En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Orlen Nations Grand Prix
Stage information
Stage 1
Stage 2
13/09
Rzeszów
Rzeszów
135 km
Result
Final Classification
1
Olav Kooij
Jumbo-Visma Development Team
3u32'34"
2
Mick Van Dijke
Jumbo-Visma Development Team
z.t
3
Daan Hoole
SEG Racing Academy
z.t
4
Stijn Daemen
A Bloc CT
z.t
5
Alex Vogel
Swiss Racing Academy
op 13"
6
Robin Froidevaux
Akros - Excelsior - Thömus
z.t
7
Stefan Bissegger
z.t
8
Maurice Ballerstedt
Jumbo-Visma Development Team
op 19"
9
Pirmin Benz
Rad - Net Rose Team
z.t
10
Hannes Wilksch
Development Team Sunweb
z.t
11
Markus Pajur
Tartu2024 Balticchaincycling Com
op 49"
12
Rait Ärm
Tartu2024 Balticchaincycling Com
z.t
13
Artjom Mirzojev
Tartu2024 Balticchaincycling Com
z.t
14
Bartosz Rudyk
Wibatech Merx
op 1'09"
15
Adam Kus
z.t
16
Ziga Horvat
Adria Mobil
op 1'13"
17
Nik Cemazar
z.t
18
Martin Lavric
NTT Continental Cycling Team
z.t
19
Tobias Bayer
Tirol KTM Cycling Team
op 1'18"
20
Igor Sidorov
op 1'43"
21
Andrei Stepanov
z.t
22
Timofei Sherstnev
z.t
23
Lukas Kubis
Dukla Banska Bystrica
op 1'46"
24
Emil Lindgren (2)
Serneke Allebike MTB Team
op 1'54"
25
Hjalmar Klyver
z.t
26
Tomás Jakoubek
op 2'14"
27
Cédric Pries
Leopard Pro Cycling
op 2'34"
28
Loïc Bettendorff
Leopard Pro Cycling
z.t
29
Jacques Gloesener
z.t
30
Mateusz Kostanski
op 2'49"
31
Dominik Röber
P & S Metalltechnik
op 3'09"
32
Antoine Aebi
Akros - Excelsior - Thömus
op 3'24"
33
Henri Treimuth
Tartu2024 Balticchaincycling Com
op 3'27"
34
Marco Friedrich
Tirol KTM Cycling Team
op 3'39"
35
Markus Wildauer
Tirol KTM Cycling Team
z.t
36
Wojciech Bystrzycki
op 3'51"
37
Ziga Jerman
Groupama - FDJ CT
op 4'15"
38
Jakob Geßner
Rad - Net Rose Team
op 4'16"
39
Ken Conter
Leopard Pro Cycling
op 4'46"
40
Florian Gamper
Tirol KTM Cycling Team
op 5'04"
41
Mario Gamper
Tirol KTM Cycling Team
z.t
42
Maximilian Kabas
WSA KTM Graz
z.t
43
Valerii Fatkullin
op 5'59"
44
Valère Thiébaud
Akros - Excelsior - Thömus
op 6'22"
45
Bostjan Murn
Adria Mobil
op 6'50"
46
Gleb Karpenko
Tartu2024 Balticchaincycling Com
op 6'54"
47
Damian Bieniek
op 7'26"
48
Filip Maciejuk
Leopard Pro Cycling
z.t
49
Mauro Schmid
Leopard Pro Cycling
op 7'29"
50
Michal Procházka
op 8'31"
51
Simon Nagy
op 9'35"
52
Vojtech KmÍnek
op 10'03"
53
Sergei Kurianov
op 10'16"
54
Hugo Forssell
op 11'13"
55
Linus Kvist
z.t
56
Adam Foltán
Topforex Lapierre Pro Cycling Team
op 11'15"
57
August Höglund
op 11'37"
58
Marijn van den Berg
Metec - Tkh Continental CT P / B Mantel
op 12'02"
59
Adam Krenek
op 12'32"
60
Szymon Potasznik
op 15'11"
61
David KulhÁnek
op 16'22"
62
Rafael Pereira Marques
op 16'23"
63
Jaka Primozic
op 17'08"
64
Alexander Tarlton
Team Lotto - Kern Haus
op 17'28"
65
Dawid Wisniewski
op 20'05"
66
Mik Esser
op 21'21"
Erki Laanemae
DNF
Stefan Michalicka
DNF
Martin Vlcak
Dukla Banska Bystrica
DNF
Anton Popov
DNS
2024
2023
2022
2021
2020
2019
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares