En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Tour of Antalya
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
12/02
Aspendos
Termessos
110.6 km
Result
Standings
Points
Mountain
1
Jacob Hindsgaul Madsen
Uno-X Pro Cycling Team
2u43'26"
2
Alessandro Fedeli
Gazprom - Rusvelo
z.t
3
Luc Wirtgen
Bingoal Pauwels Sauces WB
z.t
4
Henok Mulubrhan
Bike Aid
z.t
5
Kyle Murphy
Human Powered Health
z.t
6
Ådne Holter
Uno-X Pro Cycling Team
z.t
7
Eduardo Sepulveda
Drone Hopper - Androni Giocattoli
z.t
8
Anatolii Budiak
Terengganu Polygon Cycling Team
z.t
9
Edoardo Zardini
Drone Hopper - Androni Giocattoli
op 4"
10
Jambaljamts Sainbayar
Terengganu Polygon Cycling Team
z.t
11
Metkel Eyob
Terengganu Polygon Cycling Team
z.t
12
Arthur Kluckers
Leopard Pro Cycling
z.t
13
Benjamin Perry
Wiv Sungod
z.t
14
Simone Ravanelli
Drone Hopper - Androni Giocattoli
op 9"
15
Alessio Martinelli
Bardiani CSF Faizane'
op 10"
16
Meindert Weulink
A Bloc CT
z.t
17
Davide Bais
EOLO - Kometa Cycling Team
op 12"
18
Elias Maris
Leopard Pro Cycling
z.t
19
Samuele Rivi
EOLO - Kometa Cycling Team
op 21"
20
Samuel Gaze
Alpecin - Deceuninck
z.t
21
Alessandro Monaco
Giotti Victoria Savini Due
op 22"
22
Moran Vermeulen
Team Felbermayr Simplon Wels
op 26"
23
Martin Marcellusi
Bardiani CSF Faizane'
op 27"
24
Julian Lino
Bike Aid
z.t
25
Fabio Van Den Bossche
Alpecin - Deceuninck
op 32"
26
Nickolas Zukowsky
Human Powered Health
op 34"
27
Tom Paquot
Bingoal Pauwels Sauces WB
op 44"
28
Cormac McGeough
Wildlife Generation Pro Cycling
z.t
29
Jarno Mobach
Leopard Pro Cycling
z.t
30
Halil Ibrahim Dogan
Bike Aid
z.t
31
Colin Joyce
Human Powered Health
op 51"
32
Johannes Hodapp
Leopard Pro Cycling
op 1'00"
33
Matthew Teggart
Wiv Sungod
op 1'01"
34
Sindre Kulset
Uno-X Pro Cycling Team
z.t
35
Alex Tolio
Bardiani CSF Faizane'
op 1'02"
36
Callum Macleod
A Bloc CT
op 1'04"
37
Artem Nych
Gazprom - Rusvelo
op 1'07"
38
Samet Bulut
Spor Toto Cycling Team
z.t
39
Alessandro Tonelli
Bardiani CSF Faizane'
z.t
40
Mustafa Sayar
Sakarya Bb Pro Team
op 1'39"
41
Alessio Nieri
Bardiani CSF Faizane'
op 1'51"
42
Pirmin Benz
Rad-Net Rose Team
op 1'56"
43
Sam Brand
Team Novo Nordisk
z.t
44
William Blume Levy
Uno-X Pro Cycling Team
op 2'01"
45
Antti-Jussi Juntunen
A Bloc CT
z.t
46
Stefano Gandin
Team Corratec
z.t
47
Abram Stockman
Saris Rouvy Sauerland Team
z.t
48
Marco Friedrich
Team Felbermayr Simplon Wels
op 2'04"
49
Petr Rikunov
Gazprom - Rusvelo
z.t
50
Yauhen Sobal
Minsk Cycling Club
op 2'06"
51
Burak Abay
Spor Toto Cycling Team
op 2'08"
52
Jacob Scott
Wiv Sungod
z.t
53
August Jensen
Human Powered Health
op 2'12"
54
Jamal Hibatullah
Terengganu Polygon Cycling Team
op 2'13"
55
Jan Stöckli
Team Corratec
z.t
56
Davide Baldaccini
Team Corratec
op 2'18"
57
Tom Wirtgen
Bingoal Pauwels Sauces WB
op 2'25"
58
Léo Bouvier
Bike Aid
z.t
59
Sebastian Niehues
Bike Aid
op 2'27"
60
Mathias Vacek
Gazprom - Rusvelo
z.t
61
Mario Gamper
Team Felbermayr Simplon Wels
op 2'36"
62
Dzianis Mazur
Minsk Cycling Club
op 2'47"
63
Yauheni Karaliok
Minsk Cycling Club
z.t
64
Vasili Strokau
Minsk Cycling Club
op 2'51"
65
Michiel Stockman
Saris Rouvy Sauerland Team
op 2'57"
66
Robert Scott
Wiv Sungod
op 2'59"
67
Kevin Rivera
Gazprom - Rusvelo
op 3'00"
68
Alessandro Bisolti
Drone Hopper - Androni Giocattoli
op 3'02"
69
Lennart Voege
Saris Rouvy Sauerland Team
op 3'25"
70
Adrian Latocha
Rad-Net Rose Team
z.t
71
Julian Borresch
Saris Rouvy Sauerland Team
op 3'26"
72
Umberto Marengo
Drone Hopper - Androni Giocattoli
op 3'34"
73
Marton Dina
EOLO - Kometa Cycling Team
op 3'59"
74
Cristian Raileanu
Sakarya Bb Pro Team
op 4'00"
75
Mohd Shahrul Mat Amin
Terengganu Polygon Cycling Team
op 4'07"
76
Philipp Gebhardt
Rad-Net Rose Team
op 4'10"
77
Vitaliy Buts
Sakarya Bb Pro Team
op 4'16"
78
Lucas Dauge
Team Novo Nordisk
z.t
79
Oguzhan Tiryaki
Spor Toto Cycling Team
op 4'35"
80
Nur Amirull Fakhruddin Mazuki
Terengganu Polygon Cycling Team
z.t
81
Scott McGill
Wildlife Generation Pro Cycling
op 4'54"
82
Eirik Lunder
Gazprom - Rusvelo
op 4'57"
83
Veljko Stojnic
Team Corratec
z.t
84
Adriano Brogi
Giotti Victoria Savini Due
z.t
85
Oleksandr Prevar
Spor Toto Cycling Team
z.t
86
Jozsef-Attila Malnasi
Giotti Victoria Savini Due
z.t
87
Furkan Akcam
Sakarya Bb Pro Team
op 5'28"
88
Hamish Beadle
Team Novo Nordisk
op 5'29"
89
Nathan Smith (°2000)
Team Novo Nordisk Development
op 6'43"
90
Adam De Vos
Human Powered Health
op 6'49"
91
Filippo Tagliani
Drone Hopper - Androni Giocattoli
op 7'18"
92
Kristian Kulset
Uno-X Pro Cycling Team
z.t
93
Trym Bjørner Westgaard Holther
Drone Hopper - Androni Giocattoli
z.t
94
Bodi Del Grosso
A Bloc CT
z.t
95
Sven Redmann
Rad-Net Rose Team
op 7'35"
96
Leon Heinemann
Rad-Net Rose Team
z.t
97
Georgios Bouglas
Spor Toto Cycling Team
z.t
98
Moritz Czasa
z.t
99
Moritz Kretschy
Rad-Net Rose Team
z.t
100
Per Christian Münstermann
Saris Rouvy Sauerland Team
z.t
101
Tim Torn Teutenberg
Leopard Pro Cycling
z.t
102
Jon Knolle
Saris Rouvy Sauerland Team
z.t
103
Martins Pluto
A Bloc CT
z.t
104
Ahmet Orken
Wildlife Generation Pro Cycling
z.t
105
Ryan Jastrab
Wildlife Generation Pro Cycling
z.t
106
Kent Ross
Wildlife Generation Pro Cycling
z.t
107
Evan Russell
Saris Rouvy Sauerland Team
z.t
108
Gruffudd Lewis
Wiv Sungod
z.t
109
Batuhan Özgür
Sakarya Bb Pro Team
z.t
110
Noah Granigan
Wildlife Generation Pro Cycling
z.t
111
Dusan Rajovic
Team Corratec
op 7'53"
112
Daniel Turek
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
113
Enzo Decker
Bike Aid
op 8'22"
114
Lars Loohuis
A Bloc CT
z.t
115
Stanislau Bazhkou
Minsk Cycling Club
op 9'09"
116
Simone Bevilacqua
EOLO - Kometa Cycling Team
z.t
117
Logan Lakota Phippen
Team Novo Nordisk
z.t
118
Edgar Nohales Nieto
Spor Toto Cycling Team
z.t
119
Declan Irvine
Team Novo Nordisk
z.t
120
Enrico Zanoncello
Bardiani CSF Faizane'
z.t
121
Nicolas Dalla Valle
Giotti Victoria Savini Due
z.t
122
Giovanni Lonardi
EOLO - Kometa Cycling Team
z.t
123
Iker Bonillo Martin
Bardiani CSF Faizane'
z.t
124
David Martin Romero
EOLO - Kometa Cycling Team
z.t
125
Mikhail Shemetau
Minsk Cycling Club
z.t
126
Simon Dehairs
Alpecin-Deceuninck Development Team
z.t
127
Feritcan Samli
Spor Toto Cycling Team
op 9'13"
128
Lasse Norman Hansen
Uno-X Pro Cycling Team
op 9'45"
129
Giulio Masotto
Team Corratec
z.t
130
Marco Murgano
Team Corratec
op 10'03"
131
Florian Gamper
Team Felbermayr Simplon Wels
op 11'07"
132
Fabian Steininger
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
133
Bas Tietema
Bingoal Pauwels Sauces WB
op 12'14"
134
Ludovic Robeet
Bingoal Pauwels Sauces WB
z.t
135
Matthew Gibson
Wiv Sungod
z.t
136
Vasili Bialiauski
Minsk Cycling Club
op 12'16"
137
Karl Patrick Lauk
Bingoal Pauwels Sauces WB
op 12'17"
138
Rory Townsend
Wiv Sungod
op 12'40"
139
Lucas Carstensen
Bike Aid
z.t
140
Davide Finatti
Giotti Victoria Savini Due
op 14'08"
141
Jakub Mareczko
Alpecin - Deceuninck
op 14'26"
142
Wessel Krul
Human Powered Health
op 14'28"
143
Jesper Rasch
A Bloc CT
z.t
144
Arvid de Kleijn
Human Powered Health
z.t
145
Gergely Szarka
Giotti Victoria Savini Due
z.t
146
Matteo Malucelli
Gazprom - Rusvelo
op 14'34"
Kevin Inkelaar
Leopard Pro Cycling
DNF
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
Info
Parcours
Stages
Start List
Result
Palmares