En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Flèche Ardennaise
Result
1
Jeroen Meijers
Rabobank Development Team
4u38'56"
2
Brecht Dhaene
Veranda's Willems Cycling Team
op 1"
3
James Callum Shaw
Lotto - Soudal U23
z.t
4
Bjorg Lambrecht
Lotto - Soudal U23
op 3"
5
Lucas Hamilton
Unisa - Australie
z.t
6
Jai Hindley
Attaque Team Gusto
z.t
7
Bram Van Broekhoven
z.t
8
Julien Stassen
Wallonie Bruxelles - Group Protect
z.t
9
Adrien Costa
Axeon - Hagens Berman
z.t
10
Lennard Hofstede
Rabobank Development Team
op 24"
11
Sander Cordeel
Veranda's Willems Cycling Team
op 38"
12
Kevin Deltombe
Lotto - Soudal U23
op 40"
13
Emiel Planckaert
Lotto - Soudal U23
z.t
14
Tom Dernies
Wallonie Bruxelles - Group Protect
op 44"
15
Lawrence Naesen
Cibel-Cebon
op 1'08"
16
Mathias De Witte
op 1'10"
17
Julien Mortier
Color Code - Arden'Beef
op 1'13"
18
Kevin De Jonghe
Cibel-Cebon
z.t
19
Hugo De Winter
Color Code - Arden'Beef
op 1'17"
20
Taco van der Hoorn
Cyclingteam Join's - De Rijke
op 1'25"
21
Antoine Warnier
Wallonie Bruxelles - Group Protect
op 1'37"
22
Patrick Müller
BMC Development Team
op 1'51"
23
Nicholas Schultz
SEG Racing Academy
z.t
24
Wouter Mol
Cyclingteam Join's - De Rijke
z.t
25
Dries De Bondt
Veranda's Willems Cycling Team
z.t
26
Hartthijs de Vries
Rabobank Development Team
z.t
27
Julian Mertens
z.t
28
Niels Tooth
z.t
29
Alistair Donohoe
Unisa - Australie
z.t
30
Gianni Marchand
Cibel-Cebon
z.t
31
Jori Van Steenbergen
Cibel-Cebon
z.t
32
Jeroen Eyskens
z.t
33
Arnaud Voss
Veranclassic - AGO
z.t
34
Dimitri Peyskens
Veranclassic - AGO
z.t
35
Kilian Frankiny
BMC Development Team
z.t
36
Pavel Sivakov
BMC Development Team
z.t
37
Steff Cras
Lotto - Soudal U23
op 2'00"
38
Michiel Dieleman
Cibel-Cebon
z.t
39
Christophe Premont
Veranda's Willems Cycling Team
op 2'02"
40
Jan Maas
Rabobank Development Team
op 2'04"
41
Nikodemus Holler
Stradalli - Bike Aid
op 2'08"
42
Michael Storer
Unisa - Australie
op 2'14"
43
Sébastien Delfosse
Wallonie Bruxelles - Group Protect
op 2'18"
44
Martijn Tusveld
Rabobank Development Team
z.t
45
Alexander Edmondson
ORICA BikeExchange
z.t
46
Gertjan De Vos
Team 3M
op 3'18"
47
Jens Adams
Crelan - Vastgoedservice
op 3'36"
48
Celestin Leyman
z.t
49
Robbert de Greef
Cyclingteam Join's - De Rijke
op 3'40"
50
Ward Jaspers
Lotto - Soudal U23
z.t
51
Benjamin Declercq
z.t
52
Antoine Loy
Color Code - Arden'Beef
op 3'42"
53
Sten Van Gucht
op 3'44"
54
Martijn Budding
Rabobank Development Team
op 3'46"
55
Pontus Kastemyr
Team Differdange - Losch
op 3'47"
56
Martin Palm
Color Code - Arden'Beef
z.t
57
Lennert Teugels
z.t
58
Michael Cools
z.t
59
Dick Janssens
Team 3M
op 3'51"
60
Thomas Vanbesien
op 3'56"
61
Martijn de Jong
SEG Racing Academy
z.t
62
Gertjan De Sy
z.t
63
Brecht Ruyters
op 4'02"
64
Ylber Sefa
op 4'05"
65
Samuel Jenner
op 4'07"
66
Philip O'Donnell
Axeon - Hagens Berman
op 8'47"
67
Piotr Havik
Team 3M
op 9'35"
68
Pascal Eenkhoorn
BMC Development Team
z.t
69
Cedric Verbeken
z.t
70
Damien Garcia
Stradalli - Bike Aid
z.t
Piet Allegaert
DNF
Willem Ariesen
SEG Racing Academy
DNF
Magnus Bak Klaris
SEG Racing Academy
DNF
Filip Bengtsson
Team Differdange - Losch
DNF
Diego Binatena
DNF
Maxime Blampain
DNF
Erik Boer
DNF
Laurens Boons
DNF
Jorden Bothuyne
DNF
Jordy Bouts
DNF
Michiel Breugelmans
DNF
Glenn Broekmans
DNF
Jonathan Brown
Axeon - Hagens Berman
DNF
Dillon Byrne
Superano Ham - Isorex
DNF
Ivan Centrone
Team Differdange - Losch
DNF
Robby Cobbaert
DNF
Alexander Cools
Superano Ham - Isorex
DNF
Olivier Cornet
T.Palm - Pôle Continental Wallon
DNF
Tiago Da Silva
Team Differdange - Losch
DNF
Thomas De Backer
DNF
Jasper De Plus
DNF
Maxime De Poorter
DNF
Sieben De Valckeneer
DNF
Jonas Degroote
Superano Ham - Isorex
DNF
Florent Delfosse
Wallonie Bruxelles - Group Protect
DNF
Guillaume Delvaux
T.Palm - Pôle Continental Wallon
DNF
Julien Deschesne
Veranclassic - AGO
DNF
Antoine Didier
T.Palm - Pôle Continental Wallon
DNF
Foeke Dubois
DNF
Yannick Eijssen
Crelan - Vastgoedservice
DNF
Matthijs Eversdijk
Cyclingteam Join's - De Rijke
DNF
Daniel Fitter
DNF
Axel Flet
DNF
Gregory Franckaert
Cibel-Cebon
DNF
Alexander Geuens
Crelan - Vastgoedservice
DNF
Kurt Geysen
Crelan - Vastgoedservice
DNF
Kenny Goossens
Cibel-Cebon
DNF
Davy Gunst
Rabobank Development Team
DNF
Guillaume Haag
T.Palm - Pôle Continental Wallon
DNF
Janvier Hadi
DNF
Stijn Hofman
DNF
Pierre Hubau
DNF
Zhi Hui Jiang
SEG Racing Academy
DNF
Taylor Johnstone
DNF
Justin Jules
Veranclassic - AGO
DNF
Jerome Kerf
Team 3M
DNF
Bastien Kroonen
T.Palm - Pôle Continental Wallon
DNF
Alliaume Leblond
Team Differdange - Losch
DNF
Rob Leemans
DNF
Andrew Leigh
Superano Ham - Isorex
DNF
Antoine Leleu
Veranclassic - AGO
DNF
Sam Lennertz
Veranclassic - AGO
DNF
Samuel Leroux
DNF
Senne Leysen
Lotto - Soudal U23
DNF
Jan Logier
DNF
Lander Loockx
DNF
Krisztián Lovassy
Team Differdange - Losch
DNF
Yannick Mayer
Veranclassic - AGO
DNF
Nicolas Mertz
T.Palm - Pôle Continental Wallon
DNF
Remy Mertz
Color Code - Arden'Beef
DNF
Christophe Noppe
DNF
Jean Bosco Nsengimana
DNF
Rob Peeters
Crelan - Vastgoedservice
DNF
Jan Petelin
Team Differdange - Losch
DNF
Thomas Petit
T.Palm - Pôle Continental Wallon
DNF
Laurent Pieters
DNF
Yam Poliak
DNF
Jacob Relaes
DNF
Jan Reynaerts
DNF
Brendan Rhim
Holowesko-Citadel-Hincapie Sportswear
DNF
Alexandre Ricart
DNF
Ludovic Robeet
Color Code - Arden'Beef
DNF
Timo Schäfer
Stradalli - Bike Aid
DNF
Jellen Schiettecatte
DNF
Yorick Slagmulders
DNF
Mario Spengler
BMC Development Team
DNF
Jordi Talen
Cyclingteam Join's - De Rijke
DNF
Marvin Tasset
Color Code - Arden'Beef
DNF
Josh Teasdale
DNF
Lawrence Tibackx
DNF
Bas Tietema
BMC Development Team
DNF
Oskari Vainionpää
DNF
Matthias Van Beethoven
DNF
Brent Van de Kerkhove
DNF
Jordi Van Dingenen
Crelan - Vastgoedservice
DNF
Nick Van Hoof
DNF
Ward Van Laer
DNF
Boris Van Renterghem
DNF
Jens Vandenbogaerde
Superano Ham - Isorex
DNF
Glenn Velle
DNF
Jari Verstraeten
Veranda's Willems Cycling Team
DNF
Kenny Willems
Team 3M
DNF
Thimo Willems
DNF
Chad Young
Axeon - Hagens Berman
DNF
Stijn De Bock
DNF
Axel De Corte
DNF
Elias Van Breussegem
Veranda's Willems Cycling Team
DNF
Angelo Van den Bossche
DNF
Gianni Van Donink
DNF
Stef Van Zummeren
Veranda's Willems Cycling Team
DNF
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1995
Info
Parcours
Result
Palmares