En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Tour of Malopolska
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
12/05
Rabka Zdróy Deptak
Bukowina Tatrzanska
136 km
Result
Final Classification
1
Marek Rutkiewicz
CCC Polkowice
11u37'10"
2
Pawel Cieslik
Bank BGZ
op 1'40"
3
Mariusz Witecki
Bank BGZ
op 4'31"
4
Jaroslaw Dabrowski
Amore & Vita
op 5'03"
5
Adrian Kurek
Utensilnord Named
op 6'53"
6
David Bartl
op 9'29"
7
Matej Jurco
Whirlpool - Author
op 11'11"
8
Adrian Honkisz
CCC Polkowice
op 12'48"
9
Robert Radosz
BDC - Marcpol Team
op 15'21"
10
Josef Cerny
Wibatech - LMGK Ziemia Brzeska
op 15'47"
11
Damian Walczak
BDC - Marcpol Team
op 16'22"
12
Patrik Tybor
Dukla Trencin Trek
op 17'08"
13
Mateusz Taciak
CCC Polkowice
op 17'14"
14
Lukasz Osiecki
Wibatech - LMGK Ziemia Brzeska
op 17'18"
15
Lukasz Bodnar
Bank BGZ
op 17'20"
16
Michel Koch
LKT Team Brandenburg
op 17'22"
17
Mariusz Wiesiak
Matrix Powertag
op 18'15"
18
Blazej Janiaczyk
Bank BGZ
op 18'41"
19
Stanislav Kozubek
Whirlpool - Author
op 18'51"
20
Jakub Foltyn
Wibatech - LMGK Ziemia Brzeska
op 19'00"
21
Pedro Macia
op 19'11"
22
Roman Bronis
Dukla Trencin Trek
op 19'44"
23
Frantisek Padour
Whirlpool - Author
op 19'52"
24
Marcin Sapa
BDC - Marcpol Team
op 19'54"
25
Simas Kondrotas
op 19'56"
26
Kamil Migdol
Wibatech - LMGK Ziemia Brzeska
op 20'01"
27
Leszek Plucinski
Wibatech - LMGK Ziemia Brzeska
op 21'03"
28
Damian Pinczuk
op 21'08"
29
Tore Bjelland
op 21'14"
30
Jaroslaw Rebiewski
op 21'16"
31
Sojka Kornel
op 21'58"
32
Joshua Lucas Prete
Whirlpool - Author
op 22'06"
33
Marcel Ternovsek
Tusnad Cycling Team
op 22'08"
34
Dariusz Rudnicki
BDC - Marcpol Team
z.t
35
Maros Kovac
Dukla Trencin Trek
op 22'19"
36
Pawel Bernas
op 23'11"
37
Jakub Vecera
Whirlpool - Author
op 24'16"
38
Dariusz Baranowski
BDC - Marcpol Team
op 24'50"
39
Radoslaw Syrojc
op 25'16"
40
Lukasz Modzelewski
op 26'01"
41
Juriy Vasyliv
LKT Team Brandenburg
op 26'30"
42
Konrad Czajkowski
Bank BGZ
op 26'52"
43
Pawel Charucki
CCC Polkowice
op 28'02"
44
Matej Vysna
Dukla Trencin Trek
op 28'09"
45
Tomasz Kiendys
CCC Polkowice
op 29'56"
46
Stefan Gaebel
op 30'37"
47
Bartlomiej Matysiak
CCC Polkowice
op 31'00"
48
Felix Donath
LKT Team Brandenburg
op 31'04"
Marek Cichosz
DNF
Peter Clauss
DNF
Nico Hesslich
LKT Team Brandenburg
DNF
Jakub Kaczmarek
DNF
Michal Kasperek
DNF
Jaroslaw Kowalczyk
BDC - Marcpol Team
DNF
Pawel Krzywania
DNF
Michal Malejka
DNF
Jakub Papierz
DNF
Jostein Sandve
DNF
Szabolcs Sebestyen
Tusnad Cycling Team
DNF
Wojciech Skarzynski
DNF
Tomasz Smoleñ
Bank BGZ
DNF
Radostin Yordanov
DNF
Lukasz Wisniowski
DNS
Piotr Antkowiak
DNF
Adam Dudziak
DNF
Thor Inge Espeland
DNF
Kamil Gradek
DNF
Daniel Hoelgaard
DNF
Jiri Hudecek
Whirlpool - Author
DNF
Michael Jun. Hümbert
LKT Team Brandenburg
DNF
Nandor Lazar
Tusnad Cycling Team
DNF
Tomasz Lisowicz
DNF
Krisztián Lovassy
Tusnad Cycling Team
DNF
Arnold Lukacs
Tusnad Cycling Team
DNF
Martin Mahdar
Dukla Trencin Trek
DNF
Adrian Marciniak
DNF
Damian Miela
DNF
Carol-Eduard Novak
Tusnad Cycling Team
DNF
Ole Martin Olmheim
Team Oster Hus - Ridley
DNF
Momchil Robov
DNF
Henner Rödel
DNF
Philip Schulz
DNF
Jakub Skrzeszewski
DNF
Przemyslaw Sobieraj
DNF
Valentin Stoenchev
DNF
Joachim Tolles
DNF
Marcin Urbanowski
DNF
Piotr Wojciechowski
DNF
Damian Ziemianin
DNF
Christian Ziesler
DNF
Michal Bestwina
DNS
Andrzej Jarosz
DNS
Pawel Wdowiak
DNF
Micha Glowatzki
DNS
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares