En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Giro d'Italia
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Info
Tour de Serbia
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
18/06
Pecinci
Zrenjanin
159 km
Result
Final Classification
Points
Mountain
1
Ahmet Orken
Torku Sekerspor
3u12'42"
2
Charalampos Kastrantas
z.t
3
Leonid Krasnov
Tusnad Cycling Team
z.t
4
Luca Chirico
Torku Sekerspor
z.t
5
Dusan Kalaba
Dare Viator Partizan
z.t
6
Nathan Pernot
z.t
7
Siarhei Papok
Minsk Cycling Club
z.t
8
Matic Veber
z.t
9
Ruben Gabriel Ramos
Tusnad Cycling Team
z.t
10
Matthias Wieneroither
z.t
11
Georgios Bouglas
z.t
12
Balázs Bertalan
z.t
13
Marko Stankovic
z.t
14
Anton Ivashkin
Minsk Cycling Club
z.t
15
Radoslav Konstantinov
z.t
16
Morne Van Niekerk
z.t
17
Antonio Barac
z.t
18
Daniel Crista
Copenhagen Pro Cycling
z.t
19
Dimitrije Zarkovic Dolai
z.t
20
Kanstantsin Klimiankou
Minsk Cycling Club
z.t
21
Borut Ramsak
z.t
22
Thomas Osbelt
z.t
23
Miltiadis Giannoytsos
z.t
24
Goran Antonijevic
z.t
25
Jernej Furlan
z.t
26
Samy Aurignac
z.t
27
Zisis Soulios
z.t
28
Aidan Van Niekerk
z.t
29
Ivan Azhi
z.t
30
Stevan Klisuric
z.t
31
Nazim Bakirci
Torku Sekerspor
z.t
32
Bernard Bendeguz
op 6"
33
Lukas Reckendorfer
z.t
34
Aleksandar Roman
Smf Team
z.t
35
Stefan Petrovski
z.t
36
Alexander Holzinger
z.t
37
Andrej Galovic
Dare Viator Partizan
z.t
38
Gregor Matija Cerne
z.t
39
Luka Pajek
z.t
40
Periklis Ilias
z.t
41
Nebojsa Jovanovic
Dare Viator Partizan
z.t
42
Marius Cordier
z.t
43
Nikola Levkov
z.t
44
Petar Chavdrov
z.t
45
Dimitri Chauvin
z.t
46
Srecko Dolic
z.t
47
Michail Mavrikakis
z.t
48
Facundo Lezica
z.t
49
Ognjen Ilic
Dare Viator Partizan
z.t
50
Marko Danilovic
z.t
51
Stefan Stefanovic
z.t
52
Milan Dragojevic
z.t
53
Vladimir Vulicevic
z.t
54
Marvin Hammerschmid
z.t
55
Hugo Angel Velazquez
Tusnad Cycling Team
z.t
56
Raphael Hammerschmid
z.t
57
Martin Lavric
Attaque Team Gusto
z.t
58
Batuhan Özgür
Torku Sekerspor
op 17"
59
Ivan Balykin
Torku Sekerspor
op 20"
60
Onur Tatas
op 26"
61
Leonard Barbu
z.t
62
Danijel Ulijan
op 34"
63
Raman Ramanau
Minsk Cycling Club
op 35"
64
Nikola Djukic
z.t
65
Tim Roskar
op 1'34"
66
Muhammet Atalay
Torku Sekerspor
op 3'50"
67
Feritcan Samli
Torku Sekerspor
z.t
Plamen Dimov
DNF
Istvan Molnar
DNF
Ivan Muhtarov
DNF
David Puskas
DNF
Stanislav Kirov
DNS
Jovan Rajkovic
DNS
Mikhail Shemetau
Minsk Cycling Club
DNS
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares