En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
60 Dookola Mazowsza
Stage information
Prologue
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
29/07
Kozienice
Kozienice
165 km
Result
Final Classification
Points
Mountain
1
Alois Kankovsky
Elkov - Author Cycling Team
14u53'35"
2
Grzegorz Stepniak
Wibatech 7R Fuji
op 6"
3
Emils Liepins
Rietumu Banka - Riga
op 12"
4
Eryk Laton
Team Hurom
op 18"
5
Maris Bogdanovics
Rietumu Banka - Riga
op 19"
6
Kamil Malecki
CCC Sprandi Polkowice
z.t
7
Patryk Stosz
CCC Sprandi Polkowice
op 22"
8
Marcin Bialoblocki
CCC Sprandi Polkowice
op 23"
9
Vasili Strokau
op 24"
10
Tobiasz Pawlak
op 26"
11
Felix Gross
Rad-Net Rose Team
z.t
12
Jaroslaw Marycz
Domin Sport
op 27"
13
Michael Kukrle
Elkov - Author Cycling Team
z.t
14
Nils Lau Nyborg Broge
z.t
15
Patryk Gorecki
z.t
16
Vojtech Hacecky
Elkov - Author Cycling Team
op 28"
17
Konrad Tomasiak
Team Hurom
z.t
18
Domenic Weinstein
Rad-Net Rose Team
z.t
19
Deins Kanepejs
Rietumu Banka - Riga
op 29"
20
Peeter Pruus
Rietumu Banka - Riga
op 30"
21
Piotr Konwa
z.t
22
Robert Jägeler
z.t
23
Mateusz Komar
Voster Uniwheels Team
op 31"
24
Jakub Kaczmarek
CCC Sprandi Polkowice
z.t
25
Mateusz Nowaczek
Voster Uniwheels Team
op 32"
26
Sylwester Janiszewski
Wibatech 7R Fuji
z.t
27
Michal Podlaski
Voster Uniwheels Team
z.t
28
Marcin Mrozek
CCC Sprandi Polkowice
z.t
29
Sandro Kuhmel
z.t
30
Mikolaj SÓjka
z.t
31
Emil Baekhoj Halvorsen
z.t
32
Kamil Zielinski
Domin Sport
op 33"
33
Josef Cerny
Elkov - Author Cycling Team
z.t
34
Artur Sowinski
z.t
35
Aliaksei Shnyrko
z.t
36
Marius BlÅlid
Team Fixit.no
op 34"
37
Eriks Toms Gavars
Rietumu Banka - Riga
z.t
38
Nikolay Mihaylov
CCC Sprandi Polkowice
z.t
39
Tomas Buchacek
Elkov - Author Cycling Team
z.t
40
Aliaksandr Saroka
op 35"
41
Matti Manninen
Team Fixit.no
z.t
42
Vlaszimir Harakhavik
z.t
43
August Poulsen
op 36"
44
Frederik Muff
z.t
45
Tomasz Dudziak
z.t
46
Artur Detko
Domin Sport
z.t
47
Marcel Franz
op 37"
48
Wojciech Pszczolarski
SKC Tufo Prostejov
z.t
49
Patryk Krzywda
z.t
50
Stanislaw Aniolkowski
Team Hurom
op 38"
51
Pavel Camrda
Elkov - Author Cycling Team
z.t
52
Adam Jagiela
z.t
53
Uladzislau Dubouski
z.t
54
Andris Vosekalns
Rietumu Banka - Riga
z.t
55
Marcin Karbowy
z.t
56
Filip Matoszko
z.t
57
Dawid Kloc
z.t
58
Bartlomiej Matysiak
Team Hurom
z.t
59
Pawel SzÓstka
op 39"
60
Matej Zahalka
SKC Tufo Prostejov
z.t
61
Adrian Teklinski
SKC Tufo Prostejov
z.t
62
Mateusz Grabis
Voster Uniwheels Team
z.t
63
Pawel Charucki
z.t
64
Damian WsÓl
op 40"
65
Pavlo Bondarenko
Kolss Cycling Team
z.t
66
Tobias Magdeburg
z.t
67
Nikolaj MØller
z.t
68
Vladyslav Soltasiuk
Kolss Cycling Team
z.t
69
Jakub Otruba
SKC Tufo Prostejov
z.t
70
Sebastian Schmiedel
z.t
71
Jakub Murias
op 41"
72
Juraj Lajcha
z.t
73
Patryk Solinski
z.t
74
Petr Hampl
SKC Tufo Prostejov
op 42"
75
Adam Szász
z.t
76
Jan William Jensen
Team Fixit.no
z.t
77
Fabian Kässmann
z.t
78
Sebastian Matusiak
op 43"
79
Andreas Skjaelo Jacobsen
Team Fixit.no
op 44"
80
Wojciech Migdal
Team Hurom
z.t
81
Taras Shevchuk
z.t
82
Milos Vojtek
z.t
83
Krzysztof Parma
Voster Uniwheels Team
op 45"
84
Anatolii Budiak
ISD - Jorbi Continental Team
z.t
85
Hannes Augustin
op 46"
86
Nazir Jaser
z.t
87
Sebastian Konofal
z.t
88
Adrian Krupa
op 47"
89
Toni Franz
z.t
90
Bartlomiej Rajch
z.t
91
Rinat Udod
ISD - Jorbi Continental Team
z.t
92
Vladyslav Shcherban
op 48"
93
Artur Jatczak
z.t
94
Filip Vanco
z.t
95
Lukasz Krasinski
op 49"
96
Mykyta Zubenko
ISD - Jorbi Continental Team
op 50"
97
Kamil Walecki
z.t
98
Bastian Flicke
Rad-Net Rose Team
z.t
99
Jaroslaw Rebiewski
Domin Sport
op 51"
100
Piotr Pekala
op 53"
101
Miklos Szabo
z.t
102
Mykyta Skorenko
Kolss Cycling Team
op 1'23"
103
Tomas Person
op 1'30"
104
Elias Angell Spikseth
Team Fixit.no
op 1'32"
105
Adrian Karpiuk
op 1'48"
106
Oskar Gebauer
op 2'02"
107
Patryk Kostecki
Domin Sport
op 2'20"
108
Mikolaj Gutek
Team Hurom
op 2'24"
109
Krzysztof Kucio
op 2'53"
110
Tarik Haupt
op 4'08"
111
Szymon Tracz
op 4'12"
112
Dominik Oborski
Wibatech 7R Fuji
op 4'15"
113
Jonathan Dinkler
op 5'05"
114
Andrii Bratashchuk
Kolss Cycling Team
op 5'06"
115
Szymon Krawczyk
Voster Uniwheels Team
op 5'59"
116
Jacek Morajko
Wibatech 7R Fuji
op 7'35"
117
Dariusz Kolakowski
op 10'00"
118
Jacob Gye Madsen
op 11'57"
Andrzej Bartkiewicz
Wibatech 7R Fuji
DNF
Theo Reinhardt
Rad-Net Rose Team
DNF
Nils Schomber
Rad-Net Rose Team
DNF
Victor Shevtsov
DNF
Krzysztof Tomaszewski
DNF
Adrian Banaszek
Kolss Cycling Team
DNS
Norbert Banaszek
Kolss Cycling Team
DNS
Kristoffer Madsen
Team Fixit.no
DNS
Mateusz Kanczugowski
DNF
Krystian Ragus
DNF
Pawel Staszczak
DNF
Damian Slawek
DNS
Adrián Kaiser
DNF
Patryk Matuszak
DNF
Dominik Wiewior
DNF
Maciej Chmielewski
DNF
Karol Cygan
DNF
Filip Deja
DNF
Krystian Kulas
DNF
Lucas Liß
Rad-Net Rose Team
DNF
Adrian MrÓwka
DNF
Kacper Nowicki
Nice Cycling Team
DNF
Pavel Pashuk
DNF
Maciej Pojawa
DNS
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares