En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Minsk Cup
Result
1
Yauheni Karaliok
3u42'25"
2
Onur Balkan
Salcano Sakarya B.B. Pro Team
z.t
3
Maksim Piskunov
z.t
4
Vlaszimir Harakhavik
op 1"
5
Andriy Kulyk
Shenzhen Xidesheng Cycling Team
z.t
6
Georgios Bouglas
z.t
7
Nikolay Trusov
z.t
8
Ahmet Orken
Salcano Sakarya B.B. Pro Team
z.t
9
Aliaksandr Saroka
z.t
10
Deins Kanepejs
Amore & Vita - Prodir
z.t
11
Artur Kooser
z.t
12
Kostiantyn Dakhnovskyi
Kyiv Capital Team
z.t
13
Illya Klepikov
Lviv Cycling Team
z.t
14
Maris Kalverss
z.t
15
Kento Omachi
z.t
16
Povilas Sideikis
z.t
17
Martin Laas
Team Illuminate
z.t
18
Darijus Dzervus
z.t
19
Ivan Orlov
z.t
20
Roman Maikin
Minsk Cycling Club
z.t
21
Sergey Belyakov
z.t
22
Aliaksei Piashkun
op 2"
23
Pavel Ovsyannikov
z.t
24
Dzianis Marchuk
z.t
25
Yauheni Akhramenka
Ferei Pro Cycling Team
z.t
26
Dmitryi Belko
z.t
27
Mikhail Shemetau
z.t
28
Rait Ärm
z.t
29
Alekss Janis Razinskis
z.t
30
Ivan Shubin
z.t
31
Yaroslav Hnidashev
Kyiv Capital Team
z.t
32
Kristers Ansons
Amore & Vita - Prodir
z.t
33
Timofei Sherstnev
z.t
34
Norman Vahtra
z.t
35
Andrei Vrabii
op 3"
36
Kristaps Knops
z.t
37
Lukas Talacka
z.t
38
Uladzislau Tsimoshyk
z.t
39
Stepan Astafyev
Vino - Astana Motors
z.t
40
Andrei Stepanov
z.t
41
Mykyta Zubenko
Lviv Cycling Team
z.t
42
Steven Kalf
Team Illuminate
z.t
43
Nikita Kirzhaykin
z.t
44
Mykhaylo Kononenko
Shenzhen Xidesheng Cycling Team
z.t
45
Feng Qiao
op 4"
46
Anton Muzychkin
Ferei Pro Cycling Team
z.t
47
Vasili Byaliauski
Minsk Cycling Club
op 5"
48
Oskar Nisu
z.t
49
Aleksandr Shakotko
op 6"
50
Federico Nicolas Vivas
Amore & Vita - Prodir
z.t
51
Arnoldas Valiausa
op 7"
52
Artur Ershov
op 9"
53
Vladyslav Soltasiuk
Kyiv Capital Team
z.t
54
Andriy Vasylyuk
Kyiv Capital Team
op 14"
55
Samir Jabrayilov
Minsk Cycling Club
z.t
56
Anton Ivashkin
Minsk Cycling Club
op 16"
57
Nazar Pokoiovyi
op 24"
58
Kaspars Sergis
Amore & Vita - Prodir
op 30"
59
Dzianis Mazur
op 35"
60
Daniel Langereis
z.t
61
Artsiom Harbach
op 36"
62
Ilya Volkau
z.t
63
Ivan Shakalets
z.t
64
Raman Ramanau
Minsk Cycling Club
z.t
65
Justas Beniusis
op 37"
66
Elchin Asadov
Lviv Cycling Team
z.t
67
Denas Masiulis
z.t
68
Artsiom Kamliuk
z.t
69
Alexandr Ovsyannikov
Vino - Astana Motors
z.t
70
Siarhei Shauchenka
z.t
71
Aleksandr Komin
z.t
72
Roman Gladysh
op 38"
73
Mikita Kharlanau
z.t
74
Siarhei Papok
Minsk Cycling Club
z.t
75
Vitaliy Buts
Kyiv Capital Team
z.t
76
Igor Frolov
z.t
77
Grigoriy Shtein
Vino - Astana Motors
z.t
78
Oleksii Kasianov
Lviv Cycling Team
z.t
79
Mantas Januskevicius
z.t
80
Evgeny Kovalev
op 39"
81
Kanstantsin Klimiankou
Ferei Pro Cycling Team
z.t
82
Yaroslav Tolstopiatenko
Kyiv Capital Team
z.t
83
Maksim Sokolovskii
z.t
84
Stevan Kervadec
Lviv Cycling Team
z.t
85
Vladyslav Shcherban
z.t
86
Volodymyr Guschin
z.t
87
Raman Tsishkou
op 40"
88
Mathieu Gibaud
z.t
89
Hardzei Tsishchanka
z.t
90
Konstantin Nekrasov
z.t
91
Matvey Nikitin
Vino - Astana Motors
z.t
92
Branislau Samoilau
Minsk Cycling Club
z.t
93
Eriks Toms Gavars
Amore & Vita - Prodir
z.t
94
Enes Talha Ay
Salcano Sakarya B.B. Pro Team
z.t
95
Kanstantsin Bialiauski
op 41"
96
Volodymyr Dzhus
Lviv Cycling Team
z.t
97
Oleksandr Prevar
z.t
98
Oleksandr Polivoda
op 42"
99
Artem Ovechkin
Terengganu Inc. TSG Cycling Team
op 43"
100
Andzs Flaksis
Holowesko - Citadel p/b Arapahoe Resources
z.t
101
Koen van de Klundert
z.t
102
Thomas Dartet
op 44"
103
Vitaliy Hryniv
op 45"
104
Jeffrey Van Agtmaal
z.t
105
Nikita Bondarchuk
z.t
106
Artur Voronkov
z.t
107
Feritcan Samli
Salcano Sakarya B.B. Pro Team
z.t
108
Alexandr Semenov
Vino - Astana Motors
z.t
109
Halil Ibrahim Dogan
Salcano Sakarya B.B. Pro Team
op 47"
110
Pavel Turchanka
z.t
111
Andris Vosekalns
op 48"
112
Oleksandr Golovash
op 51"
113
Vladyslav Pohorelov
Ferei Pro Cycling Team
op 1'16"
114
Andrey Sazanov
op 1'17"
115
Maxim Sukhov
op 1'40"
116
Daniil Nikulin
z.t
117
Dmitrii Saliakhutdinov
z.t
118
Maksym Luchyn
op 1'41"
119
Pascal Aandewiel
op 2'00"
120
Edgaras Kovaliovas
op 2'02"
121
Venantas Lasinis
z.t
122
Dmitriy Lessechko
op 2'27"
123
Rojus Adomaitis
op 2'38"
124
Emils Ribaks
op 2'43"
125
Evalds Pavlovs
op 3'52"
126
Lijun Bai
op 3'53"
127
Aristidas Kelmelis
op 4'30"
128
Artur Kiryevich
op 4'34"
129
Aliaksei Shnyrko
op 4'40"
Muhammet Atalay
Salcano Sakarya B.B. Pro Team
DNF
Vladislav Duiunov
DNF
Arman Garibian
DNF
Simeon Green
DNF
Uladzislau Kibisau
DNF
Maksim Miazga
DNF
Andrei Ruscov
DNF
Siarhei Sakhonchyk
DNF
Erikas Sidlauskas
DNF
Dimitriy Sorokins
DNF
Birca Vlad
DNF
2021
2019
2018
2017
2016
2015
Info
Parcours
Result
Palmares