En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Bredene Koksijde Classic
Result
1
Pascal Ackermann
Bora - HansGrohe
4u35'47"
2
Kristoffer Halvorsen
Team Sky
z.t
3
Alvaro Jose Hodeg
Deceuninck - Quick Step
z.t
4
Szymon Wojciech Sajnok
CCC Team
z.t
5
Timothy Dupont
Wanty - Gobert Cycling Team
z.t
6
Sasha Weemaes
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
7
Lawrence Naesen
Lotto - Soudal
z.t
8
Simone Consonni
UAE Team Emirates
z.t
9
Thomas Boudat
Total Direct Energie
z.t
10
Rudy Barbier
Israel Cycling Academy
z.t
11
Aksel Nommela
Wallonie Bruxelles
z.t
12
Jakub Mareczko
CCC Team
z.t
13
Enzo Wouters
Lotto - Soudal
z.t
14
Kenny Dehaes
Wallonie Bruxelles
z.t
15
Marco Benfatto
Androni Giocattoli - Sidermec
z.t
16
Kris Boeckmans
Vital Concept - B&B Hotels
z.t
17
Iuri Filosi
Delko Marseille Provence KTM
z.t
18
Alfdan De Decker
Wanty - Gobert Cycling Team
z.t
19
Manuel Penalver Aniorte
Burgos - BH
z.t
20
Rudiger Selig
Bora - HansGrohe
z.t
21
Przemyslaw Kasperkiewicz
Delko Marseille Provence KTM
z.t
22
Alex Frame
Trek - Segafredo
z.t
23
Guillaume Boivin
Israel Cycling Academy
z.t
24
Boris Vallee
Wanty - Gobert Cycling Team
z.t
25
Michael Rice
Hagens Berman Axeon
z.t
26
Erik Baska
Bora - HansGrohe
z.t
27
Christopher Lawless
Team Sky
z.t
28
Gianni Vermeersch
Corendon - Circus
z.t
29
Iljo Keisse
Deceuninck - Quick Step
z.t
30
Kevyn Ista
Wallonie Bruxelles
z.t
31
Nicolai Brochner
Riwal Readynez Cycling Team
z.t
32
Dennis Coenen
Cibel
z.t
33
Emmanuel Morin
Cofidis
z.t
34
Maarten Van Trijp
Corendon - Circus
z.t
35
Josip Rumac
Androni Giocattoli - Sidermec
z.t
36
Daniel Lopez Parada
Burgos - BH
z.t
37
Jens Debusschere
Team Katusha Alpecin
z.t
38
Jesper Asselman
Roompot - Charles
z.t
39
Lorrenzo Manzin
Vital Concept - B&B Hotels
op 9"
40
Julien Trarieux
Delko Marseille Provence KTM
op 12"
41
Michael Van Staeyen
Roompot - Charles
op 0"
42
Rémi Cavagna
Deceuninck - Quick Step
op 12"
43
Lukas Pöstlberger
Bora - HansGrohe
op 14"
44
Sondre Holst Enger
Israel Cycling Academy
z.t
45
Angelo Tulik
Total Direct Energie
z.t
46
Remco Evenepoel
Deceuninck - Quick Step
z.t
47
Thimo Willems
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
48
Davide Martinelli
Deceuninck - Quick Step
z.t
49
Filippo Fortin
Cofidis
op 0"
50
Riccardo Minali
Israel Cycling Academy
op 17"
51
Pieter Vanspeybrouck
Wanty - Gobert Cycling Team
op 0"
52
Jonas Koch
CCC Team
op 28"
53
Kamil Gradek
CCC Team
z.t
54
Matteo Spreafico
Androni Giocattoli - Sidermec
op 0"
55
Jakob Egholm
Hagens Berman Axeon
z.t
56
Ryan Mullen
Trek - Segafredo
op 33"
57
Senne Leysen
Roompot - Charles
z.t
58
Julien Mortier
Wallonie Bruxelles
z.t
59
Harry Tanfield
Team Katusha Alpecin
z.t
60
Stan Dewulf
Lotto - Soudal
z.t
61
Lukasz Owsian
CCC Team
z.t
62
Roy Goldstein
Israel Cycling Academy
z.t
63
Jimmy Turgis
Vital Concept - B&B Hotels
z.t
64
Kim Magnusson
Riwal Readynez Cycling Team
z.t
65
Roy Jans
Corendon - Circus
z.t
66
Gianni Marchand
Cibel
z.t
67
Marcel Meisen
Corendon - Circus
z.t
68
Xandro Meurisse
Wanty - Gobert Cycling Team
z.t
69
Pavel Kochetkov
Team Katusha Alpecin
z.t
70
Joseph Areruya
Delko Marseille Provence KTM
z.t
71
Vegard Stake Laengen
UAE Team Emirates
z.t
72
Jetse Bol
Burgos - BH
z.t
73
Simon Sellier
Total Direct Energie
z.t
74
Alvaro Robredo Crespo
Burgos - BH
z.t
75
Stijn Steels
Roompot - Charles
z.t
76
Ivo Emanuel Oliveira Alves
UAE Team Emirates
z.t
77
Geoffrey Soupe
Cofidis
z.t
78
Jan-Willem van Schip
Roompot - Charles
z.t
79
Brian van Goethem
Lotto - Soudal
op 37"
80
Rui Filipe Oliveira Alves
UAE Team Emirates
op 45"
81
Roberto Ferrari
UAE Team Emirates
z.t
82
Andre Carvalho
Hagens Berman Axeon
op 49"
83
Jérémy Leveau
Delko Marseille Provence KTM
z.t
84
Lennert Teugels
Cibel
z.t
85
Justin Timmermans
Roompot - Charles
z.t
86
Kenny Molly
Wallonie Bruxelles
op 1'00"
87
Ludwig De Winter
Wanty - Gobert Cycling Team
z.t
88
Christian Knees
Team Sky
op 1'09"
89
Philipp Walsleben
Corendon - Circus
z.t
90
Leonardo Basso
Team Sky
z.t
91
Bert De Backer
Vital Concept - B&B Hotels
z.t
92
Jérôme Baugnies
Wanty - Gobert Cycling Team
z.t
93
Lars Boom
Roompot - Charles
z.t
94
Alexis Guerin
Delko Marseille Provence KTM
z.t
95
Pavel Sivakov
Team Sky
z.t
96
Mathieu Burgaudeau
Total Direct Energie
z.t
97
Mathijs Paasschens
Wallonie Bruxelles
z.t
98
Julien Morice
Vital Concept - B&B Hotels
z.t
99
Dimitri Peyskens
Wallonie Bruxelles
z.t
100
Alex Kirsch
Trek - Segafredo
z.t
101
Mathias Norsgaard Jørgensen
Riwal Readynez Cycling Team
z.t
102
Frederik Frison
Lotto - Soudal
z.t
103
Emiel Planckaert
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
104
Preben Van Hecke
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
105
Mihkel Raim
Israel Cycling Academy
z.t
106
Perrig Quemeneur
Total Direct Energie
z.t
107
Alexander Maes
Cibel
z.t
108
Yohann Gène
Total Direct Energie
z.t
109
Juraj Sagan
Bora - HansGrohe
z.t
110
Michael Schwarzmann
Bora - HansGrohe
z.t
111
Jay McCarthy
Bora - HansGrohe
z.t
112
Andrea Vendrame
Androni Giocattoli - Sidermec
z.t
113
Josef Cerny
CCC Team
z.t
114
Axel Journiaux
Total Direct Energie
op 1'21"
115
Glenn Debruyne
Cibel
op 1'35"
116
None None
op 1'51"
117
Adam Blythe
Lotto - Soudal
op 2'11"
118
Zakkari Dempster
Israel Cycling Academy
op 2'30"
119
Willem Jakobus Smit
Team Katusha Alpecin
z.t
120
Marco Frapporti
Androni Giocattoli - Sidermec
z.t
121
Pawel Bernas
CCC Team
op 2'33"
122
Maikel Zijlaard
Hagens Berman Axeon
op 2'43"
123
Kenneth Van Rooy
Sport Vlaanderen - Baloise
op 3'54"
124
Milan Menten
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
125
Christophe Noppe
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
126
Ian Garrison
Hagens Berman Axeon
op 4'36"
127
Maxime Cam
Vital Concept - B&B Hotels
z.t
128
Aliaksandr Riabushenko
UAE Team Emirates
z.t
129
Nuno Bico Matos
Burgos - BH
z.t
130
Pieter Serry
Deceuninck - Quick Step
z.t
131
Matthew Gibson
Burgos - BH
z.t
132
Jonathan Brown
Hagens Berman Axeon
z.t
133
Justin Mottier
Vital Concept - B&B Hotels
z.t
134
Nathan Haas
Team Katusha Alpecin
z.t
135
Hugo Hofstetter
Cofidis
z.t
136
Loic Chetout
Cofidis
z.t
137
Michiel Dieleman
Cibel
z.t
Fumiyuki Beppu
Trek - Segafredo
DNF
Tom Bohli
UAE Team Emirates
DNF
Rasmus Byriel Iversen
Lotto - Soudal
DNF
Jesús Ezquerra Muela
Burgos - BH
DNF
Fabio Jakobsen
Deceuninck - Quick Step
DNF
Brenton Jones
Delko Marseille Provence KTM
DNF
Jonas Aaen Jörgensen
Riwal Readynez Cycling Team
DNF
Tobias Mørch Kongstad
Riwal Readynez Cycling Team
DNF
Marco Mathis
Cofidis
DNF
Matteo Moschetti
Trek - Segafredo
DNF
Matteo Pelucchi
Androni Giocattoli - Sidermec
DNF
Timothy Stevens
Cibel
DNF
Damien Touzé
Cofidis
DNF
Mattia Viel
Androni Giocattoli - Sidermec
DNF
Rasmus Bøgh Wallin
Riwal Readynez Cycling Team
DNF
Mikkel Bjerg
Hagens Berman Axeon
DNS
Joeri Stallaert
Corendon - Circus
DNS
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Info
Parcours
Start List
Result
Palmares