En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Giro d'Italia
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Info
ZLM tour
Result
1
Thomas Boudat
4u00'00"
2
Mads Würtz Schmidt
Cult Energy Vital Water
z.t
3
Marc Sarreau
op 1"
4
Evgeny Shalunov
Lokosphinx
z.t
5
Lukas Spengler
BMC Development Team
op 4"
6
Ryan Mullen
An Post - Chainreaction
z.t
7
Sven Erik Bystrøm
Team Oster Hus - Ridley
z.t
8
Justin Oien
z.t
9
Tomasz Mickiewicz
Activjet Team
z.t
10
Loic Chetout
z.t
11
Kirill Sveshnikov
Lokosphinx
op 53"
12
Lorrenzo Manzin
op 1'00"
13
Daniel Hoelgaard
Etixx
z.t
14
Michael Carbel Svendgaard
Cult Energy Vital Water
z.t
15
Taco van der Hoorn
z.t
16
Paolo Simion
z.t
17
Willi Willwohl
LKT Team Brandenburg
z.t
18
Liam Bertazzo
MG Kvis - Trevigiani
z.t
19
Mamyr Stash
Itera - Katusha
z.t
20
Kevin Feiereisen
Leopard Development Team
z.t
21
Campbell Flakemore
Avanti Cycling Team
z.t
22
Jonathan Dibben
z.t
23
Erik Baska
Dukla Trencin Trek
z.t
24
Miguel Bryon
Hincapie Sportswear Development Team
z.t
25
Gabriel Chavanne
z.t
26
Bert Van Lerberghe
z.t
27
Oskar Nisu
z.t
28
Ricardo van Dongen
Rabobank Development Team
z.t
29
Théry Schir
z.t
30
Viktor Manakov
Itera - Katusha
z.t
31
Nurbolat Kulimbetov
Continental Team Astana
z.t
32
Andris Vosekalns
Rietumu - Delfin
z.t
33
Vadim Galeyev
Continental Team Astana
z.t
34
Bas Tietema
BMC Development Team
op 1'05"
35
Jack Wilson
An Post - Chainreaction
z.t
36
Arakdiusz Owsian
Activjet Team
z.t
37
Pontus Kastemyr
z.t
38
Jakub Kaczmarek
z.t
39
Patrick Bosman
Tirol Cycling Team
z.t
40
Eamon Lucas Franck
z.t
41
Luka Pibernik
Radenska
z.t
42
Kristoffer Skjerping
Team Joker
z.t
43
Amund Groendahl Jansen
Team Sparebanken Sor
z.t
44
Markus Hoelgaard
Etixx
z.t
45
Alexander Edmondson
z.t
46
Logan Owen
z.t
47
Gregor Muhlberger
Tirol Cycling Team
z.t
48
Christopher Lawless
z.t
49
Kim Magnusson
Vini Fantini - Nippo
z.t
50
Mario Gonzalez Salas
Activjet Team
z.t
51
Robert-Jon McCarthy
An Post - Chainreaction
z.t
52
Fredrik Strand Galta
Team Oster Hus - Ridley
z.t
53
Cees Bol
Rabobank Development Team
z.t
54
Tim Kerkhof
Etixx
z.t
55
Scott Davies
Madison Genesis
z.t
56
Hector Saez Benito
z.t
57
Michael Goolaerts
Verandas Willems
z.t
58
Marlen Zmorka
z.t
59
Asbjørn Kragh Andersen
Christina Watches - Kuma
z.t
60
Jérémy Leveau
z.t
61
Ludwig De Winter
Color Code - Biowanze
z.t
62
Mihkel Raim
z.t
63
Matthias Plarre
Leopard Development Team
z.t
64
Jan Dieteren
Team Stölting
z.t
65
Rob Leemans
z.t
66
Ignazio Moser
BMC Development Team
z.t
67
Artur Shaymuratov
Team 21
op 1'47"
68
Oliviero Troia
op 2'35"
69
Germain Burton
z.t
70
Nicolas Marini
op 4'34"
71
Davide Martinelli
z.t
72
Conor Dunne
An Post - Chainreaction
z.t
73
Przemyslaw Kasperkiewicz
Bauknecht - Author
op 5'26"
74
Aviv Yechzkel
z.t
75
David Per
Adria Mobil
z.t
76
Gasper Katrasnik
z.t
77
Abderrahmane Mansouri
z.t
78
Marc Soler
z.t
79
Bakhtiyar Kozhatayev
Continental Team Astana
op 5'52"
80
Martin Otonicar
Radenska
z.t
81
Mathiass Westergaard
Designa Køkken - Knudsgaard
op 7'18"
82
Sergey Shemyakin
Continental Team Astana
op 7'50"
83
Emils Liepins
Rietumu - Delfin
z.t
84
Ludvig Bengtsson
z.t
85
Mikel Aristi Gardoki
Euskadi
z.t
Galym Akhmetov
Continental Team Astana
DNF
Hichem Amari
DNF
Maxat Ayazbayev
Continental Team Astana
DNF
Adil Barbari
Velo Club Sovac
DNF
Abderrahmane Bechlagheme
Olympic Team Algerie Tour Aglo37
DNF
Krisjanis Beitans
DNF
Daniel Biedermann
RC Arbö Gourmetfein Wels
DNF
Andrii Bratashchuk
Kolss Cycling Team
DNF
Robin Carpenter
Hincapie Sportswear Development Team
DNF
Jan Chalupcik
Janom Greenway
DNF
Cormac Clarke
DNF
Alexandre Darville
Bissell Development Team
DNF
Mario Dasko
Dukla Trencin Trek
DNF
Cédric Delaplace
DNF
Owain Doull
An Post - Chainreaction
DNF
Arne Egner
Team Stölting
DNF
Ben Einhorn
DNF
Sven Fritsch
Team Differdange - Losch
DNF
Maxime Froidevaux
DNF
Tal Gabbai
DNF
Michael Gogl
Gebrüder Weiss - Oberndorfer
DNF
Roy Goldstein
DNF
Joshua Harrison
DNF
Gustav Höög
DNF
Manabu Ishibashi
Vini Fantini - Nippo
DNF
Timmo Jeret
DNF
Hichem Kab
Olympic Team Algerie Tour Aglo37
DNF
Jan Marcus Faaglum Karlsson
Team Ringeriks - Kraft
DNF
Alex Kirsch
Leopard Development Team
DNF
Sergiy Kozachenko
DNF
Juraj Lajcha
Janom Greenway
DNF
Christopher Latham
DNF
Kevin Lippe
DNF
Christoffer Lisson
Designa Køkken - Knudsgaard
DNF
Roman Lutsyshyn
DNF
Lubos Malovec
Dukla Trencin Trek
DNF
Eoin McCarthy
DNF
Massimo Morabito
Leopard Development Team
DNF
Daan Myngheer
DNF
Mateusz Nowak
CCC Polsat Polkowice
DNF
Artem Nych
DNF
Gianluca Ocanha
Marchiol Emisfero
DNF
Atsushi Oka
DNF
Toshiki Omote
DNF
Andriy Orlov
DNF
Marko Pavlic
Radenska
DNF
Andrejs Podans
DNF
Mykhaylo Polikarpov
DNF
Endrik Puntso
DNF
Andrej Rajsp
Radenska
DNF
Janis Riekstins
DNF
Rutger Roelants
DNF
Guy Sagiv
DNF
Daniel Sánchez
DNF
Lars Schnyder
DNF
Sebastian Schönberger
RC Arbö Gourmetfein Wels
DNF
Miles Scotson
DNF
Kaspars Sergis
Alpha Baltic - Unitymarathons.com
DNF
Ohko Shimizu
DNF
Wojciech Sykala
DNF
Filip Taragel
Dukla Trencin Trek
DNF
Jerome Theis
DNF
Edvin Tholin
DNF
Tanzou Tokuda
DNF
Naoya Uchino
DNF
Josten Vaidem
DNF
Johannes Weber
Team Heizomat
DNF
Abdelaziz Yahmi
Groupement Sportif des Petrolier Algerie
DNF
Ido Zilberstien
DNF
Jaap de Jong
DNF
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Info
Parcours
Result
Palmares