En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Giro d'Italia
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Info
Grand Prix of Adygeya
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
Stage 5
20/04
Kamennomostskiy
Pobeda
km
Result
Standings
1
Dmitry Ignatyev
Itera-Katusha
2'00"
2
Alexey Kunshin
op 2"
3
Alexander Filippov
z.t
3
Andriy Vasylyuk
Kolss Cycling Team
z.t
5
Dmitriy Kosyakov
Itera-Katusha
op 3"
6
Kirill Sinitsyn
z.t
7
Evgeny Reshetko
z.t
8
Sergey Firsanov
Itera-Katusha
op 4"
9
Sergei Pomoshnikov
z.t
10
Alexandr Prishpetnyy
Itera-Katusha
op 5"
11
Oleksandr Prevar
Kolss Cycling Team
op 9"
12
Maksim Razumov
op 10"
13
Vitalii Khrypta
z.t
14
Sergei Rudaskov
Itera-Katusha
z.t
15
Oleksandr Sheydyk
ISD - Lampre Continental
z.t
16
Eugeny Bakhin
op 11"
17
Pavel Kochetkov
Itera-Katusha
op 12"
18
Denys Karnulin
ISD - Lampre Continental
z.t
19
Roman Kolstov
z.t
20
Evgeniy Sladkov
z.t
21
Yuriy Agarkov
ISD - Lampre Continental
z.t
22
Alexander Erofeev
op 13"
23
Nazar Jumabekov
z.t
24
Maxim Toporishcev
z.t
25
Alexander Grigoriev
z.t
26
Maksym Vasilyev
ISD - Lampre Continental
z.t
27
Alexander Chemakin
z.t
28
Daniil Komkov
z.t
29
Mykhaylo Kononenko
Kolss Cycling Team
op 14"
30
Kirill Chuporshnev
z.t
31
Artem Topchanyuk
ISD - Lampre Continental
z.t
32
Ivan Seledkov
z.t
33
Pavel Ptashkin
z.t
34
Philipp Rechenbach
op 15"
35
Bakhtiyar Kozhatayev
op 19"
36
Sergey Bormatenkov
z.t
37
Vadim Maslennikov
op 20"
38
Anatoliy Gavrilov
z.t
39
Sergey Nikolaev
z.t
40
Aleksey Velikanov
z.t
41
Domenik Domgjoni
op 21"
42
Sergey Alekhin
z.t
43
Oleksandr Martynenko
ISD - Lampre Continental
z.t
44
Denis Berezkin
op 22"
45
Theo Reinhardt
z.t
46
Oleksandr Grygorenko
Kolss Cycling Team
z.t
47
Aleksei Kuzmenko
z.t
48
Vladyslav Bakumenko
z.t
49
Maximilian Werda
op 23"
50
Roman Katyrin
z.t
51
Anton Afonin
z.t
52
Yaroslav Boyko
z.t
53
Artem Vavilov
z.t
54
Victor Mironov
z.t
55
Alexey Leontyev
z.t
56
Alexander Chernolutskiy
op 24"
57
Pavel Priadein
z.t
58
Ivan Sivash
z.t
59
Anton Ivanov
op 25"
60
Ablay Shugaipov
op 29"
61
Ruslan Tleubayev
z.t
62
Alexander Arekeev
op 30"
63
Artem Kartashov
z.t
64
Vladislav Vlasov
z.t
65
Vassilian Romanov
z.t
66
Sergey Valynin
op 31"
67
Aleksandr Rotyakov
z.t
68
Igor Boev
z.t
69
Ivan Makarov
z.t
70
Oleg Reshetnyak
z.t
71
Igor Bykov
op 32"
72
Alexey Markovtsev
z.t
73
Vasilii Neustroev
z.t
74
Bastian Faltin
z.t
75
Andrey Byvaltsev
z.t
76
Kirill Bozhenko
op 33"
77
Zhandos Bizhigitov
z.t
78
Mikhail Kochetkov
z.t
79
Aleksey Dudin
z.t
80
Dennis Sckarbath
z.t
81
Dmitry Suvorin
z.t
82
Kirill Zukin
z.t
83
Evgeniy Zheltobryukhov
z.t
84
Victor Sudeykin
z.t
85
Valery Valynin
op 34"
86
Vyacheslav Vdovin
z.t
87
Eric Pidun
z.t
88
Anton Pospelov
z.t
89
Denis Bazeliuc
op 35"
90
Denis Chuporshnev
z.t
91
Vladislav Agasyan
z.t
92
Uriy Baksheev
op 40"
93
Artyom Zakharov
z.t
94
Dmytro Volovod
z.t
95
Nikita Kapralov
op 41"
96
Valery Grinkovsky
op 42"
97
Volodymyr Gomenyuk
Kolss Cycling Team
z.t
98
Maxim Rusnac
op 43"
99
Yevgeniy Shumakov
z.t
100
Vladimir Bardin
op 44"
101
Dmitry Kanarev
z.t
102
Ilya Dyshakov
z.t
103
Nikita Ovsyannikov
op 45"
104
Kirill Varyatchenkov
z.t
105
Igor Sorin
z.t
106
Veaceslav Colotenco
op 49"
107
Mikhail Timochine
op 51"
108
Anton Lyga
op 52"
109
Maxim Kondrashov
z.t
110
Vadim Reznichenko
op 54"
111
Taras Voropayev
z.t
112
Maksim Sukhomesov
op 1'00"
113
Denis Khobotov
z.t
114
Alexander Kanarev
op 1'02"
115
Alexandr Dobrovolschi
op 1'05"
116
Vladimir Likhachev
op 1'33"
2015
2014
2013
2012
2011
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares