En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Giro d'Italia
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Info
Gooikse Pijl
Result
1
Aidis Kruopis
Veranda's Willems Cycling Team
4u20'10"
2
Emiel Vermeulen
Team 3M
z.t
3
Timothy Dupont
Veranda's Willems Cycling Team
z.t
4
Rudy Barbier
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
z.t
5
Joeri Stallaert
Cibel-Cebon
z.t
6
Johim Ariesen
Metec TKH Cycling Team P/B Mantel
z.t
7
Jelle Mannaerts
Superano Ham - Isorex
z.t
8
Herman Dahl
Team Sparenbanken Sor
z.t
9
Justin Jules
Veranclassic - AGO
z.t
10
Taco van der Hoorn
Cyclingteam Join's - De Rijke
z.t
11
Baptiste Planckaert
Wallonie Bruxelles - Group Protect
z.t
12
Emiel Wastyn
An Post - Chainreaction
z.t
13
Amund Groendahl Jansen
Team Joker
z.t
14
Maximilien Picoux
Color Code - Arden'Beef
z.t
15
Christophe Noppe
z.t
16
Maxime Farazijn
Topsport Vlaanderen - Baloise
z.t
17
Haavard Jorbekk Blikra
Team Coop - Oster Hus
z.t
18
Alexander Krieger
Leopard Pro Cycling
z.t
19
Piet Allegaert
Trek - Segafredo
z.t
20
Fabian Lienhard
BMC Racing Team
z.t
21
Ole Forfang
Team Joker
z.t
22
Jake Kelly
Team Wiggins
z.t
23
Robin Stenuit
Wanty - Groupe Gobert
z.t
24
Bas Tietema
BMC Development Team
z.t
25
Aksel Nommela
Leopard Pro Cycling
z.t
26
Samuel Lowe
Team Wiggins
z.t
27
Lionel Taminiaux
Color Code - Arden'Beef
z.t
28
Christopher Latham
Team Wiggins
z.t
29
Kevin Verwaest
Superano Ham - Isorex
z.t
30
Niels De Rooze
Veranclassic - AGO
z.t
31
Louis Verhelst
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
z.t
32
Frederique Robert
Crelan - Vastgoedservice
z.t
33
Trond Hakon Trondsen
Team Sparenbanken Sor
z.t
34
Krister Hagen
Team Coop - Oster Hus
z.t
35
Oscar Riesebeek
Metec TKH Cycling Team P/B Mantel
z.t
36
Emiel Planckaert
Lotto - Soudal U23
z.t
37
Mario Spengler
BMC Development Team
z.t
38
Kristian Aasvold
Team Sparenbanken Sor
z.t
39
Christophe Masson
Veranclassic - AGO
z.t
40
Milan Menten
Lotto - Soudal U23
z.t
41
Bjorn Tore Nilsen Hoem
Team Joker
z.t
42
Thomas Petit
T.Palm - Pôle Continental Wallon
z.t
43
Tom Dernies
Wallonie Bruxelles - Group Protect
z.t
44
Jan Brockhoff
Leopard Pro Cycling
z.t
45
Maxime Vantomme
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
z.t
46
August Jensen
Team Coop - Oster Hus
z.t
47
Fridtjof Roeinaas
Team Sparenbanken Sor
z.t
48
Benjamin Verraes
Cibel-Cebon
z.t
49
Anders Skaarseth
Team Joker
z.t
50
Oivind Lukkedal
Team Coop - Oster Hus
z.t
51
Jari Verstraeten
Veranda's Willems Cycling Team
z.t
52
Kristof Wielfaert
z.t
53
Jasper Bovenhuis
An Post - Chainreaction
z.t
54
Sjoerd Kouwenhoven
Metec TKH Cycling Team P/B Mantel
z.t
55
Michael O'Loughlin
Team Wiggins
z.t
56
Matthias Legley
Veranclassic - AGO
z.t
57
Mitchell Mulhern
Cyclingteam Join's - De Rijke
z.t
58
Jordy Bouts
z.t
59
Patrick Müller
BMC Development Team
z.t
60
Olivier Pardini
Wallonie Bruxelles - Group Protect
z.t
61
Thimo Willems
z.t
62
Michael Thompson
Team Wiggins
z.t
63
Jimmy Duquennoy
Wallonie Bruxelles - Group Protect
z.t
64
Frederik Veuchelen
Wanty - Groupe Gobert
z.t
65
Jetse Bol
Cyclingteam Join's - De Rijke
z.t
66
Gregory Habeaux
Wallonie Bruxelles - Group Protect
op 16"
67
Ike Groen
Cyclingteam Join's - De Rijke
z.t
68
Dimitri Peyskens
Veranclassic - AGO
z.t
69
Jimmy Janssens
Team 3M
z.t
70
Joeri Calleeuw
Veranda's Willems Cycling Team
op 19"
71
Wouter Mol
Cyclingteam Join's - De Rijke
op 2'32"
72
Vincent De Sy
op 4'51"
73
Dries Hollanders
Metec TKH Cycling Team P/B Mantel
op 4'54"
74
Adriaan Aas Stien
Team Joker
op 4'58"
75
Jordi Warlop
op 5'03"
76
Axel Flet
Veranclassic - AGO
z.t
77
Kenny Dehaes
Wanty - Groupe Gobert
z.t
78
Piotr Havik
Team 3M
op 5'34"
79
Jacob Relaes
z.t
80
Erlend Blikra
Team Coop - Oster Hus
op 9'11"
81
Lander Seynaeve
Wanty - Groupe Gobert
z.t
82
John Mandrysch
Christina Jewelry Pro Cycling
z.t
83
Daniel Patten
Team Wiggins
z.t
84
Carmelo Foti
Leopard Pro Cycling
z.t
85
Guillaume Haag
T.Palm - Pôle Continental Wallon
z.t
86
Wouter Leten
T.Palm - Pôle Continental Wallon
z.t
87
Louis Deguide
z.t
88
Andreas Sandnes Olsen
Team Coop - Oster Hus
z.t
89
Tom Timmermans
z.t
90
Auxence Buntinx
T.Palm - Pôle Continental Wallon
z.t
91
Pierre Barbier
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
z.t
92
Kilian Frankiny
BMC Development Team
z.t
93
Andreas Vangstad
Team Sparenbanken Sor
z.t
94
Carl Fredrik Hagen
Team Sparenbanken Sor
z.t
95
Jens Moens
z.t
96
Robin Verbestel
z.t
97
Age Ljostad Nilsen
Team Sparenbanken Sor
z.t
98
Roel Reigel
z.t
99
Boris Van Renterghem
z.t
100
Jarno Gmelich
Metec TKH Cycling Team P/B Mantel
op 9'14"
101
Ruben Pols
Topsport Vlaanderen - Baloise
z.t
102
Michael Goolaerts
Lotto - Soudal
z.t
103
Nicolas Moncomble
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
z.t
104
Antoine Loy
Color Code - Arden'Beef
z.t
105
Jef Van Meirhaeghe
Topsport Vlaanderen - Baloise
z.t
106
Harm Vanhoucke
Lotto - Soudal U23
z.t
107
Sam Dobbs
BMC Development Team
z.t
108
Oliver Kent-Spark
An Post - Chainreaction
z.t
109
Maxime Vekeman
T.Palm - Pôle Continental Wallon
z.t
110
Laurent Evrard
Team 3M
z.t
111
James Knox
Team Wiggins
z.t
112
Zeke Mostov
BMC Development Team
z.t
113
Lawrence Naesen
Cibel-Cebon
z.t
114
Pieter Jacobs
Crelan - Vastgoedservice
z.t
Ciske Aneca
DNF
Charlie Arimont
Color Code - Arden'Beef
DNF
Ole Andre Austevoll
Team Coop - Oster Hus
DNF
David Boucher
Crelan - Vastgoedservice
DNF
Dieter Bouvry
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
DNF
Michael Cools
DNF
Kevin Deltombe
Lotto - Soudal
DNF
Tom Devriendt
Wanty - Groupe Gobert
DNF
Michiel Dieleman
Cibel-Cebon
DNF
Jelle Donders
Superano Ham - Isorex
DNF
Boris Dron
Wanty - Groupe Gobert
DNF
Gerry Druyts
Crelan - Vastgoedservice
DNF
Gorik Gardeyn
Superano Ham - Isorex
DNF
Kurt Geysen
Crelan - Vastgoedservice
DNF
Jelle Goderis
Team 3M
DNF
Kenny Goossens
Cibel-Cebon
DNF
Bavo Haemels
T.Palm - Pôle Continental Wallon
DNF
Kristoffer Halvorsen
Team Joker
DNF
Jasper Hamelink
Metec TKH Cycling Team P/B Mantel
DNF
Sander Helven
Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF
Johan Hemroulle
Color Code - Arden'Beef
DNF
Kevyn Ista
Wallonie Bruxelles - Group Protect
DNF
Jerome Kerf
Team 3M
DNF
Bjorg Lambrecht
Lotto - Soudal U23
DNF
Sam Lennertz
Veranclassic - AGO
DNF
Gianni Marchand
Cibel-Cebon
DNF
Nicolas Mertz
T.Palm - Pôle Continental Wallon
DNF
Martin Palm
Color Code - Arden'Beef
DNF
Felix Pouilly
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
DNF
Rob Ruijgh
Crelan - Vastgoedservice
DNF
Jacob Scott
An Post - Chainreaction
DNF
Timothy Stevens
Crelan - Vastgoedservice
DNF
Joren Touquet
Superano Ham - Isorex
DNF
Laurent Vandenbak
Leopard Pro Cycling
DNF
Jens Vandenbogaerde
Superano Ham - Isorex
DNF
Nicolas Vereecken
An Post - Chainreaction
DNF
Thomas Vereecken
Lotto - Soudal U23
DNF
Michael Vingerling
Team 3M
DNF
Dries De Bondt
Veranda's Willems Cycling Team
DNF
Bjorn De Decker
Cibel-Cebon
DNF
Kenny De Ketele
Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF
Moreno De Pauw
Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF
Tim De Troyer
Veranda's Willems Cycling Team
DNF
Ludwig De Winter
Wallonie Bruxelles - Group Protect
DNF
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Info
Parcours
Result
Palmares