En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Tour of Antalya
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
08/02
Side
Antalya
150.4 km
Result
Standings
Points
Mountain
1
Timothy Dupont
Tarteletto - Isorex
2u52'08"
2
Giovanni Lonardi
Team Polti Kometa
z.t
3
Alberto Bruttomesso
Bahrain Victorious
z.t
4
Jensen Plowright
Alpecin - Deceuninck
z.t
5
Enrico Zanoncello
VF Group-Bardiani CSF-Faizanè
z.t
6
Matyas Kopecky
Team Novo Nordisk
z.t
7
Szymon Wojciech Sajnok
Q36.5 Pro Cycling Team
z.t
8
Binyan Ma
China Glory - Mentech Continental Cycling Team
z.t
9
Marcus Sander Hansen
Uno-X Mobility
z.t
10
Djordje Duric
Adria Mobil
z.t
11
Léo Bouvier
Bike Aid
z.t
12
Samuele Zambelli
Team Corratec - Vini Fantini
z.t
13
Louis Blouwe
Bingoal WB
z.t
14
Raymond Kreder
Kinan Racing Team
z.t
15
Robbe Claeys
Tarteletto - Isorex
z.t
16
Jonathan Malte Rottmann
Rembe Pro Cycling Team Sauerland
z.t
17
Kenneth Van Rooy
Bingoal WB
z.t
18
Muhammad Nur Aiman Rosli
Terengganu Cycling Team
z.t
19
Erik Fetter
Team Polti Kometa
z.t
20
Batuhan Özgür
Beykoz Belediye Spor Türkiye
z.t
21
Alessandro Perracchione
Team Novo Nordisk
z.t
22
Jelle Johannink
TDT-Unibet
z.t
23
Serdar Anil Depe
Spor Toto Cycling Team
z.t
24
Dominik Amann
Team Vorarlberg
z.t
25
Cyrus Monk
Q36.5 Pro Cycling Team
z.t
26
Walter Calzoni
Q36.5 Pro Cycling Team
z.t
27
Tilen Finkst
Adria Mobil
z.t
28
Emir Uzun
Sakarya BB Pro Team
z.t
29
Ramazan Yilmaz
Adria Mobil
z.t
30
Joes Oosterlinck
Bingoal WB Devo Team
z.t
31
Daniel Arnes
Uno-X Mobility Development Team
z.t
32
Alessandro Fancellu
Q36.5 Pro Cycling Team
z.t
33
Daiki Magosaki
Kinan Racing Team
z.t
34
Mirco Maestri
Team Polti Kometa
z.t
35
Tom Bohli
Tudor Pro Cycling Team
z.t
36
Nicolas Gojkovic
Adria Mobil
z.t
37
Tomoya Koyama
Team Vorarlberg
z.t
38
Cedrik Bakke Christophersen
TDT-Unibet
z.t
39
Lennart Voege
Rembe Pro Cycling Team Sauerland
z.t
40
Doriand Percrule
Team Novo Nordisk
z.t
41
Axel Huens
TDT-Unibet
z.t
42
Edoardo Zambanini
Bahrain Victorious
z.t
43
Henri Johannes Appelbaum
Rembe Pro Cycling Team Sauerland
z.t
44
Serdar Gedik
Konya Büyüksehir Belediye Spor
z.t
45
Zhe Yie Kee
Terengganu Cycling Team
z.t
46
Koki Shirakawa
Kinan Racing Team
z.t
47
Natnael Berhane
Beykoz Belediye Spor Türkiye
z.t
48
Davide de Cassan
Team Polti Kometa
z.t
49
Willem Jakobus Smit
China Glory - Mentech Continental Cycling Team
z.t
50
Julien Trarieux
China Glory - Mentech Continental Cycling Team
z.t
51
Ihsan Ali Egin
Beykoz Belediye Spor Türkiye
z.t
52
Frederico Figueiredo
Sabgal/Anicolor
z.t
53
Roland Thalmann
Tudor Pro Cycling Team
z.t
54
Nikita Tsvetkov
Tashkent City Professionel Cycling Team
z.t
55
Mathias Bregnhoj
Sabgal/Anicolor
z.t
56
Peder Dahl Strand
Tarteletto - Isorex
z.t
57
Luis Mendonca
Sabgal/Anicolor
z.t
58
Felix Stehli
Team Vorarlberg
z.t
59
Reinardt Janse van Rensburg
China Glory - Mentech Continental Cycling Team
z.t
60
Davide Piganzoli
Team Polti Kometa
z.t
61
Max Stedman
Beykoz Belediye Spor Türkiye
z.t
62
Antonio Polga
Team Novo Nordisk
z.t
63
Davirjan Abdurakhmanov
Tashkent City Professionel Cycling Team
z.t
64
Matevz Govekar
Bahrain Victorious
z.t
65
Guillermo Garcia Janeiro
Sabgal/Anicolor
z.t
66
Julian Borresch
Rembe Pro Cycling Team Sauerland
z.t
67
Alessandro Pinarello
VF Group-Bardiani CSF-Faizanè
z.t
68
Duarte Domingues
Sabgal/Anicolor
z.t
69
Mustafa Tarakci
Konya Büyüksehir Belediye Spor
z.t
70
Hartthijs de Vries
TDT-Unibet
z.t
71
Emre Yuca
Sakarya BB Pro Team
z.t
72
Peter Kusztor
Team Novo Nordisk
z.t
73
Simon Pellaud
Tudor Pro Cycling Team
z.t
74
Yago Aguirre Subijana
Rembe Pro Cycling Team Sauerland
z.t
75
Sébastien Reichenbach
Tudor Pro Cycling Team
z.t
76
Vicente Rojas Naranjo
VF Group-Bardiani CSF-Faizanè
z.t
77
Gianni Marchand
Tarteletto - Isorex
z.t
78
Mengis Petros
Beykoz Belediye Spor Türkiye
z.t
79
Fabio Van Den Bossche
Alpecin - Deceuninck
z.t
80
Marco Tizza
Bingoal WB
z.t
81
Martin Solhaug Hansen
Uno-X Mobility Development Team
z.t
82
Lukas Meiler
Team Vorarlberg
z.t
83
Louka Matthys
Bingoal WB
z.t
84
Henri Uhlig
Alpecin - Deceuninck
z.t
85
Sindre Kulset
Uno-X Mobility
z.t
86
Thomas Joseph
Tarteletto - Isorex
z.t
87
Andrea Garosio
Team Polti Kometa
z.t
88
Mohd Harrif Saleh
Terengganu Cycling Team
z.t
89
Metkel Eyob
Terengganu Cycling Team
z.t
90
Kamil Malecki
Q36.5 Pro Cycling Team
z.t
91
Aloïs Charrin
Tudor Pro Cycling Team
z.t
92
Anton Schiffer
Bike Aid
z.t
93
Aljaž Turk
Adria Mobil
z.t
94
Valerio Conti
Team Corratec - Vini Fantini
z.t
95
Matteo Scalco
VF Group-Bardiani CSF-Faizanè
z.t
96
Loic Vliegen
Bingoal WB
z.t
97
Paul Double
Team Polti Kometa
z.t
98
Hamish Beadle
Team Novo Nordisk
z.t
99
Drew Morey
Kinan Racing Team
z.t
100
Anatolii Budiak
Terengganu Cycling Team
z.t
101
Xavier Finlay Pickering
Bahrain Victorious
z.t
102
Mauro Verwilt
Tarteletto - Isorex
z.t
103
Lucas De Rossi
China Glory - Mentech Continental Cycling Team
z.t
104
Xianjing Lyu
China Glory - Mentech Continental Cycling Team
z.t
105
Jon Knolle
Team Vorarlberg
z.t
106
Miguel Teles De José Sousa
Sabgal/Anicolor
z.t
107
Thomas Lebas
Kinan Racing Team
z.t
108
Halvor Dolven
Uno-X Mobility Development Team
z.t
109
Simon Dalby
Uno-X Mobility Development Team
z.t
110
Yusuke Hatanaka
Kinan Racing Team
z.t
111
Alessandro Monaco
Team Corratec - Vini Fantini
z.t
112
Ådne Holter
Uno-X Mobility
z.t
113
Máté Balázs
Bike Aid
z.t
114
Charles Paige
TDT-Unibet
z.t
115
Burak Abay
Sakarya BB Pro Team
z.t
116
Philip Meiser
Bike Aid
z.t
117
Oscar Moscardo Hernandez
Sabgal/Anicolor
z.t
118
Can Ahmet Akpinar
Konya Büyüksehir Belediye Spor
z.t
119
Torsten Demeyere
Tarteletto - Isorex
z.t
120
Matteo Badilatti
Q36.5 Pro Cycling Team
z.t
121
Sebastian Niehues
Rembe Pro Cycling Team Sauerland
z.t
122
Antoine Berlin
Bike Aid
z.t
123
Samet Bulut
Beykoz Belediye Spor Türkiye
z.t
124
Lorenzo Conforti
VF Group-Bardiani CSF-Faizanè
z.t
125
Colin Chris Stüssi
Team Vorarlberg
z.t
126
Marco Murgano
Team Corratec - Vini Fantini
z.t
127
Senne Leysen
Alpecin - Deceuninck
z.t
128
Cameron Scott
Bahrain Victorious
z.t
129
Alex Bogna
Alpecin-Deceuninck Development Team
z.t
130
Manuel Oioli
Q36.5 Continental Cycling Team
z.t
131
Giulio Pellizzari
VF Group-Bardiani CSF-Faizanè
z.t
132
Hannes Wilksch
Tudor Pro Cycling Team
z.t
133
Luca Van Boven
Bingoal WB
z.t
134
Owen Geleijn
TDT-Unibet
z.t
135
Muhammet Eyüp Karagöbek
Konya Büyüksehir Belediye Spor
z.t
136
Farrukh Bobosherov
Tashkent City Professionel Cycling Team
z.t
137
Musa Mikayilzade
Sakarya BB Pro Team
z.t
138
Mehmet Kanat
Spor Toto Cycling Team
z.t
139
Sergio Tu
Bahrain Victorious
z.t
140
Genki Yamamoto
Kinan Racing Team
z.t
141
Konstantin Elli
Tashkent City Professionel Cycling Team
z.t
142
Ramon Sinkeldam
Alpecin - Deceuninck
z.t
143
Muhammad Shahmir Aiman Abdul Halim
Terengganu Cycling Team
op 18"
144
Mattia Pinazzi
VF Group-Bardiani CSF-Faizanè
op 22"
145
Talha Tektas
Konya Büyüksehir Belediye Spor
op 43"
146
Dogukan Arikan
Spor Toto Cycling Team
z.t
147
Simone Olivero
Team Corratec - Vini Fantini
z.t
148
Ferhat Emisci
Spor Toto Cycling Team
z.t
149
Jaka Špoljar
Adria Mobil
z.t
150
Filippo Ridolfo
Team Novo Nordisk
z.t
151
Aivaras Mikutis
Tudor Pro Cycling Team U23
z.t
152
Marceli Boguslawski
Alpecin-Deceuninck Development Team
z.t
153
Bugra Tahir Yigit
Spor Toto Cycling Team
z.t
154
Changsheng Sun
China Glory - Mentech Continental Cycling Team
z.t
155
Jonas Beck
Bike Aid
z.t
156
Muhamad Nur Aiman Mohd Zariff
Terengganu Cycling Team
z.t
157
Kristian Sbaragli
Team Corratec - Vini Fantini
z.t
158
Paul Wright
Rembe Pro Cycling Team Sauerland
op 1'39"
159
Fahrettin Badak
Konya Büyüksehir Belediye Spor
z.t
160
Mustafa Tekin
Spor Toto Cycling Team
op 1'51"
161
Zeki Kaygisiz
Beykoz Belediye Spor Türkiye
z.t
162
Samandar Janikulov
Tashkent City Professionel Cycling Team
op 1'55"
163
Anže Skok
Adria Mobil
op 2'11"
164
Furkan Akcam
Sakarya BB Pro Team
z.t
165
Jakub Mareczko
Team Corratec - Vini Fantini
op 3'40"
166
Pirmin Eisenbarth
Bike Aid
op 5'43"
167
Feritcan Samli
Spor Toto Cycling Team
op 7'04"
168
Bekhzodbek Rakhimbaev
Tashkent City Professionel Cycling Team
z.t
169
Ahmet Maral
Konya Büyüksehir Belediye Spor
z.t
170
Dmitriy Bocharov
Tashkent City Professionel Cycling Team
op 11'06"
171
Ahmed Madan
Bahrain Victorious
z.t
172
Stepan Mariamidze
Sakarya BB Pro Team
z.t
Martijn Budding
TDT-Unibet
DNF
Sergei Rostovtsev
Sakarya BB Pro Team
DNS
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
Info
Parcours
Stages
Start List
Result
Palmares