
Pawel SzÓstka
z.t
67
Gorazd Per
Adria Mobil
z.t
68
Raman Tsishkou
Minsk Cycling Club
z.t
69
Sam Brand
z.t
70
Jakub Otruba
SKC Tufo Prostejov
z.t
71
Dawid Adamczyk
z.t
72
Tobias Mørch Kongstad
Riwal Platform Cycling Team
z.t
73
Mariusz Michalek
Jbg - 2 Professional Mtb Team
z.t
74
Fabian Kässmann
z.t
75
Mariusz Kozak
Jbg - 2 Professional Mtb Team
z.t
76
Volodymyr Dzhus
ISD - Jorbi Continental Team
z.t
77
Jakub Murias
z.t
78
Artur Jatczak
z.t
79
Yauhen Sobal
Minsk Cycling Club
z.t
80
Krystian Wojs
op 28"
81
Tobias Magdeburg
z.t
82
Nazir Jaser
z.t
83
Brais Dacal
op 1'11"
84
Michal Schlegel
CCC Sprandi Polkowice
op 2'07"
85
Patryk Piasecki
Jbg - 2 Professional Mtb Team
op 2'14"
86
Davide Tronconi
op 3'02"
87
Illya Klepikov
ISD - Jorbi Continental Team
z.t
88
Karol Rozek
Jbg - 2 Professional Mtb Team
z.t
89
Josef Horejsi
AC Sparta Praha
z.t
90
Tomás Schuhler
AC Sparta Praha
z.t
91
Rostyslav Zhukovskyi
ISD - Jorbi Continental Team
z.t
92
Paul Rudolph
z.t
93
Petr Fiala
z.t
94
Tarik Haupt
z.t
95
Wojciech Pszczolarski
SKC Tufo Prostejov
op 9'56"
96
Patryk Stosz
CCC Sprandi Polkowice
op 10'00"
97
Kamil Malecki
CCC Sprandi Polkowice
z.t
98
Jesper Bundgaard Winkel
Riwal Platform Cycling Team
z.t
99
Dawid Kloc
z.t
100
Ylmaz Habash
z.t
101
Hannes Augustin
z.t
102
Robert Troszok
z.t
103
Oskar Gebauer
z.t
104
Roberto Pasi-Puttini
z.t
105
Christian Zanetta
z.t
106
Jan Ryba
AC Sparta Praha
z.t
107
Sandro Kuhmel
z.t
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares