En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Clàssica Comunitat Valenciana 1969
Result
1
Lorrenzo Manzin
TotalEnergies
2u13'05"
2
Mikel Aristi Gardoki
Euskaltel - Euskadi
z.t
3
Amaury Capiot
Team Arkéa - Samsic
z.t
4
Enrique Sanz
Equipo Kern Pharma
z.t
5
David Gonzalez Lopez
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
6
Luca Pacioni
EOLO - Kometa Cycling Team
z.t
7
Mikel Alonso Flores
Euskaltel - Euskadi
z.t
8
Filippo Fiorelli
Bardiani CSF Faizane'
z.t
9
Rory Townsend
Canyon Dhb Sungod
z.t
10
Juan José Lobato del Valle
Euskaltel - Euskadi
z.t
11
Clement Russo
Team Arkéa - Samsic
z.t
12
Mattia Frapporti
EOLO - Kometa Cycling Team
z.t
13
Oscar Pelegri
Electro Hiper Europa
z.t
14
Markus Pajur
Team Arkéa - Samsic
z.t
15
Umberto Marengo
Bardiani CSF Faizane'
z.t
16
Daniel Savini
Bardiani CSF Faizane'
z.t
17
Davide Gabburo
Bardiani CSF Faizane'
z.t
18
Adrien Petit
TotalEnergies
z.t
19
Antonio Jesus Soto Guirao
Euskaltel - Euskadi
z.t
20
Geoffrey Soupe
TotalEnergies
z.t
21
Christopher Lawless
TotalEnergies
z.t
22
Juan Ayuso Pesquera
Team Colpack Ballan
z.t
23
Jetse Bol
Burgos - BH
z.t
24
Roger Adria Oliveras
Equipo Kern Pharma
z.t
25
Urko Berrade Fernandez
Equipo Kern Pharma
z.t
26
Samuele Zoccarato
Bardiani CSF Faizane'
z.t
27
Marti Marquez Roman
Equipo Kern Pharma
z.t
28
Antonio Angulo Sampedro
Euskaltel - Euskadi
z.t
29
Julen Irizar Laskurain
Euskaltel - Euskadi
z.t
30
Francisco Galvan Fernandez
Equipo Kern Pharma
z.t
31
Jon Barrenetxea Golzarri
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
32
Sergio Roman Martin Galan
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
33
Thibault Guernalec
Team Arkéa - Samsic
z.t
34
Unai Iribar Jauregi
z.t
35
Gerard Armillas Pubill
Electro Hiper Europa
z.t
36
Gianni Marchand
Tarteletto - Isorex
z.t
37
Filippo Zana
Bardiani CSF Faizane'
z.t
38
David Martin Romero
op 7"
39
Miguel Angel Ballesteros Canovas
Electro Hiper Europa
z.t
40
Kevin Ledanois
Team Arkéa - Samsic
z.t
41
Joan Bou Company
Euskaltel - Euskadi
op 11"
42
Raul Garcia Pierna
Equipo Kern Pharma
z.t
43
Cristian Rodriguez Martin
TotalEnergies
z.t
44
Xabier Isasa Larrañaga
z.t
45
Reece Wood
Canyon Dhb Sungod
z.t
46
Elie Gesbert
Team Arkéa - Samsic
z.t
47
Jonathan Lastra Martinez
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
48
Oier Lazkano
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
49
Aritz Bagües
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
50
Diego Rubio Hernandez
Burgos - BH
op 15"
51
Giovanni Visconti
Bardiani CSF Faizane'
op 16"
52
Alessandro Fancellu
EOLO - Kometa Cycling Team
op 19"
53
Davide Bais
EOLO - Kometa Cycling Team
z.t
54
Romain Hardy
Team Arkéa - Samsic
op 23"
55
Francesco Gavazzi
EOLO - Kometa Cycling Team
op 30"
56
Samuele Rivi
EOLO - Kometa Cycling Team
z.t
57
Hector Saez Benito
Caja Rural - Seguros RGA
op 47"
58
Victor De La Parte Gonzalez
TotalEnergies
op 48"
59
Jaime Castrillo Zapater
Equipo Kern Pharma
op 5'02"
60
Eugenio Sanchez Lopez
z.t
61
Mateu Estelrich Cabanellas
Electro Hiper Europa
z.t
62
Carlos Canal Blanco
Burgos - BH
z.t
63
José Manuel Gutierrez Revuelta
Gios
z.t
64
Max Stedman
Canyon Dhb Sungod
z.t
65
Marcos Jurado Rodriguez
Electro Hiper Europa
z.t
66
Lennert Teugels
Tarteletto - Isorex
z.t
67
Edward Ravasi
EOLO - Kometa Cycling Team
z.t
68
Callum Macleod
Canyon Dhb Sungod
z.t
69
Brent Van de Kerkhove
Tarteletto - Isorex
op 10'42"
70
Julien Van den Brande
Tarteletto - Isorex
z.t
71
Jacob Relaes
Tarteletto - Isorex
z.t
72
David Gabor Kovacs
Electro Hiper Europa
op 16'04"
73
Juan Eugenio Belandria Marquina
Gios
z.t
74
Gil d'Heygere
Tarteletto - Isorex
z.t
75
Florian Maitre
TotalEnergies
z.t
76
Jose Bruzual
Gios
z.t
77
Matvey Nikitin
Vino-Astana Motors
z.t
78
Mario Aparicio Muñoz
Burgos - BH
z.t
79
Euan Macleod
Canyon Dhb Sungod
op 17'15"
80
Pablo Garcia Frances
z.t
81
Jatniel Jose Figueroa Gutierrez
Gios
z.t
82
Mehmet Sampiyonbisiklet (Gabriel Muller)
Burgos - BH
z.t
83
Angel Fuentes Paniego
Burgos - BH
z.t
84
Iogan Shtein
Vino-Astana Motors
op 17'29"
85
Damien Clayton
Canyon Dhb Sungod
op 18'55"
86
Manuel Penalver Aniorte
Burgos - BH
z.t
87
Alexandr Semenov
Vino-Astana Motors
op 19'06"
88
Daniil Pronskiy
Vino-Astana Motors
z.t
89
Daniil Marukhin
Vino-Astana Motors
z.t
90
Igor Chzhan
Vino-Astana Motors
z.t
91
Erlend Sor Reime
Gios
op 20'51"
92
Fernando Lopes Gonzalez
Gios
z.t
Byron Munton
Electro Hiper Europa
DNF
Grigoriy Shtein
Vino-Astana Motors
DNF
Elias Van Breussegem
Tarteletto - Isorex
DNF
2024
2023
2022
2021
Info
Parcours
Result
Palmares