En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Giro d'Italia
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Info
Baltyk - Karkonosze Tour
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
Stage 5
24/05
Kozuchów
Luban
139.5 km
Result
Standings
Points
1
Pawel Franczak
Voster Uniwheels Team
3u03'31"
2
Fabian Kässmann
P & S Metalltechnik
z.t
3
Michal Paluta
CCC Development Team
z.t
4
Fabian Schormaier
P & S Metalltechnik
z.t
5
Adrian Rips
z.t
6
Sindre Haugsvaer
z.t
7
Patryk Stosz
CCC Development Team
z.t
8
Sven Thurau
Team Dauner | Akkon
z.t
9
Attila Valter
CCC Development Team
z.t
10
Sergey Luchshenko
Astana City
z.t
11
Jon-Anders Bekken
z.t
12
Nurbergen Nurlykhassym
Astana City
z.t
13
Jonas Rutsch
Team Lotto - Kern Haus
z.t
14
Galym Akhmetov
Astana City
z.t
15
Marton Dina
Cube - Csomor MTB Team
z.t
16
Adam Stachowiak
Voster Uniwheels Team
z.t
17
Jakub Kaczmarek
Team Hurom
z.t
18
Iver Knotten
z.t
19
Christian Maximilian Koch
LKT Team Brandenburg
z.t
20
Joachim Strindin
z.t
21
Kamil Malecki
CCC Development Team
z.t
22
Daniel Moricz
z.t
23
Kasper Wurtz Schmidt
z.t
24
Jan Hugger
Team Lotto - Kern Haus
z.t
25
Karol Domagalski
Team Hurom
z.t
26
Anton Kuzmin
Astana City
z.t
27
Matthias Wiele
z.t
28
Mateusz Taciak
Voster Uniwheels Team
z.t
29
Beau Duvigneau
Vlasman Track/Road CT
z.t
30
Emanuel Piaskowy
Team Hurom
z.t
31
Kelvin van den Dool
Vlasman Track/Road CT
z.t
32
Dorian Lübbers
Team Lotto - Kern Haus
z.t
33
Leszek Plucinski
Voster Uniwheels Team
z.t
34
Joost Van der Burg
Vlasman Track/Road CT
z.t
35
Piotr Pekala
CCC Development Team
z.t
36
Philipp Mamos
Team Dauner | Akkon
z.t
37
Paul Taebling
LKT Team Brandenburg
z.t
38
Jesper Bundgaard Winkel
z.t
39
Richard Banusch
LKT Team Brandenburg
z.t
40
Paul Rudys
LKT Team Brandenburg
z.t
41
Fredrik Dversnes
z.t
42
Martin Fatnes
z.t
43
Vilgot Lindh
z.t
44
Patrick Reißig
z.t
45
Richard Larsen
z.t
46
Rudolph Poul
z.t
47
Dominic BÖke
z.t
48
Luca Henn
Team Lotto - Kern Haus
z.t
49
Robert Jägeler
P & S Metalltechnik
z.t
50
Leif Christian Tallaksen
op 14"
51
Mikkel Eide
op 17"
52
Tobias Nolde
P & S Metalltechnik
z.t
53
Henrik Pakalski
z.t
54
Halvard Schommartz
op 28"
55
Gregor Hoops
z.t
56
George Clark
z.t
57
Gustav Johansson
z.t
58
Damian Bieniek
z.t
59
Jaap Kooijman
Vlasman Track/Road CT
z.t
60
Henning Bommel
LKT Team Brandenburg
z.t
61
Max Benz-kuch
z.t
62
Marcel Fröse
z.t
63
Johan Andreas Hole Mohr
op 32"
64
Julian Braun
Team Dauner | Akkon
z.t
65
Gergo Orosz
Pannon Cycling Team
z.t
66
Victor HillerstrÖm
z.t
67
Andreas Wolfmayr
z.t
68
Oskar Gebauer
z.t
69
Frederik Muff
op 42"
70
Ivan Yatsenko
op 44"
71
Jonas Sonnleitner
op 50"
72
Joshua Huppertz
Team Lotto - Kern Haus
op 53"
73
Robert Kessler
Team Lotto - Kern Haus
z.t
74
Leon Frosch
op 1'04"
75
Peter Förster
z.t
76
Christopher Heider
Team Dauner | Akkon
z.t
77
Henrik Hamm
z.t
78
Rupert Graham
op 1'08"
79
Emil Lundmark
op 1'11"
80
Hannes Augustin
z.t
81
Denas Masiulis
op 1'17"
82
Philipp Grebner
z.t
83
Mantas Januskevicius
z.t
84
Yannick Mayer
z.t
85
Johannes Glameyer
z.t
86
Patrick Schubert
z.t
87
Niklas Jagerstal
z.t
88
Axel Scheinpflug
z.t
89
Edvardt Tuko
z.t
90
Tom Mazzone
z.t
91
Paul Hopfgartner
z.t
92
Matthias Herrmann
z.t
93
Miklos Szabo
Pannon Cycling Team
z.t
94
Jacob Ahlsson
z.t
95
Alexander Bauer
z.t
96
Timo Niesing
z.t
97
Benedikt Becker
z.t
98
Ramis Dinmukhametov
Astana City
z.t
99
Ken Eikeland
z.t
100
Maximilian Meyer
z.t
101
Fabian Schupper
z.t
102
Piotr Mierzynski
z.t
103
Christoph Kaspera
op 1'25"
104
Karol Kuklewicz
op 1'29"
105
Leon Mazzone
op 1'32"
106
Simon Laib
Team Dauner | Akkon
op 1'36"
107
Tom Mai
op 1'41"
108
Mikolaj Konieczny
z.t
109
Vitus Obermann
z.t
110
Kilian Steigner
Team Dauner | Akkon
z.t
111
Peter Richter
z.t
112
Marius BlÅlid
op 1'44"
113
Bastian Becker
op 1'55"
114
Alexander Müller
op 2'00"
115
Eric Polansek
op 2'13"
116
Aristidas Kelmelis
op 2'25"
117
Samuel Lord
op 2'28"
118
Tor Arne Gilje
op 0"
119
Markus Waage
op 2'29"
120
Norbert Banaszek
Team Hurom
op 2'32"
121
Piotr Brozyna
CCC Development Team
op 0"
122
János Pelikán
Pannon Cycling Team
op 2'32"
123
Kamil Zielinski
Team Hurom
z.t
124
Ben Poschadel
z.t
125
Adrian Banaszek
Voster Uniwheels Team
z.t
126
Tobiasz Pawlak
Team Hurom
z.t
127
Milan Kowalewsky
z.t
128
Patryk Gieracki
z.t
129
Szymon Krawczyk
Voster Uniwheels Team
z.t
130
Franz Werner
LKT Team Brandenburg
z.t
131
Nikita Bondarchuk
z.t
132
Marian Reineck
z.t
133
Daniel Dina
Pannon Cycling Team
z.t
134
Nikolai Potekalo
op 2'42"
135
Tristan Hoffmann
z.t
136
Fabian Langer
op 2'50"
137
Pepe Voss
op 3'02"
138
Severin Gießibl
op 3'21"
139
Sergey Belyakov
op 3'25"
140
Pawel Kasprzyk
op 3'50"
141
Chris Dredge
op 3'52"
142
Laurynas Kuras
op 4'27"
143
Christoph Fiebig
op 6'18"
144
Jesko Vietense
z.t
145
Peter Ochsenhofer
z.t
146
Yoeri Havik
Vlasman Track/Road CT
op 0"
Rasmus Lund
DNF
Jonas Onnecken
DNS
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares