En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Vuelta Ciclista a la Región de Murcia "Costa Cálida"
Result
1
Ben Turner
Ineos Grenadiers
4u24'59"
2
Simon Clarke
Israel - Premier Tech
z.t
3
Jordi Meeus
Bora - HansGrohe
z.t
4
Valentin Madouas
Groupama - FDJ
z.t
5
Matteo Trentin
UAE Team Emirates
z.t
6
Tim Wellens
UAE Team Emirates
z.t
7
Pascal Eenkhoorn
Lotto Dstny
z.t
8
Loic Vliegen
Intermarché - Circus - Wanty
z.t
9
Milan Menten
Lotto Dstny
z.t
10
Gorka Izagirre Insausti
Movistar Team
z.t
11
Mads Würtz Schmidt
Israel - Premier Tech
z.t
12
Bryan Coquard
Cofidis
z.t
13
Alex Molenaar
Electro Hiper Europa
z.t
14
Paul Penhoet
Groupama - FDJ
z.t
15
Clément Champoussin
Team Arkéa - Samsic
z.t
16
Carlos Canal Blanco
Euskaltel - Euskadi
z.t
17
Lucas Eriksson
Tudor Pro Cycling Team
z.t
18
Marc Hirschi
UAE Team Emirates
z.t
19
Krists Neilands
Israel - Premier Tech
z.t
20
Ruben Fernandez Andujar
Cofidis
z.t
21
Oier Lazkano
Movistar Team
z.t
22
Vadim Pronskiy
Astana Qazaqstan Team
z.t
23
Lennert Van Eetvelt
Lotto Dstny
z.t
24
Pau Miquel Delgado
Equipo Kern Pharma
z.t
25
Alessandro Fedeli
Q36.5 - Qhubeka
z.t
26
Florian Vermeersch
Lotto Dstny
op 10"
27
Edvald Boasson-Hagen
TotalEnergies
z.t
28
Gotzon Martin Sanz
Euskaltel - Euskadi
z.t
29
Cyril Barthe
Burgos - BH
z.t
30
Erik Fetter
EOLO - Kometa Cycling Team
op 14"
31
Antonio Jesus Soto Guirao
Euskaltel - Euskadi
z.t
32
Lorenzo Rota
Intermarché - Circus - Wanty
op 15"
33
Nicholas Schultz
Israel - Premier Tech
z.t
34
Yannis Voisard
Tudor Pro Cycling Team
z.t
35
Sébastien Reichenbach
Tudor Pro Cycling Team
z.t
36
Jesús Ezquerra Muela
Burgos - BH
z.t
37
Walter Calzoni
Q36.5 - Qhubeka
z.t
38
Davide Bais
EOLO - Kometa Cycling Team
z.t
39
Fernando Barcelo Aragon
Caja Rural - Seguros RGA
op 18"
40
Dion Smith
Intermarché - Circus - Wanty
z.t
41
Nils Brun
Tudor Pro Cycling Team
z.t
42
Frederik Wandahl
Bora - HansGrohe
z.t
43
Matis Louvel
Team Arkéa - Samsic
z.t
44
Alex Martin Gutierrez
EOLO - Kometa Cycling Team
op 27"
45
Fernando Tercero Lopez
EOLO - Kometa Cycling Team
z.t
46
Alessandro Covi
UAE Team Emirates
z.t
47
Laurens Huys
Intermarché - Circus - Wanty
z.t
48
Julen Amezqueta Moreno
Caja Rural - Seguros RGA
op 32"
49
Jorge Arcas Pena
Movistar Team
z.t
50
Jonas Koch
Bora - HansGrohe
op 43"
51
Nils Politt
Bora - HansGrohe
op 46"
52
Andreas Kron
Lotto Dstny
op 50"
53
Pavel Sivakov
Ineos Grenadiers
op 51"
54
Toon Clynhens
Team Flanders - Baloise
op 52"
55
Victor De La Parte Gonzalez
TotalEnergies
op 57"
56
Georg Zimmermann
Intermarché - Circus - Wanty
op 1'01"
57
Ignatas Konovalovas
Groupama - FDJ
op 1'16"
58
Ivan Romeo Abad
Movistar Team
op 1'32"
59
Sergio Samitier
Movistar Team
op 2'01"
60
Leo Hayter
Ineos Grenadiers
op 2'27"
61
Raul Garcia Pierna
Equipo Kern Pharma
op 2'52"
62
Harry Sweeny
Lotto Dstny
op 3'03"
63
Luis Léon Sanchez Gil
Astana Qazaqstan Team
z.t
64
Jose Luis Faura Asensio
Electro Hiper Europa
op 3'40"
65
Liam Slock
Lotto Dstny
op 3'42"
66
Warren Barguil
Team Arkéa - Samsic
op 3'45"
67
Paul Ourselin
TotalEnergies
op 3'46"
68
Simon Guglielmi
Team Arkéa - Samsic
z.t
69
Elias Maris
Team Flanders - Baloise
z.t
70
Joel Nicolau Beltran
Caja Rural - Seguros RGA
op 3'59"
71
Roland Thalmann
Tudor Pro Cycling Team
z.t
72
Victor Koretzky
Bora - HansGrohe
z.t
73
Unai Cuadrado Ruiz De Gauna
Euskaltel - Euskadi
z.t
74
Matthieu Ladagnous
Groupama - FDJ
z.t
75
Orluis Alberto Aular Sanabria
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
76
Simon Geschke
Cofidis
z.t
77
Fabian Lienhard
Groupama - FDJ
z.t
78
José Herrada Lopez
Cofidis
op 4'25"
79
Jonathan Lastra Martinez
Cofidis
z.t
80
Marcel Camprubi Pijuan
Q36.5 - Qhubeka
op 4'36"
81
Artyom Zakharov
Astana Qazaqstan Development Team
op 4'55"
82
Aaron Verwilst
Team Flanders - Baloise
z.t
83
José Joaquin Rojas Gil
Movistar Team
z.t
84
Omer Goldstein
Israel - Premier Tech
z.t
85
Jokin Murguialday Elorza
Caja Rural - Seguros RGA
op 5'07"
86
Carlos Garcia Pierna
Equipo Kern Pharma
op 5'13"
87
Joey Rosskopf
Q36.5 - Qhubeka
z.t
88
Dmitriy Gruzdev
Astana Qazaqstan Team
z.t
89
Geoffrey Soupe
TotalEnergies
op 5'17"
90
Obie Vidts
Circus-Re Uz-Technord
z.t
91
Luke Rowe
Ineos Grenadiers
z.t
92
Lewis Askey
Groupama - FDJ
z.t
93
Lorenzo Germani
Groupama - FDJ
z.t
94
Aloïs Charrin
Tudor Pro Cycling Team
z.t
95
Vinicius Rangel Costa
Movistar Team
z.t
96
Antonio Angulo Sampedro
Burgos - BH
z.t
97
Sjoerd Bax
UAE Team Emirates
op 7'56"
98
Jelle Vermoote
Tormans Cyclo Cross Team
z.t
99
Andre Carvalho
Cofidis
z.t
100
Alan Riou
Team Arkéa - Samsic
z.t
101
Xabier Mikel Azparren Iruzun
Euskaltel - Euskadi
z.t
102
Jose Maria Garcia Soriano
Electro Hiper Europa
op 10'38"
103
Mateu Estelrich Cabanellas
Electro Hiper Europa
z.t
104
Miká Heming
Tudor Pro Cycling Team
op 10'41"
105
Luis-Joe Lührs
Bora - HansGrohe
z.t
106
Michael Leonard
Ineos Grenadiers
op 10'51"
107
Mikel Retegi Goñi
Equipo Kern Pharma
op 11'14"
Andres Camilo Ardila Ordoñez
Burgos - BH
DNF
Enekoitz Azparren Irurzun
Euskaltel - Euskadi
DNF
Louis Barre
Team Arkéa - Samsic
DNF
Jack Bauer
Q36.5 - Qhubeka
DNF
Simone Bevilacqua
EOLO - Kometa Cycling Team
DNF
Jetse Bol
Burgos - BH
DNF
Gleb Brussenskiy
Astana Qazaqstan Team
DNF
Jeremy Cabot
TotalEnergies
DNF
Xavier Canellas Sanchez
Electro Hiper Europa
DNF
Hector Carretero
Equipo Kern Pharma
DNF
Corey Davis
Q36.5 - Qhubeka
DNF
Josu Etxeberria Azpilikueta
Caja Rural - Seguros RGA
DNF
Fabio Felline
Astana Qazaqstan Team
DNF
Finn Fisher-Black
UAE Team Emirates
DNF
Milan Fretin
Team Flanders - Baloise
DNF
Yevgeniy Gidich
Astana Qazaqstan Team
DNF
Peio Goikoetxea Goiogana
Euskaltel - Euskadi
DNF
Marco Haller
Bora - HansGrohe
DNF
Kim Alexander Heiduk
Ineos Grenadiers
DNF
Ben Hermans
Israel - Premier Tech
DNF
Ion Izagirre Insausti
Cofidis
DNF
Alan Jousseaume
TotalEnergies
DNF
Kevin Ledanois
Team Arkéa - Samsic
DNF
Joseba Lopez Cuesta
Caja Rural - Seguros RGA
DNF
Jose Maria Martin Muñoz
Electro Hiper Europa
DNF
David Martin Romero
EOLO - Kometa Cycling Team
DNF
Daniel Navarro Garcia
Burgos - BH
DNF
Domen Novak
UAE Team Emirates
DNF
Oscar Pelegri
Burgos - BH
DNF
Davide Piganzoli
EOLO - Kometa Cycling Team
DNF
Brandon Rivera
Ineos Grenadiers
DNF
Ibon Ruiz Sedano
Equipo Kern Pharma
DNF
Guy Sagiv
Israel - Premier Tech
DNF
Eugenio Sanchez Lopez
Equipo Kern Pharma
DNF
Vincent Van Hemelen
Team Flanders - Baloise
DNF
Aaron Van Poucke
Team Flanders - Baloise
DNF
Andrew Vollmer
Electro Hiper Europa
DNF
Sander De Pestel
Team Flanders - Baloise
DNF
Dries Van Gestel
TotalEnergies
DNF
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
Info
Parcours
Result
Palmares