En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
GP Vipava Valley & Crossborder Goriška
Result
1
Fran Miholjevic
Cycling Team Friuli Asd
3u32'30"
2
Felix Engelhardt
Tirol KTM Cycling Team
z.t
3
Jonas Rapp
Hrinkow Advarics
op 10"
4
Felix Ritzinger
Wsa KTM Graz P/B Leomo
op 50"
5
Manuel Zobrist
Team Corratec
op 1'13"
6
Timon Loderer
Hrinkow Advarics
op 1'17"
7
Piotr Brozyna
Hre Mazowsze Serce Polski
z.t
8
Walter Calzoni
Gallina Ecotek Lucchini
z.t
9
Thomas Oliver Stockwell
Cycling Team Friuli Asd
z.t
10
Lars Quaedvlieg
z.t
11
Filip Reha
Elkov - Kasper
z.t
12
Michael Boros
Elkov - Kasper
op 1'38"
13
Matic Zumer
z.t
14
Marcin Budzinski
Hre Mazowsze Serce Polski
z.t
15
Tilen Finkst
Adria Mobil
z.t
16
Dusan Rajovic
Team Corratec
z.t
17
Davide Bauce
Gallina Ecotek Lucchini
z.t
18
Viktor Potocki
Ljubljana Gusto Santic
z.t
19
Andrea Debiasi
Cycling Team Friuli Asd
z.t
20
Dylan Hopkins
Ljubljana Gusto Santic
z.t
21
Jaka Primozic
Hrinkow Advarics
z.t
22
David Per
Adria Mobil
z.t
23
Oleksandr Shchypak
Gallina Ecotek Lucchini
z.t
24
Jack Burke
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
25
Moran Vermeulen
Team Felbermayr Simplon Wels
op 1'49"
26
Daniel Auer
Wsa KTM Graz P/B Leomo
op 1'57"
27
Jarri Stravers
z.t
28
Francesco Di Felice
Gallina Ecotek Lucchini
z.t
29
Matthias Mangertseder
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
30
Ádám Kristóf Karl
z.t
31
Tom Giordanengo
z.t
32
Stefano Gandin
Team Corratec
z.t
33
Kirilo Tsarenko
Gallina Ecotek Lucchini
op 2'38"
34
Pawel SzÓstka
Santic-Wibatech
op 2'51"
35
Samet Bulut
Spor Toto Cycling Team
z.t
36
Antonie van Noppen
z.t
37
Sebastian Putz
Union Raiffeisen Radteam Tirol
z.t
38
Marvin Hammerschmid
Hrinkow Advarics
z.t
39
Andrej Liska
z.t
40
Yordan Andreev
op 3'07"
41
Marco Trevisol
op 3'40"
42
Davide de Cassan
Cycling Team Friuli Asd
z.t
43
Jakub Toupalík
Elkov - Kasper
z.t
44
Adam Stachowiak
Hre Mazowsze Serce Polski
z.t
45
Viktor Filutas
Adria Mobil
z.t
46
Stefan Verhoeff
op 4'38"
47
Samuele La Terra Pirre'
z.t
48
Leon Sarc
Cycling Team Kranj
z.t
49
Kevin Pezzo Rosola
Tirol KTM Cycling Team
z.t
50
Tomás Obdrzalek
Elkov - Kasper
z.t
51
Mateusz Gajdulewicz
Hre Mazowsze Serce Polski
z.t
52
Christiaan Klopper
z.t
53
Pedri Crause
z.t
54
Doriand Percrule
Team Novo Nordisk Development
z.t
55
Nik Cemazar
Adria Mobil
z.t
56
Burak Abay
Spor Toto Cycling Team
z.t
57
Vid Jeromel
Cycling Team Kranj
z.t
58
Marton Solymosi
z.t
59
Gal Glivar
Adria Mobil
z.t
60
Gregor Matija Cerne
Meridiana Kamen Team
z.t
61
Ahmet Orken
Wildlife Generation Pro Cycling
z.t
62
Thomas Tichler
z.t
63
Kenny Nijssen
z.t
64
Marko Pavlic
z.t
65
Balázs Rozsa
z.t
66
Andras Szatmary
z.t
67
Bartosz Rudyk
Santic-Wibatech
op 5'16"
68
Jovan Divnic
Meridiana Kamen Team
op 5'32"
69
Stefano Baffi
z.t
70
Onur Balkan
Sakarya Bb Pro Team
z.t
Kvasina Filip
Meridiana Kamen Team
DNF
Norbert Banaszek
Hre Mazowsze Serce Polski
DNF
Stanislav Béres
DNF
Max Bien
Ferei-CCN Metalac
DNF
Sacha Bietry
Team Novo Nordisk Development
DNF
Žiga Božič
DNF
Bart Buijk
DNF
Marek Canecky
DNF
Elia Carta
DNF
Jacopo Colladon
Team Novo Nordisk Development
DNF
Richard Coma
DNF
Maicol Comin
DNF
Maks Cvjeticanin
Cycling Team Kranj
DNF
Marko Danilovic
Ferei-CCN Metalac
DNF
Simone De Luca
DNF
Nigel Desota
Team Novo Nordisk Development
DNF
Josef Dirnbauer
Team Felbermayr Simplon Wels
DNF
Miha Dobravec
DNF
Matteo Donega
Cycling Team Friuli Asd
DNF
Luka Dragar
DNF
Bertold Drijver
DNF
Louis Evans
Team Novo Nordisk Development
DNF
Mario Gamper
Team Felbermayr Simplon Wels
DNF
Kacper Gieryk
Hre Mazowsze Serce Polski
DNF
Patrick Grasl
DNF
Patrick Haller
Santic-Wibatech
DNF
Armin Holzknecht
Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF
Paul Hopfgartner
DNF
Ziga Horvat
Adria Mobil
DNF
Norbert Hrenkó
DNF
Jernej Hribar
Ljubljana Gusto Santic
DNF
Seth Jones
Ferei-CCN Metalac
DNF
Maximilian Kabas
Wsa KTM Graz P/B Leomo
DNF
David Kasko
DNF
Florian Kierner
Team Felbermayr Simplon Wels
DNF
Gergely Kiss
DNF
Stevan Klisuric
Meridiana Kamen Team
DNF
Miran Kovačič
DNF
Fabijan Kralj
Ljubljana Gusto Santic
DNF
Matija Lojen
DNF
Bernhard Lube
Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF
Matic Macek
Ljubljana Gusto Santic
DNF
Stefan Marbler
Wsa KTM Graz P/B Leomo
DNF
Lorezno Marenzi
Meridiana Kamen Team
DNF
Giulio Masotto
Team Corratec
DNF
Logan Mclain
Tirol KTM Cycling Team
DNF
Justin McQuerry
Team Novo Nordisk Development
DNF
Tomas Nagy
DNF
Simon Novak
DNF
Gašper Otoničar
DNF
Batuhan Özgür
Sakarya Bb Pro Team
DNF
Piotr Pekala
Santic-Wibatech
DNF
Michael Peter
Santic-Wibatech
DNF
Žan Peternelj
DNF
Jose Pitti
Team Corratec
DNF
Matteo Pongiluppi
Gallina Ecotek Lucchini
DNF
Bartlomiej Proc
Santic-Wibatech
DNF
Lorenz Purgaj
DNF
Aleksa Radmilac
Ferei-CCN Metalac
DNF
Daniel Reiter
Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF
Linus Rosner
Tirol KTM Cycling Team
DNF
Edoardo Sandri
Cycling Team Friuli Asd
DNF
Anže Skok
Ljubljana Gusto Santic
DNF
Gregor Stadlbauer
Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF
Mihael Stajnar
DNF
Marko Stankovic
DNF
Julien Subils
DNF
Rok Susnik
DNF
Oguzhan Tiryaki
Spor Toto Cycling Team
DNF
Nicolo Tolomio
DNF
Marko Tomic
Ferei-CCN Metalac
DNF
Matija Topolovec
DNF
Luka Turkulov
Cycling Team Kranj
DNF
Karel Vacek
Tirol KTM Cycling Team
DNF
Jaka Vovk
Cycling Team Kranj
DNF
Pablo Alejandro Wilches
Ferei-CCN Metalac
DNF
Luka Ziherl
Cycling Team Kranj
DNF
Bjerring Stinus Kaempe
DNS
Michael Konczer
Hrinkow Advarics
DNS
2022
Info
Parcours
Result
Palmares