En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Giro d'Italia
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Info
Tour de Hongrie
Stage information
Prologue
Stage 1
Stage 2
Stage 3a
Stage 3b
Stage 4
Stage 5
13/06
Balassagyarmat
Miskolc
201 km
Result
Standings
Points
Mountain
1
Krists Neilands
Israel Cycling Academy
5u10'14"
2
Louis Bendixen
Team Coop
op 1'00"
3
Marco Frapporti
Androni Giocattoli - Sidermec
z.t
4
Matej Zahalka
Elkov - Author
z.t
5
Mathias Le Turnier
Cofidis
z.t
6
Marton Dina
Cube - Csomor MTB Team
z.t
7
Stefano Oldani
Kometa Cycling Team
z.t
8
Luis Angel Mate Mardones
Cofidis
z.t
9
Hayden McCormick
Team BridgeLane
z.t
10
Attila Valter
CCC Development Team
z.t
11
Alessandro Bisolti
Androni Giocattoli - Sidermec
z.t
12
Jeroen Pattyn
Team Differdange - GeBa
z.t
13
Manuel Belletti
Androni Giocattoli - Sidermec
z.t
14
Simone Velasco
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
15
Daniel Munoz Giraldo
Androni Giocattoli - Sidermec
z.t
16
Martin Haring
Dukla Banska Bystrica
z.t
17
Juan Pedro Lopez Perez
Kometa Cycling Team
z.t
18
Diego Pablo Sevilla Lopez
Kometa Cycling Team
z.t
19
Adne Van Engelen
Bike Aid
z.t
20
Lionel Mawditt
Team BridgeLane
z.t
21
Michal Paluta
CCC Development Team
z.t
22
Josip Rumac
Androni Giocattoli - Sidermec
z.t
23
Giovanni Visconti
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
24
Karel Hnik
Elkov - Author
z.t
25
Jan Barta
Elkov - Author
z.t
26
Kristian Aasvold
Team Coop
z.t
27
Viktor Filutas
Pannon Cycling Team
z.t
28
Erik Fetter
Pannon Cycling Team
z.t
29
Aljaz Jarc
Adria Mobil
z.t
30
Edoardo Zardini
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
31
Jacob Eriksson
Team Coop
z.t
32
Mekseb Debesay
Bike Aid
z.t
33
Dominik Neumann
Elkov - Author
z.t
34
August Jensen
Israel Cycling Academy
z.t
35
Albert Muela Galvez
EvoPro Racing
z.t
36
Piotr Brozyna
CCC Development Team
z.t
37
Francesco Gavazzi
Androni Giocattoli - Sidermec
z.t
38
Umberto Marengo
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
39
Jaime Alberto Restrepo Diosa
z.t
40
Andras Szatmary
Cube - Csomor MTB Team
op 5'43"
41
Francesco Manuel Bongiorno
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
42
Ziga Groselj
Adria Mobil
z.t
43
Scott Bowden
Team BridgeLane
z.t
44
Harry Sweeny
EvoPro Racing
z.t
45
Frantisek Sisr
Elkov - Author
op 7'16"
46
Ziga Horvat
Adria Mobil
op 7'25"
47
Ádám Kristóf Karl
z.t
48
Tom Thill
Team Differdange - GeBa
op 9'37"
49
Jan Andrej Cully
Dukla Banska Bystrica
z.t
50
Yehor Dementyev
op 10'42"
51
Gorazd Per
Adria Mobil
op 11'03"
52
Patrik Tybor
Dukla Banska Bystrica
op 11'21"
53
Djordje Duric
z.t
54
Nicholas White
Unisa - Australia
z.t
55
Andrej Galovic
z.t
56
Mehmet Sampiyonbisiklet (Gabriel Muller)
Team Differdange - GeBa
z.t
57
Jon Bozic
Adria Mobil
z.t
58
Mihkel Raim
Israel Cycling Academy
op 13'22"
59
Tomás Schuhler
AC Sparta Praha
z.t
60
Guy Sagiv
Israel Cycling Academy
z.t
61
Lorenzo Fortunato
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
62
Thomas Deruette
Team Differdange - GeBa
z.t
63
Jan Stöhr
AC Sparta Praha
z.t
64
Matteo Spreafico
Androni Giocattoli - Sidermec
z.t
65
Filippo Fortin
Cofidis
z.t
66
Peter Koning
EvoPro Racing
z.t
67
Stanislaw Aniolkowski
CCC Development Team
z.t
68
Zakkari Dempster
Israel Cycling Academy
z.t
69
Daniel Arroyave Canas
Equipo Continental Orgullo Paisa
z.t
70
Jakub Otruba
Elkov - Author
z.t
71
Michal Schuran
AC Sparta Praha
z.t
72
Gasper Katrasnik
Adria Mobil
z.t
73
Dusan Rajovic
Adria Mobil
z.t
74
Eirik Lunder
Team Coop
z.t
75
Trond Hakon Trondsen
Team Coop
z.t
76
Tomas Kalojiros
AC Sparta Praha
z.t
77
Aaron Grosser
Bike Aid
z.t
78
Marek Canecky
Dukla Banska Bystrica
z.t
79
Ayden Toovey
Unisa - Australia
z.t
80
Victor Lafay
Cofidis
z.t
81
Hugo Hofstetter
Cofidis
z.t
82
Gergo Orosz
Pannon Cycling Team
op 16'10"
83
Balázs Rozsa
Team Differdange - GeBa
z.t
84
Miklos Szabo
Pannon Cycling Team
z.t
85
Damian Papierski
CCC Development Team
z.t
86
Michele Gazzoli
Kometa Cycling Team
z.t
87
Roberto Gonzalez
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
88
Antonio Puppio
Kometa Cycling Team
z.t
89
Daniel Moricz
z.t
90
Pedroso Daniel Viegas
Kometa Cycling Team
z.t
91
Daniel Dina
Pannon Cycling Team
z.t
92
Lucas Carstensen
Bike Aid
z.t
93
Omer Goldstein
Israel Cycling Academy
z.t
94
Wilmar Molina Rico
z.t
95
Petr Malan
AC Sparta Praha
z.t
96
Alois Kankovsky
Elkov - Author
z.t
97
Daire Feeley
EvoPro Racing
op 19'14"
98
Luke Mudgway
EvoPro Racing
z.t
99
Cyrus Monk
EvoPro Racing
z.t
100
Wouter Wippert
EvoPro Racing
z.t
101
Ádám Pápai
z.t
102
Daniel Bichlmann
Bike Aid
z.t
103
Lukas Kubis
Dukla Banska Bystrica
z.t
104
Ferenc Szollosi
z.t
105
Juraj Bellan
Dukla Banska Bystrica
z.t
106
Sergio Tu
CCC Development Team
z.t
107
Stefan Stefanovic
z.t
108
Marko Danilovic
z.t
109
Krisztián Lovassy
z.t
110
Carol-Eduard Novak
op 19'18"
111
Balazs Vas
op 28'12"
112
Karol Wawrzyniak
CCC Development Team
z.t
113
Dusan Veselinovic
z.t
Alexander Cataford
Israel Cycling Academy
DNF
Olav Hjemsaeter
Team Coop
DNF
Andre Sotberg
Team Coop
DNS
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2007
2004
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares