En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
UEC Road European Championships U23
Result
1
Thibau Nys
Baloise Trek Lions
3u06'57"
2
Filippo Baroncini
Trek - Segafredo
z.t
3
Juan Ayuso Pesquera
UAE Team Emirates
z.t
4
Erik Fetter
EOLO - Kometa Cycling Team
z.t
5
Lennert Van Eetvelt
Lotto - Soudal U23
z.t
6
Filippo Zana
Bardiani CSF Faizane'
z.t
7
Louis Barre
op 4"
8
Marijn van den Berg
Groupama - FDJ CT
op 19"
9
Jakub Toupalík
Elkov - Kasper
z.t
10
Tobias Bayer
Alpecin - Fenix
z.t
11
Gal Glivar
Adria Mobil
z.t
12
Tom Paquet
z.t
13
Raul Garcia Pierna
Equipo Kern Pharma
z.t
14
Egor Igoshev
z.t
15
Jacob Eriksson
Team Coop
z.t
16
Martin Bugge Urianstad
Uno-X Pro Cycling Team
z.t
17
Kasper Andersen
Team Coloquick
z.t
18
Savva Novikov
Equipo Kern Pharma
z.t
19
Alex Molenaar
Burgos - BH
z.t
20
Michel Heßmann
Jumbo-Visma Development Team
op 23"
21
Alexandre Balmer
Groupama - FDJ CT
z.t
22
Viacheslav Ivanov
z.t
23
Felix Engelhardt
Tirol KTM Cycling Team
z.t
24
Arthur Kluckers
Leopard Pro Cycling
z.t
25
Miguel Gonçalves Pedro Lopes
z.t
26
Stan Van Tricht
Deceuninck - Quick Step
op 1'31"
27
Paul Penhoet
Groupama - FDJ CT
z.t
28
Petr Kelemen
Elkov - Kasper
z.t
29
Dillon Corkery
z.t
30
Edoardo Zambanini
Zalf Euromobil Fior
z.t
31
Antti-Jussi Juntunen
Ampler Development Team
z.t
32
Lev Gonov
Lokosphinx
op 1'35"
33
Kristijan Hocevar
Adria Mobil
z.t
34
Karel Camrda
Topforex Att Investments Pro Cycling Team
op 1'37"
35
Alexander Tarlton
Team Lotto - Kern Haus
z.t
36
Leon Heinschke
Development Team DSM
z.t
37
Hugo Page
Groupama - FDJ CT
op 2'00"
38
Gianmarco Garofoli
Development Team DSM
op 2'39"
39
Rick Pluimers
Jumbo-Visma Development Team
op 2'47"
40
Nils Brun
Swiss Mtb Pro Team
op 2'51"
41
Henri Vandenabeele
Development Team DSM
op 4'09"
42
Idar Andersen
Uno-X Pro Cycling Team
op 5'33"
43
Fran Miholjevic
Cycling Team Friuli Asd
op 5'38"
44
Pavel Bittner
Development Team DSM
op 5'54"
45
Tim Van Dijke
Jumbo-Visma Development Team
op 6'00"
46
Lukas Kubis
Dukla Banska Bystrica
z.t
47
Viktor Potocki
Ljubljana Gusto Santic
z.t
48
Aivaras Mikutis
Ampler Development Team
z.t
49
Daan Hoole
Trek - Segafredo
z.t
50
Jenno Berckmoes
z.t
51
Cédric Pries
Leopard Pro Cycling
z.t
52
Anže Skok
z.t
53
Adam Ward
z.t
54
Asbjørn Hellemose
Trek - Segafredo
z.t
55
Nik Cemazar
z.t
56
Aljaz Jarc
Adria Mobil
z.t
57
Mats Wenzel
Leopard Pro Cycling
z.t
58
Miguel Leite Carlos Salgueiro
L.A. Alumínios / L.A. Sport
z.t
59
Luca Colnaghi
Bardiani CSF Faizane'
z.t
60
Maksym Bilyi
D'Amico Um Tools
z.t
61
Toon Clynhens
z.t
62
Joonas Kurits
Ampler Development Team
z.t
63
Johannes Staune-Mittet
Jumbo-Visma Development Team
z.t
64
Loïc Bettendorff
Leopard Pro Cycling
z.t
65
Pedro Andrade
Hagens Berman Axeon
z.t
66
Ådne Holter
z.t
67
Marcus Sander Hansen
Bhs - Pl Beton Bornholm
op 7'56"
Jonathan Ahlsson
DNF
Rait Ärm
Groupama - FDJ CT
DNF
Igor Arrieta Lizarraga
Equipo Kern Pharma
DNF
Xabier Mikel Azparren Iruzun
Euskaltel - Euskadi
DNF
Preslav Balabanov
DNF
Maurice Ballerstedt
Jumbo-Visma Development Team
DNF
Gabriele Benedetti
Zalf Euromobil Fior
DNF
Erik Bergström Frisk
Bike Aid
DNF
Damian Bieniek
DNF
Mantas Bitinas
Ampler Development Team
DNF
Jóhann Dagur Bjarnason
DNF
Marc Brustenga
DNF
Fabio Christen
Nippo-Provence-Pts Conti
DNF
Mikel Demiri
DNF
Matthew Devins
Trinity Racing
DNF
Petar Dimitrov
DNF
Eyþór EirÍksson
DNF
Shahin Eyvazov
DNF
Fábio Fernandes
Efapel
DNF
Adam Foltán
Dukla Banska Bystrica
DNF
Hugo Forssell
DNF
Florian Gamper
Tirol KTM Cycling Team
DNF
Mario Gamper
Union Raiffeisen Radteam Tirol
DNF
Jakob Geßner
Rad-Net Rose Team
DNF
Valentin Götzinger
Wsa KTM Graz
DNF
Matevz Govekar
Tirol KTM Cycling Team
DNF
Mark Grinkevich
Minsk Cycling Club
DNF
Anders Halland Johannessen
Uno-X Dare Development Team
DNF
Tobias Halland Johannessen
Uno-X Dare Development Team
DNF
Jacob Hindsgaul Madsen
Uno-X Pro Cycling Team
DNF
Mantas Januskevicius
Lviv Cycling Team
DNF
Kristinn Jonsson
DNF
Maximilian Kabas
Wsa KTM Graz
DNF
Ádám Kristóf Karl
DNF
Gleb Karpenko
Ampler Development Team
DNF
Denys Khotulov
DNF
Rokas Kmieliauskas
DNF
Raphaël Kockelmann
Lviv Cycling Team
DNF
Mateusz Kostanski
DNF
Adam Kus
DNF
Paul Lapeira
Ag2r Citroën Team
DNF
Axel Laurance
DNF
Enzo Leijnse
Development Team DSM
DNF
William Blume Levy
Team Coloquick
DNF
Filip Lohinsky
Dukla Banska Bystrica
DNF
Serban Luncan
DNF
Filip Maciejuk
Leopard Pro Cycling
DNF
Denas Masiulis
DNF
Alexandros Matsangos
DNF
Zygimantas Matuzevicius
DNF
Kevin McCambridge
DNF
Martin Messner
Wsa KTM Graz
DNF
Pau Miquel Delgado
Equipo Kern Pharma
DNF
Artjom Mirzojev
Ampler Development Team
DNF
Daniil Nikulin
DNF
Martin Papanov
DNF
Damian Papierski
Voster Ats Team
DNF
Yaroslav Parashchak
Iseo - Rime - Carnovali
DNF
Konstantinos Pavlides
DNF
Rodzers Petaks
DNF
Bartlomiej Proc
DNF
Valentin Retailleau
Ag2r Citroën Team
DNF
Pavol Rovder
Dukla Banska Bystrica
DNF
Joosep Sankmann
DNF
Oleksandr Shevchenko
Eurocar Grawe Ukraine
DNF
Devin Shortt
DNF
Jaakko Sillankorva
DNF
Robin Juel Skivild
Uno-X Dare Development Team
DNF
Felix Stehli
DNF
Andrei Stepanov
DNF
Matús Stocek
Topforex Att Investments Pro Cycling Team
DNF
Veljko Stojnic
Vini Zabù
DNF
Gleb Syritsa
Lokosphinx
DNF
Arnaud Tendon
Swiss Racing Academy
DNF
Valère Thiébaud
DNF
Veeti Vainio
DNF
Kristijan Vanchevski
DNF
Viktor Vanchevski
DNF
Tobias Vanco
Dukla Banska Bystrica
DNF
Aaron Wade
DNF
Gjergj Zefi
DNF
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
Info
Parcours
Result
Palmares