En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Giro d'Italia
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Info
Czech Tour
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
27/07
Prostejov
Unicov
167.8 km
Result
Standings
Points
Mountain
1
Itmar Einhorn
Israel - Premier Tech
3u48'15"
2
Milan Fretin
Team Flanders - Baloise
z.t
3
Luke Lamperti
Trinity Racing
z.t
4
Jonas Koch
Bora - HansGrohe
z.t
5
Stian Edvardsen-Fredheim
Uno-X Pro Cycling Team
z.t
6
Giovanni Lonardi
EOLO - Kometa Cycling Team
z.t
7
Tim Van Dijke
Jumbo - Visma
z.t
8
Taj Jones
Israel - Premier Tech
z.t
9
Dominik Neumann
Elkov - Kasper
z.t
10
Karl Patrick Lauk
Bingoal WB
z.t
11
German Nicolas Tivani Perez
Team Corratec - Selle Italia
z.t
12
Romet Pajur
Team Lotto - Kern Haus
z.t
13
Niccolo Bonifazio
Intermarché - Circus - Wanty
z.t
14
Leon Eduard Brescher
Team Lotto - Kern Haus
z.t
15
Jiri Petrus
ATT Investments
z.t
16
Samuele Rivi
EOLO - Kometa Cycling Team
z.t
17
Milan Vader
Jumbo - Visma
z.t
18
Miká Heming
Tudor Pro Cycling Team
z.t
19
Ruben Apers
Team Flanders - Baloise
z.t
20
Aaron Van Der Beken
Bingoal WB
z.t
21
Alexander Konychev
Team Corratec - Selle Italia
z.t
22
William Blume Levy
Uno-X Pro Cycling Team
z.t
23
Hamish Beadle
Team Novo Nordisk
z.t
24
Rory Townsend
Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling
z.t
25
Omar El Gouzi
Green Project-Bardiani CSF Faizane
z.t
26
Giovanni Carboni
Equipo Kern Pharma
z.t
27
Anton Palzer
Bora - HansGrohe
z.t
28
Michael Boros
Elkov - Kasper
z.t
29
Alex Tolio
Green Project-Bardiani CSF Faizane
z.t
30
Marc Oliver Pritzen
Ef Education - Nippo Development Team
z.t
31
Mikel Retegi Goñi
Equipo Kern Pharma
z.t
32
Mathieu Kockelmann
Team Lotto - Kern Haus
z.t
33
Erik Nordsaeter Resell
Uno-X Pro Cycling Team
z.t
34
Matús Stocek
ATT Investments
z.t
35
Floris De Tier
Bingoal WB
z.t
36
Yuhi Todome
Ef Education - Nippo Development Team
z.t
37
Josef Dirnbauer
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
38
Quinten De Graeve
Team Novo Nordisk
z.t
39
Toby Perry
Ef Education - Nippo Development Team
z.t
40
Luca Dreßler
Team Lotto - Kern Haus
z.t
41
Emanuel Zangerle
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
42
Luis-Joe Lührs
Bora - HansGrohe
z.t
43
Ben Zwiehoff
Bora - HansGrohe
z.t
44
Roland Thalmann
Tudor Pro Cycling Team
z.t
45
Mattia Bais
EOLO - Kometa Cycling Team
z.t
46
Samuele Zoccarato
Green Project-Bardiani CSF Faizane
z.t
47
Botelho Freitas Daniel Lima
Israel Premier Tech Academy
z.t
48
Luca Covili
Green Project-Bardiani CSF Faizane
z.t
49
Jakub Otruba
ATT Investments
z.t
50
Andrea Garosio
EOLO - Kometa Cycling Team
z.t
51
Karel Camrda
ATT Investments
z.t
52
Francesco Busatto
Circus-Re Uz-Technord
z.t
53
Michael Kukrle
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
54
Tijmen Graat
Jumbo-Visma Development Team
z.t
55
Florian Lipowitz
Bora - HansGrohe
z.t
56
Lennert Teugels
Bingoal WB
z.t
57
Daniel Vysocan
RRK Group - Pierre Baguette - Benzinol
z.t
58
Jon Agirre Egaña
Equipo Kern Pharma
z.t
59
Lukas Nerurkar
Trinity Racing
z.t
60
Dean Harvey
Trinity Racing
z.t
61
Marton Dina
ATT Investments
z.t
62
Arthur Kluckers
Tudor Pro Cycling Team
z.t
63
Rein Taaramae
Intermarché - Circus - Wanty
z.t
64
Jacob Eriksson
Tudor Pro Cycling Team
z.t
65
Tomás Pridal
Elkov - Kasper
z.t
66
Riccardo Lucca
Green Project-Bardiani CSF Faizane
z.t
67
Mason Hollyman
Israel - Premier Tech
z.t
68
Daniel Turek
ATT Investments
z.t
69
Fredrik Dversnes
Uno-X Pro Cycling Team
z.t
70
Bailey O'Donnell
Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling
z.t
71
Joshua Kench
Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling
z.t
72
Jose Felix Parra Cuerda
Equipo Kern Pharma
z.t
73
Simone Bevilacqua
EOLO - Kometa Cycling Team
z.t
74
Simone Raccani
EOLO - Kometa Cycling Team
z.t
75
Adam Toupalik
Elkov - Kasper
z.t
76
Alessandro Santaromita Villa
Green Project-Bardiani CSF Faizane
z.t
77
Magnus Kulset
Uno-X Pro Cycling Team
z.t
78
Josh Burnett
Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling
z.t
79
Lucas Eriksson
Tudor Pro Cycling Team
z.t
80
Andrea Pietrobon
EOLO - Kometa Cycling Team
z.t
81
Matteo Amella
Team Corratec - Selle Italia
z.t
82
Kevin McCambridge
Trinity Racing
z.t
83
Matej Zahalka
Elkov - Kasper
z.t
84
Filip Reha
Elkov - Kasper
z.t
85
Hannes Wilksch
Tudor Pro Cycling Team U23
z.t
86
Michel Heßmann
Jumbo - Visma
z.t
87
Tom Paquot
Intermarché - Circus - Wanty
z.t
88
Vincent Van Hemelen
Team Flanders - Baloise
z.t
89
Henrik Teslo Fjellheim
Ef Education - Nippo Development Team
z.t
90
Ryan Christensen
Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling
z.t
91
Tomás Jakoubek
ATT Investments
z.t
92
James Oram
Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling
z.t
93
Carlos Garcia Pierna
Equipo Kern Pharma
z.t
94
Rick Zabel
Israel - Premier Tech
z.t
95
Anders Halland Johannessen
Uno-X Pro Cycling Team
z.t
96
Elias Maris
Team Flanders - Baloise
z.t
97
Etienne van Empel
Team Corratec - Selle Italia
z.t
98
Nathan Vandepitte
Bingoal WB
z.t
99
Owen Geleijn
Jumbo-Visma Development Team
z.t
100
Jan Barta
Elkov - Kasper
z.t
101
Per Strand Hagenes
Jumbo-Visma Development Team
z.t
102
Remy Mertz
Bingoal WB
z.t
103
Alexis Guerin
Bingoal WB
z.t
104
Antonio Barac
Team Corratec - Selle Italia
z.t
105
Alessio Nieri
Green Project-Bardiani CSF Faizane
z.t
106
Johannes Staune-Mittet
Jumbo-Visma Development Team
z.t
107
Karel Vacek
Team Corratec - Selle Italia
z.t
108
Jacob Hindsgaul Madsen
Uno-X Pro Cycling Team
z.t
109
Jakob Geßner
Team Lotto - Kern Haus
z.t
110
Joshua Huppertz
Team Lotto - Kern Haus
z.t
111
Hector Carretero
Equipo Kern Pharma
z.t
112
Marti Marquez Roman
Equipo Kern Pharma
z.t
113
Lucas Dauge
Team Novo Nordisk
z.t
114
Riccardo Zoidl
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
115
Jan Hugger
Team Lotto - Kern Haus
z.t
116
Kamiel Bonneu
Team Flanders - Baloise
z.t
117
Marco Frigo
Israel - Premier Tech
z.t
118
Patrick Gamper
Bora - HansGrohe
z.t
119
Christopher Froome
Israel - Premier Tech
z.t
120
Paul Wright
Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling
z.t
121
Roel Van Sintmaartensdijk
Circus-Re Uz-Technord
op 42"
122
Martin Vidaurre Kossmann
Specialized Factory Racing
op 0"
123
Petr Kelemen
Tudor Pro Cycling Team
op 10'21"
124
Tomas Kalojiros
RRK Group - Pierre Baguette - Benzinol
op 13'57"
125
Martin Voltr
RRK Group - Pierre Baguette - Benzinol
z.t
126
Antonio Polga
Team Novo Nordisk Development Team
op 14'38"
127
Manuel Bosch
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
128
Andrej Liska
RRK Group - Pierre Baguette - Benzinol
z.t
129
Martin Gavenda
RRK Group - Pierre Baguette - Benzinol
z.t
130
Martin Meiler
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
131
Vince Gerits
Team Flanders - Baloise
z.t
132
Kevin Kuhn
Circus-Re Uz-Technord
z.t
133
Tobias Risan Nakken
Trinity Racing
z.t
134
Kazutoshi Kariya
Ef Education - Nippo Development Team
z.t
135
Joonas Henttala
Team Novo Nordisk
z.t
136
Callum Thornley
Trinity Racing
z.t
137
Dominik Prudek
RRK Group - Pierre Baguette - Benzinol
op 21'39"
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares