En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Giro d'Italia
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Info
60 Dookola Mazowsza
Stage information
Prologue
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
27/07
Grodzisk Mazowiecki
Grodzisk Mazowiecki
170 km
Result
Standings
Points
Mountain
1
Jaroslaw Marycz
Domin Sport
3u51'04"
2
Grzegorz Stepniak
Wibatech 7R Fuji
op 15"
3
Emils Liepins
Rietumu Banka - Riga
z.t
4
Kamil Zielinski
Domin Sport
z.t
5
Alois Kankovsky
Elkov - Author Cycling Team
6
Eryk Laton
Team Hurom
op 15"
7
Patryk Stosz
CCC Sprandi Polkowice
z.t
8
Robert Jägeler
z.t
9
Toni Franz
z.t
10
Vlaszimir Harakhavik
z.t
11
Tomasz Dudziak
z.t
12
Michal Podlaski
Voster Uniwheels Team
z.t
13
Vojtech Hacecky
Elkov - Author Cycling Team
14
Marcel Franz
op 15"
15
Kamil Malecki
CCC Sprandi Polkowice
z.t
16
Adrian Banaszek
Kolss Cycling Team
z.t
17
Mateusz Grabis
Voster Uniwheels Team
z.t
18
Andrzej Bartkiewicz
Wibatech 7R Fuji
z.t
19
Vladyslav Soltasiuk
Kolss Cycling Team
z.t
20
Bartlomiej Rajch
z.t
21
August Poulsen
z.t
22
Adrian Teklinski
SKC Tufo Prostejov
z.t
23
Felix Gross
Rad-Net Rose Team
z.t
24
Mykyta Zubenko
ISD - Jorbi Continental Team
z.t
25
Patryk Gorecki
z.t
26
Konrad Tomasiak
Team Hurom
z.t
27
Milos Vojtek
z.t
28
Nazir Jaser
z.t
29
Matti Manninen
Team Fixit.no
z.t
30
Dawid Kloc
z.t
31
Damian Slawek
z.t
32
Sylwester Janiszewski
Wibatech 7R Fuji
z.t
33
Damian WsÓl
z.t
34
Artur Sowinski
z.t
35
Jakub Murias
z.t
36
Patryk Krzywda
z.t
37
Stanislaw Aniolkowski
Team Hurom
z.t
38
Piotr Konwa
z.t
39
Nils Lau Nyborg Broge
z.t
40
Filip Vanco
41
Tobiasz Pawlak
op 15"
42
Pawel SzÓstka
z.t
43
Piotr Pekala
z.t
44
Deins Kanepejs
Rietumu Banka - Riga
z.t
45
Sebastian Schmiedel
z.t
46
Eriks Toms Gavars
Rietumu Banka - Riga
z.t
47
Mateusz Nowaczek
Voster Uniwheels Team
z.t
48
Mateusz Komar
Voster Uniwheels Team
z.t
49
Sebastian Matusiak
z.t
50
Jakub Kaczmarek
CCC Sprandi Polkowice
z.t
51
Kristoffer Madsen
Team Fixit.no
z.t
52
Wojciech Migdal
Team Hurom
z.t
53
Patryk Solinski
z.t
54
Peeter Pruus
Rietumu Banka - Riga
z.t
55
Vladyslav Shcherban
z.t
56
Fabian Kässmann
z.t
57
Adrian Krupa
z.t
58
Marcin Mrozek
CCC Sprandi Polkowice
z.t
59
Michael Kukrle
Elkov - Author Cycling Team
z.t
60
Miklos Szabo
z.t
61
Patryk Kostecki
Domin Sport
z.t
62
Maris Bogdanovics
Rietumu Banka - Riga
z.t
63
Andreas Skjaelo Jacobsen
Team Fixit.no
z.t
64
Domenic Weinstein
Rad-Net Rose Team
z.t
65
Adam Jagiela
z.t
66
Anatolii Budiak
ISD - Jorbi Continental Team
z.t
67
Norbert Banaszek
Kolss Cycling Team
z.t
68
Aliaksei Shnyrko
z.t
69
Adrian Karpiuk
z.t
70
Krzysztof Tomaszewski
z.t
71
Hannes Augustin
z.t
72
Taras Shevchuk
z.t
73
Artur Jatczak
z.t
74
Artur Detko
Domin Sport
z.t
75
Matej Zahalka
SKC Tufo Prostejov
z.t
76
Kamil Walecki
z.t
77
Jaroslaw Rebiewski
Domin Sport
z.t
78
Adam Szász
z.t
79
Marius BlÅlid
Team Fixit.no
z.t
80
Krzysztof Parma
Voster Uniwheels Team
z.t
81
Theo Reinhardt
Rad-Net Rose Team
z.t
82
Andris Vosekalns
Rietumu Banka - Riga
z.t
83
Pawel Charucki
z.t
84
Sandro Kuhmel
z.t
85
Josef Cerny
Elkov - Author Cycling Team
86
Tomas Buchacek
Elkov - Author Cycling Team
87
Marcin Karbowy
op 15"
88
Pavlo Bondarenko
Kolss Cycling Team
z.t
89
Bastian Flicke
Rad-Net Rose Team
z.t
90
Rinat Udod
ISD - Jorbi Continental Team
z.t
91
Bartlomiej Matysiak
Team Hurom
z.t
92
Marcin Bialoblocki
CCC Sprandi Polkowice
z.t
93
Nikolay Mihaylov
CCC Sprandi Polkowice
z.t
94
Juraj Lajcha
z.t
95
Petr Hampl
SKC Tufo Prostejov
z.t
96
Pavel Camrda
Elkov - Author Cycling Team
z.t
97
Jan William Jensen
Team Fixit.no
z.t
98
Jakub Otruba
SKC Tufo Prostejov
z.t
99
Tobias Magdeburg
z.t
100
Vasili Strokau
z.t
101
Mikolaj SÓjka
z.t
102
Lukasz Krasinski
z.t
103
Filip Matoszko
z.t
104
Aliaksandr Saroka
z.t
105
Emil Baekhoj Halvorsen
z.t
106
Dominik Oborski
Wibatech 7R Fuji
z.t
107
Wojciech Pszczolarski
SKC Tufo Prostejov
z.t
108
Nikolaj MØller
z.t
109
Elias Angell Spikseth
Team Fixit.no
z.t
110
Frederik Muff
z.t
111
Szymon Tracz
z.t
112
Uladzislau Dubouski
z.t
113
Krzysztof Kucio
op 43"
114
Tarik Haupt
op 46"
115
Oskar Gebauer
op 58"
116
Mykyta Skorenko
Kolss Cycling Team
op 1'01"
117
Tomas Person
op 1'08"
118
Mikolaj Gutek
Team Hurom
z.t
119
Nils Schomber
Rad-Net Rose Team
op 1'42"
120
Mateusz Kanczugowski
op 1'48"
121
Victor Shevtsov
op 2'02"
122
Sebastian Konofal
op 15"
123
Jacek Morajko
Wibatech 7R Fuji
op 3'56"
124
Andrii Bratashchuk
Kolss Cycling Team
op 4'38"
125
Jonathan Dinkler
op 4'45"
126
Szymon Krawczyk
Voster Uniwheels Team
z.t
127
Pawel Staszczak
op 9'38"
128
Dariusz Kolakowski
z.t
129
Jacob Gye Madsen
z.t
130
Krystian Ragus
z.t
Adrián Kaiser
DNF
Patryk Matuszak
DNF
Dominik Wiewior
DNF
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares