En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Sazka Tour
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
06/08
Moravská Třebová
Dlouhe Strane
148.7 km
Result
Standings
Points
Mountain
1
Lorenzo Rota
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
13u05'35"
2
Anthon Charmig
Uno-X Pro Cycling Team
op 1"
3
Kevin Colleoni
Team BikeExchange - Jayco
op 3"
4
Filippo Zana
Bardiani CSF Faizane'
z.t
5
Oscar Onley
Development Team DSM
op 4"
6
Johannes Staune-Mittet
Jumbo-Visma Development Team
op 9"
7
Archie Ryan
Jumbo-Visma Development Team
op 15"
8
Riccardo Zoidl
Team Vorarlberg
op 16"
9
Luca Covili
Bardiani CSF Faizane'
op 19"
10
Rein Taaramae
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
op 28"
11
Domenico Pozzovivo
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
op 30"
12
Max Poole
Development Team DSM
op 43"
13
Jan Hirt
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
op 59"
14
Eduardo Sepulveda
Drone Hopper - Androni Giocattoli
op 1'13"
15
Ben Zwiehoff
Bora - HansGrohe
op 1'32"
16
Mathijs Paasschens
Bingoal Pauwels Sauces WB
op 1'43"
17
Colin Chris Stüssi
Team Vorarlberg
op 1'55"
18
Roland Thalmann
Team Vorarlberg
op 2'00"
19
Henok Mulubrhan
Bardiani CSF Faizane'
op 2'12"
20
Andrii Ponomar
Drone Hopper - Androni Giocattoli
op 2'24"
21
Abner Santiago Umba Lopez
Drone Hopper - Androni Giocattoli
op 2'38"
22
Kamiel Bonneu
Sport Vlaanderen - Baloise
op 3'16"
23
Julian Mertens
Sport Vlaanderen - Baloise
op 3'54"
24
Jan Maas
Team BikeExchange - Jayco
op 3'57"
25
Nickolas Zukowsky
Human Powered Health
op 4'56"
26
Michal Schuran
ATT Investments
op 5'13"
27
Lars Boven
Jumbo-Visma Development Team
op 5'21"
28
Simone Petilli
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
op 5'25"
29
Callum Macleod
A Bloc CT
op 6'15"
30
Piotr Pekala
Santic-Wibatech
op 6'45"
31
Anders Halland Johannessen
Uno-X Pro Cycling Team
op 6'53"
32
Tomas Kopecky
A Bloc CT
op 7'25"
33
Filip Reha
Elkov - Kasper
op 7'38"
34
Luc Wirtgen
Bingoal Pauwels Sauces WB
op 7'54"
35
Lorenzo Milesi
Development Team DSM
op 8'41"
36
Alexander Tarlton
Team Lotto - Kern Haus
op 8'53"
37
Alexis Guerin
Team Vorarlberg
op 9'06"
38
Daniel Turek
Team Felbermayr Simplon Wels
op 9'11"
39
Jan Barta
Elkov - Kasper
op 9'30"
40
Jacob Hindsgaul Madsen
Uno-X Pro Cycling Team
op 9'40"
41
Loe Van Belle
Jumbo-Visma Development Team
op 10'02"
42
Tsgabu Gebremaryam Grmay
Team BikeExchange - Jayco
op 10'18"
43
Florian Lipowitz
Bora - HansGrohe
op 10'29"
44
Jakub Otruba
Elkov - Kasper
op 11'26"
45
Luca Rastelli
Bardiani CSF Faizane'
op 11'36"
46
Omar El Gouzi
Bardiani CSF Faizane'
op 11'46"
47
Marco Tizza
Bingoal Pauwels Sauces WB
op 12'01"
48
Dominik Neumann
Elkov - Kasper
op 12'03"
49
Artur Sowinski
Voster Ats Team
op 12'33"
50
Michael Kukrle
Elkov - Kasper
op 12'50"
51
Gal Glivar
Adria Mobil
op 12'53"
52
Miká Heming
ATT Investments
op 12'56"
53
Jenno Berckmoes
Sport Vlaanderen - Baloise
op 13'53"
54
Frederik Wandahl
Bora - HansGrohe
op 14'07"
55
Jonas Koch
Bora - HansGrohe
op 14'19"
56
Ide Schelling
Bora - HansGrohe
z.t
57
Chad Haga
Human Powered Health
op 14'45"
58
Alexander Evans
Maloja Pushbikers
op 15'23"
59
Karel Camrda
ATT Investments
op 15'34"
60
Martin Bugge Urianstad
Uno-X Pro Cycling Team
op 15'39"
61
Kenny Molly
Bingoal Pauwels Sauces WB
op 16'55"
62
Damien Howson
Team BikeExchange - Jayco
op 17'48"
63
Ole Theiler
Team Lotto - Kern Haus
op 17'53"
64
Michael Boros
Elkov - Kasper
op 17'56"
65
Luca Chirico
Drone Hopper - Androni Giocattoli
op 18'37"
66
Jakob Geßner
Team Lotto - Kern Haus
op 19'06"
67
Tanel Kangert
Team BikeExchange - Jayco
op 19'10"
68
Lukas Meiler
Team Vorarlberg
op 20'27"
69
Nils Sinschek
A Bloc CT
op 20'54"
70
Antti-Jussi Juntunen
A Bloc CT
op 21'04"
71
Remy Mertz
Bingoal Pauwels Sauces WB
op 21'14"
72
Matús Stocek
ATT Investments
op 22'09"
73
Jack Burke
Team Felbermayr Simplon Wels
op 22'35"
74
Rune Herregodts
Sport Vlaanderen - Baloise
op 23'19"
75
Rick Pluimers
Jumbo-Visma Development Team
op 23'30"
76
Vito Braet
Sport Vlaanderen - Baloise
op 23'31"
77
Jan Hugger
Team Lotto - Kern Haus
op 24'14"
78
Maciej Paterski
Voster Ats Team
op 24'42"
79
Jiri Petrus
ATT Investments
op 24'53"
80
William Blume Levy
Uno-X Pro Cycling Team
op 26'24"
81
Samuel Tuka
Dukla Banska Bystrica
op 27'44"
82
Mario Gamper
Team Felbermayr Simplon Wels
op 27'52"
83
Lukas Ruegg
Team Vorarlberg
op 28'13"
84
Patrick Reißig
Maloja Pushbikers
op 28'41"
85
Meindert Weulink
A Bloc CT
z.t
86
Ruben Apers
Sport Vlaanderen - Baloise
op 28'42"
87
Jan Kaspar
ATT Investments
op 28'55"
88
Enrico Battaglin
Bardiani CSF Faizane'
op 29'13"
89
Martin Marcellusi
Bardiani CSF Faizane'
op 29'56"
90
Szymon Rekita
Voster Ats Team
op 30'18"
91
Tim Van Dijke
Jumbo - Visma
op 31'58"
92
Tilen Finkst
Adria Mobil
op 31'59"
93
Arvid de Kleijn
Human Powered Health
op 32'39"
94
Kristijan Koren
Adria Mobil
z.t
95
Lukas Kubis
Dukla Banska Bystrica
z.t
96
David Per
Adria Mobil
z.t
97
Joshua Huppertz
Team Lotto - Kern Haus
z.t
98
Christian Maximilian Koch
Team Lotto - Kern Haus
z.t
99
Filippo Fortin
Maloja Pushbikers
op 33'23"
100
Stijn Appel
A Bloc CT
op 33'41"
101
Pawel Cieslik
Voster Ats Team
z.t
102
Colin Joyce
Human Powered Health
op 34'13"
103
Théo Delacroix
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
op 35'16"
104
Tomás Obdrzalek
Elkov - Kasper
op 36'27"
105
Tim Naberman
Team DSM
op 37'02"
106
Attilio Viviani
Bingoal Pauwels Sauces WB
z.t
107
Felix James Meo
Maloja Pushbikers
op 37'12"
108
Pavel Bittner
Team DSM
op 37'21"
109
Jesus David Pena Jimenez
Team BikeExchange - Jayco
op 37'36"
110
Johan Meens
Bingoal Pauwels Sauces WB
op 37'48"
111
Paul Double
Human Powered Health
op 39'05"
112
Barnabas Peak
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
op 40'25"
113
Alex Colman
Sport Vlaanderen - Baloise
op 41'05"
114
Samuel Kovac
Dukla Banska Bystrica
op 41'33"
115
Aljaz Colnar
Adria Mobil
op 43'05"
116
Iver Skaarseth
Uno-X Pro Cycling Team
op 44'53"
117
Patrik Tybor
Dukla Banska Bystrica
z.t
118
Moritz Kärsten
Development Team DSM
op 45'51"
119
Per Strand Hagenes
Jumbo-Visma Development Team
op 46'05"
120
Daniel Bichlmann
Maloja Pushbikers
op 46'31"
121
Mateusz Kostanski
Voster Ats Team
op 48'11"
122
Matthias Reutimann
Team Vorarlberg
op 48'40"
123
Max Benz-kuch
Maloja Pushbikers
op 51'27"
124
Tomas Barta
ATT Investments
op 54'59"
125
Tord Gudmestad
Uno-X Pro Cycling Team
op 57'18"
126
Kristijan Hocevar
Adria Mobil
op 58'19"
127
Tobias Lund Andresen
Development Team DSM
op 1u00'35"
128
Matthew Gibson
Human Powered Health
op 1u01'18"
129
Damian Papierski
Voster Ats Team
op 1u01'28"
130
Tyler Stites
Human Powered Health
op 1u03'16"
131
Marcel Meisen
Team Lotto - Kern Haus
op 1u03'17"
132
Josef Dirnbauer
Team Felbermayr Simplon Wels
op 1u03'34"
133
Pavol Rovder
Dukla Banska Bystrica
op 1u04'06"
134
Lukás Sokolik
Dukla Banska Bystrica
op 1u13'34"
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Info
Parcours
Stages
Start List
Result
Palmares