En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Tro-Bro Léon
Result
1
Hugo Hofstetter
Team Arkéa - Samsic
5u07'15"
2
Luca Mozzato
B&B Hotels - KTM
z.t
3
Connor Swift
Team Arkéa - Samsic
op 9"
4
Arnaud De Lie
Lotto Soudal
op 30"
5
Samuel Watson
Groupama - FDJ CT
z.t
6
Matis Louvel
Team Arkéa - Samsic
z.t
7
Laurent Pichon
Team Arkéa - Samsic
z.t
8
Morne Van Niekerk
St Michel - Auber 93
z.t
9
Stan Dewulf
Ag2r Citroën Team
z.t
10
Matthieu Ladagnous
Groupama - FDJ
op 33"
11
Cedric Beullens
Lotto Soudal
op 35"
12
Andreas Kron
Lotto Soudal
op 1'12"
13
Florian Vermeersch
Lotto Soudal
op 1'16"
14
Joris Delbove
St Michel - Auber 93
op 1'35"
15
Baptiste Planckaert
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
op 2'04"
16
Dimitri Claeys
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
z.t
17
Piet Allegaert
Cofidis
op 3'06"
18
Eddy Fine
Cofidis
z.t
19
Evaldas Siskevicius
Go Sport - Roubaix Lille Meropole
z.t
20
Clement Venturini
Ag2r Citroën Team
op 3'07"
21
Clement Russo
Team Arkéa - Samsic
op 3'09"
22
Amaury Capiot
Team Arkéa - Samsic
op 3'21"
23
Max Walscheid
Cofidis
z.t
24
Milan Menten
Bingoal Pauwels Sauces WB
z.t
25
Guillaume Dauschy
Premier Tech U23 Cycling Project
z.t
26
Erik Nordsaeter Resell
Uno-X Pro Cycling Team
z.t
27
Jérémy Leveau
Go Sport - Roubaix Lille Meropole
z.t
28
Niki Terpstra
TotalEnergies
z.t
29
Jonathan Couanon
Nice Metropole Cote D'azur
z.t
30
Kenny Molly
Bingoal Pauwels Sauces WB
z.t
31
Mael Guegan
Team U Nantes Atlantique
z.t
32
Urko Berrade Fernandez
Equipo Kern Pharma
z.t
33
Cyril Barthe
B&B Hotels - KTM
z.t
34
Dries Van Gestel
TotalEnergies
z.t
35
Reinardt Janse van Rensburg
Lotto Soudal
z.t
36
Maxime Urruty
Nice Metropole Cote D'azur
z.t
37
Martin Bugge Urianstad
Uno-X Pro Cycling Team
z.t
38
Florian Richard Andrade
Team U Nantes Atlantique
z.t
39
Chad Haga
Human Powered Health
z.t
40
Damien Touzé
Ag2r Citroën Team
z.t
41
Léo Danes
Team U Nantes Atlantique
z.t
42
Matisse Julien
Premier Tech U23 Cycling Project
z.t
43
Julien Simon
TotalEnergies
z.t
44
Tom Mainguenaud
Go Sport - Roubaix Lille Meropole
z.t
45
Julien Morice
B&B Hotels - KTM
op 3'26"
46
Anthony Turgis
TotalEnergies
z.t
47
Laurenz Rex
Bingoal Pauwels Sauces WB
op 3'32"
48
Pier-André Coté
Human Powered Health
op 3'34"
49
Charles-Étienne Chrétien
Premier Tech U23 Cycling Project
op 4'30"
50
Angel Fuentes Paniego
Burgos - BH
op 4'40"
51
Jonathan Lastra Martinez
Caja Rural - Seguros RGA
op 4'48"
52
Unai Iribar Jauregi
Euskaltel - Euskadi
op 6'07"
53
Jeremy Lecroq
B&B Hotels - KTM
op 6'35"
54
Alexander Kristoff
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
op 6'41"
55
Harry Sweeny
Lotto Soudal
z.t
56
Francisco Galvan Fernandez
Equipo Kern Pharma
op 6'48"
57
Fernando Barcelo Aragon
Caja Rural - Seguros RGA
op 6'54"
58
Romain Cardis
St Michel - Auber 93
z.t
59
Cyril Lemoine
B&B Hotels - KTM
z.t
60
Eddy Le Huitouze
Groupama - FDJ CT
z.t
61
Hugo Page
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
z.t
62
Alexandre Delettre
Cofidis
op 7'00"
63
Kevin Van Melsen
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
op 7'26"
64
Christophe Noppe
Team Arkéa - Samsic
z.t
65
Ibon Ruiz Sedano
Equipo Kern Pharma
z.t
66
Peio Goikoetxea Goiogana
Euskaltel - Euskadi
z.t
67
Bram Welten
Groupama - FDJ
z.t
68
Gijs Van Hoecke
Ag2r Citroën Team
z.t
69
Danny Van Der Tuuk
Equipo Kern Pharma
z.t
70
Norman Vahtra
Go Sport - Roubaix Lille Meropole
z.t
71
Idar Andersen
Uno-X Pro Cycling Team
z.t
72
Ludovic Robeet
Bingoal Pauwels Sauces WB
op 9'09"
73
Robin Carpenter
Human Powered Health
op 15'19"
74
Nickolas Zukowsky
Human Powered Health
z.t
75
Colin Joyce
Human Powered Health
z.t
76
Felipe Orts Lloret
Burgos - BH
z.t
77
Corné Van Kessel
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
z.t
78
Jetse Bol
Burgos - BH
op 15'48"
79
Léo Bouvier
Bike Aid
z.t
80
Jasper Levi Pahlke
Bike Aid
z.t
81
Mikkel Bjerg
UAE Team Emirates
z.t
82
Emmanuel Morin
Team U Nantes Atlantique
op 18'17"
83
Axel Laurance
B&B Hotels - KTM
z.t
84
Joel Nicolau Beltran
Caja Rural - Seguros RGA
op 22'35"
Antonio Angulo Sampedro
Euskaltel - Euskadi
DNF
Stanislaw Aniolkowski
Bingoal Pauwels Sauces WB
DNF
Xabier Mikel Azparren Iruzun
Euskaltel - Euskadi
DNF
Aritz Bagües
Caja Rural - Seguros RGA
DNF
Louis Barre
Team U Nantes Atlantique
DNF
Stephen Bassett
Human Powered Health
DNF
Kévin Besson
Nice Metropole Cote D'azur
DNF
Louis Blouwe
Bingoal Pauwels Sauces WB
DNF
Tom Bohli
Cofidis
DNF
Edouard Bonnefoix
Nice Metropole Cote D'azur
DNF
Thomas Boudat
Go Sport - Roubaix Lille Meropole
DNF
Alexys Brunel
UAE Team Emirates
DNF
Carlos Canal Blanco
Euskaltel - Euskadi
DNF
Lucas Carstensen
Bike Aid
DNF
Bryan Coquard
Cofidis
DNF
Unai Cuadrado Ruiz De Gauna
Euskaltel - Euskadi
DNF
Jesse De Rooij
Bike Aid
DNF
Nicolas Debeaumarche
St Michel - Auber 93
DNF
Tristan Delacroix
Nice Metropole Cote D'azur
DNF
Sandy Dujardin
TotalEnergies
DNF
Jesús Ezquerra Muela
Burgos - BH
DNF
Finn Fisher-Black
UAE Team Emirates
DNF
Jean Goubert
Nice Metropole Cote D'azur
DNF
Tord Gudmestad
Uno-X Pro Cycling Team
DNF
Kristoffer Halvorsen
Uno-X Pro Cycling Team
DNF
Paul Hennequin
Nice Metropole Cote D'azur
DNF
Alex Jaime Fernandez
Equipo Kern Pharma
DNF
Quentin Jauregui
B&B Hotels - KTM
DNF
Anthony Jullien
Ag2r Citroën Team
DNF
Francis Juneau
Premier Tech U23 Cycling Project
DNF
Wessel Krul
Human Powered Health
DNF
Christopher Lawless
TotalEnergies
DNF
Samuel Leroux
Go Sport - Roubaix Lille Meropole
DNF
Julian Lino
Bike Aid
DNF
Arjen Livyns
Bingoal Pauwels Sauces WB
DNF
Anthony Maldonado
St Michel - Auber 93
DNF
Luis Angel Mate Mardones
Euskaltel - Euskadi
DNF
Pau Miquel Delgado
Equipo Kern Pharma
DNF
Yousef Mirza Banihammad
UAE Team Emirates
DNF
Alex Molenaar
Burgos - BH
DNF
Jokin Murguialday Elorza
Caja Rural - Seguros RGA
DNF
Sebastian Niehues
Bike Aid
DNF
Ivo Emanuel Oliveira Alves
UAE Team Emirates
DNF
Yoann Paillot
St Michel - Auber 93
DNF
Tom Paquet
Team U Nantes Atlantique
DNF
Oscar Pelegri
Burgos - BH
DNF
Adrien Petit
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
DNF
Robin Plamondon
Premier Tech U23 Cycling Project
DNF
Mihkel Raim
Burgos - BH
DNF
Antoine Raugel
Ag2r Citroën Team
DNF
Alexis Renard
Cofidis
DNF
Nicolas Rivard
Premier Tech U23 Cycling Project
DNF
Eugenio Sanchez Lopez
Equipo Kern Pharma
DNF
Marc Sarreau
Ag2r Citroën Team
DNF
Michal Schlegel
Caja Rural - Seguros RGA
DNF
Riley Sheehan
Premier Tech U23 Cycling Project
DNF
Iver Skaarseth
Uno-X Pro Cycling Team
DNF
Geoffrey Soupe
TotalEnergies
DNF
Jake Stewart
Groupama - FDJ
DNF
Joel Suter
UAE Team Emirates
DNF
Jason Tesson
St Michel - Auber 93
DNF
Oliviero Troia
UAE Team Emirates
DNF
Søren Wærenskjold
Uno-X Pro Cycling Team
DNF
Dawit Yemane
Bike Aid
DNF
Mathias Le Turnier
Team U Nantes Atlantique
DNF
Brent Van Moer
Lotto Soudal
DNF
Anthony Roux
Groupama - FDJ
DNS
Emiel Vermeulen
Go Sport - Roubaix Lille Meropole
DNS
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
Info
Parcours
Result
Palmares