En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Giro d'Italia
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Info
Trofeo Ponente in Rosa
Stage information
Stage 1a
Stage 1b
Stage 2
Stage 3
Stage 4
Stage 5
11/03
Diano Marina
Diano Marina
122 km
Result
Final Classification
Points
Mountain
1
Jolanda Neff
Trek Factory Racing XC
8u15'06"
2
Yanina Kuskova
Tashkent City Women Professional Cycling Team
op 3"
3
Sina Frei
Team SD Worx
op 15"
4
Quinty Schoens
Parkhotel Valkenburg
op 33"
5
Lena Gerault
Berria Vittoria Factory Team
op 58"
6
Olha Kulynych
Duolar - Chevalmeire
op 1'18"
7
Sara Casasola
Born To Win - Zhiraf - G20
op 3'21"
8
Dominika Wlodarczyk
Mat Atom Deweloper Wroclaw
op 4'03"
9
Federica Piergiovanni
UAE Development Team
op 4'14"
10
Alessia Vigilia
Top Girls Fassa Bortolo
op 5'01"
11
Carlotta Cipressi
UAE Development Team
op 5'33"
12
Margot Vanpachtenbeke
Parkhotel Valkenburg
op 6'51"
13
Linda Indergand
LIV Factory Racing
op 7'16"
14
Femke Gerritse
Parkhotel Valkenburg
op 7'35"
15
Monika Brzezna
Mat Atom Deweloper Wroclaw
op 7'37"
16
Giorgia Vettorello
BePink
op 7'56"
17
Matilde Vitillo
BePink
z.t
18
Urska Pintar
BTC City Ljubljana Scott
op 8'22"
19
Angela Oro
Team Mendelspeck
op 8'40"
20
Leonie Laubig
Team Groupe Abadie
op 9'03"
21
Carmela Cipriani
Isolmant - Premac - Vittoria
op 9'04"
22
Natalia Krzeslak
op 9'14"
23
Karolina Perekitko
Team Groupe Abadie
op 9'34"
24
Tjaša Sušnik
BTC City Ljubljana Scott
op 9'45"
25
Anne Knijnenburg
op 10'32"
26
Elisa Valtulini
op 10'54"
27
Francesca Pellegrini
UAE Development Team
op 11'27"
28
Lea Fuchs
Born To Win - Zhiraf - G20
op 11'36"
29
Amber Aernouts
z.t
30
Julia Biryukova
UAE Development Team
op 11'49"
31
Idoia Eraso Lasa
Laboral Kutxa - Fundacion Euskadi
op 12'41"
32
Marta Romeu Solaz
Laboral Kutxa - Fundacion Euskadi
op 12'49"
33
Nora Jencusová
BePink
op 12'53"
34
Victoire Joncheray
Team Grand-Est Komugi La Fabrique
op 13'04"
35
Olga Shekel
op 13'34"
36
Hannah Fandel
op 14'17"
37
Francesca Baroni
Aromitalia Basso Vaiano
op 14'19"
38
Vanessa Santeliz Bautista
Born To Win - Zhiraf - G20
op 14'53"
39
Monica Castagna
Team Mendelspeck
op 15'56"
40
Iris Timmermans
op 16'44"
41
Nikola Bajgerova
Mat Atom Deweloper Wroclaw
op 17'04"
42
Katarzyna Wilkos
Mat Atom Deweloper Wroclaw
op 17'29"
43
Anastasia Carbonari
UAE Development Team
op 17'32"
44
Sophie Brouckaert
op 17'34"
45
Julia Aubry
op 17'52"
46
Cristina Tonetti
Top Girls Fassa Bortolo
op 18'19"
47
Linda Zanetti
UAE Development Team
op 18'30"
48
Nadia Quagliotto
Laboral Kutxa - Fundacion Euskadi
op 18'52"
49
Lente Boskamp
op 19'18"
50
Gemma Sernissi
Gb Junior Team Piemonte Pedale Castanese A.S.D.
op 19'21"
51
Nicole Frain
Parkhotel Valkenburg
op 19'53"
52
Laury Milette
Team Grand-Est Komugi La Fabrique
op 20'13"
53
Alba Teruel Ribes
Laboral Kutxa - Fundacion Euskadi
op 20'21"
54
Francesca Tommasi
op 20'26"
55
Letizia Brufani
BePink
op 20'48"
56
Giorgia Bariani
Top Girls Fassa Bortolo
op 21'13"
57
Olga Wankiewicz
Mat Atom Deweloper Wroclaw
op 21'18"
58
Matilde Ceriello
op 21'52"
59
Ainara Albert Bosch
Isolmant - Premac - Vittoria
op 21'56"
60
Martina Silvestri
op 22'04"
61
Asia Zontone
Isolmant - Premac - Vittoria
op 22'59"
62
Chiara Reghini
Top Girls Fassa Bortolo
op 23'04"
63
Annika Liehner
Hess Cycling Team
op 24'18"
64
Anabel Yapura
op 24'44"
65
Rasa Rumsaite
op 25'23"
66
Rasa Leleivyte
Aromitalia Basso Vaiano
op 26'00"
67
Ruth Decuypere
op 27'45"
68
Sylvie Truc
Gb Junior Team Piemonte Pedale Castanese A.S.D.
op 29'05"
69
Tetiana Yashchenko
op 29'12"
70
Janine Schneider
op 29'23"
71
Giulia Vallotto
op 30'10"
72
Noemi Lucrezia Eremita
Isolmant - Premac - Vittoria
op 31'05"
73
Lija Laizane
Laboral Kutxa - Fundacion Euskadi
op 31'27"
74
Martina Sanfilippo
Team Mendelspeck
op 31'28"
75
Ilona Feytou
Team Groupe Abadie
op 31'35"
76
Vittoria Ruffilli
Gb Junior Team Piemonte Pedale Castanese A.S.D.
op 32'40"
77
Noëlle Rüetschi
AG Insurance - NXTG U23 Team
op 33'13"
78
Carlotta Borello
Isolmant - Premac - Vittoria
op 33'39"
79
Dorota Przezak
op 35'06"
80
Mille Troelsen
op 36'41"
81
Serena Jeanette Torres
op 37'17"
82
Agata Kowalska
Mat Atom Deweloper Wroclaw
op 47'07"
2024
2023
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares