En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Tour of Antalya
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
21/02
Köprülü Kanyon
Antalya
141 km
Result
Standings
Points
Mountain
1
Mathieu van der Poel
Corendon - Circus
3u26'35"
2
Dusan Rajovic
Adria Mobil
op 4"
3
Bas van der Kooij
Monkey Town-à Bloc CT
op 6"
4
Dries De Bondt
Corendon - Circus
op 8"
5
Giovanni Lonardi
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
op 10"
6
Michele Gazzoli
Kometa Cycling Team
z.t
7
Nicolas Dalla Valle
Tirol Cycling Team
z.t
8
Gabriel Cullaigh
z.t
9
Michal Paluta
CCC Development Team
z.t
10
Aaron Grosser
Bike Aid
z.t
11
Alexander Krieger
Leopard Pro Cycling
z.t
12
Attila Valter
CCC Development Team
z.t
13
Robert Scott
Team Wiggins Le Col
z.t
14
Maris Bogdanovics
Interpro Stradelli Cycling
z.t
15
Lucas Carstensen
Bike Aid
z.t
16
Manuel Zobrist
Akros - Thömus
z.t
17
Patryk Stosz
CCC Development Team
z.t
18
Riccardo Minali
Israel Cycling Academy
z.t
19
Gorazd Per
Adria Mobil
z.t
20
Matthias Krizek
Team Felbermayr - Simplon Wels
z.t
21
Siim Kiskonen
z.t
22
Matvey Nikitin
Vino - Astana Motors
z.t
23
Michiel Stockman
Tarteletto - Isorex
z.t
24
Patrick Gamper
Tirol Cycling Team
z.t
25
Artur Ershov
z.t
26
Gaetan Pons
Leopard Pro Cycling
z.t
27
Maarten de Jonge
Monkey Town-à Bloc CT
z.t
28
Radoslav Rogina
Adria Mobil
z.t
29
Roy Jans
Corendon - Circus
z.t
30
Abram Stockman
Tarteletto - Isorex
z.t
31
Andi Bajc
Team Felbermayr - Simplon Wels
z.t
32
Daniil Marukhin
Astana City
z.t
33
Andrea Colnaghi
z.t
34
Norman Vahtra
z.t
35
Floris Gerts
Tarteletto - Isorex
z.t
36
Davide Colnaghi
z.t
37
Georg Zimmermann
Tirol Cycling Team
z.t
38
Mel Van der Veekens
Monkey Town-à Bloc CT
z.t
39
Kamil Malecki
CCC Development Team
z.t
40
Nikodemus Holler
Bike Aid
z.t
41
Stephan Rabitsch
Team Felbermayr - Simplon Wels
z.t
42
Benjamin Brkic
Team Felbermayr - Simplon Wels
z.t
43
Alexey Voloshin
Vino - Astana Motors
z.t
44
Otto Vergaerde
Corendon - Circus
z.t
45
Conor Dunne
Israel Cycling Academy
z.t
46
Timo Güller
Akros - Thömus
op 27"
47
Stefano Oldani
Kometa Cycling Team
op 28"
48
Vadim Pronskiy
Vino - Astana Motors
z.t
49
Ahmet Orken
Salcano Sakarya B.B. Pro Team
z.t
50
Szymon Rekita
Leopard Pro Cycling
z.t
51
Jan Maas
Leopard Pro Cycling
z.t
52
Maksim Piskunov
z.t
53
Jack Burke
Leopard Pro Cycling
z.t
54
Tobias Bayer
Tirol Cycling Team
z.t
55
Nikita Sokolov
Vino - Astana Motors
z.t
56
Stanislau Bazhkou
Minsk Cycling Club
z.t
57
Diego Pablo Sevilla Lopez
Kometa Cycling Team
z.t
58
Ziga Horvat
Adria Mobil
z.t
59
Yauhen Sobal
Minsk Cycling Club
z.t
60
Hayato Yoshida
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
z.t
61
Batuhan Özgür
z.t
62
Mykyta Zubenko
Lviv Cycling Team
z.t
63
Mark Donovan
Team Wiggins Le Col
z.t
64
Rasmus Lund
z.t
65
Adriaan Janssen
Monkey Town-à Bloc CT
z.t
66
Stepan Astafyev
Vino - Astana Motors
z.t
67
Juan Pedro Lopez Perez
Kometa Cycling Team
z.t
68
Antonio Santoro
Monkey Town-à Bloc CT
z.t
69
Rubén Plaza Molina
Israel Cycling Academy
z.t
70
Guy Niv
Israel Cycling Academy
z.t
71
Piotr Brozyna
CCC Development Team
z.t
72
Maxime Vantomme
Tarteletto - Isorex
op 35"
73
Szymon Tracz
CCC Development Team
op 36"
74
Eriks Toms Gavars
Amore & Vita - Prodir
z.t
75
Oguzhan Tiryaki
Salcano Sakarya B.B. Pro Team
z.t
76
Kristers Ansons
Amore & Vita - Prodir
z.t
77
Andrei Stepanov
z.t
78
Michel Ries
Kometa Cycling Team
z.t
79
Izzet Sahin Icen
z.t
80
Galym Akhmetov
Astana City
z.t
81
Onur Balkan
Salcano Sakarya B.B. Pro Team
z.t
82
Rait Ärm
z.t
83
Alexandr Ovsyannikov
Vino - Astana Motors
z.t
84
Hiroki Nishimura
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
z.t
85
Daniel Lehner
Team Felbermayr - Simplon Wels
z.t
86
Joel Suter
Akros - Thömus
z.t
87
Matthieu Jeannes
z.t
88
Justin Wolf
Bike Aid
z.t
89
Adne Van Engelen
Bike Aid
z.t
90
Pier Elis Belletta
z.t
91
Omar El Gouzi
Tirol Cycling Team
z.t
92
Igor Frolov
z.t
93
Vasili Strokau
Minsk Cycling Club
z.t
94
Vladislav Duiunov
z.t
95
Mikhail Fokin
z.t
96
Anton Kuzmin
Astana City
z.t
97
Roman Deshko
Lviv Cycling Team
z.t
98
Oskar Nisu
z.t
99
Branislau Samoilau
Minsk Cycling Club
z.t
100
Michael O'Loughlin
Team Wiggins Le Col
z.t
101
Justin Paroz
Akros - Thömus
z.t
102
Yannis Voisard
Akros - Thömus
z.t
103
Kemal Kucukbay
z.t
104
Aljaz Jarc
Adria Mobil
z.t
105
Kristaps Pelcers
Amore & Vita - Prodir
z.t
106
Corentin Navarro
Team Wiggins Le Col
z.t
107
Julien Amadori
z.t
108
Sebastian Ryttersgaard
z.t
109
Ylber Sefa
Tarteletto - Isorex
z.t
110
Yunus Emre Yilmaz Yunus
z.t
111
Mads Østergaard Kristensen
z.t
112
Kristian Arnth Sørensen
z.t
113
Sergey Luchshenko
Astana City
z.t
114
Kristjan Johanson
z.t
115
Volodymyr Dzhus
Lviv Cycling Team
z.t
116
Stijn Devolder
Corendon - Circus
z.t
117
Elias Van Breussegem
Tarteletto - Isorex
z.t
118
Markus Wildauer
Tirol Cycling Team
z.t
119
Benjamin Perry
Israel Cycling Academy
z.t
120
Damiano Cima
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
z.t
121
Wim Kleiman
Monkey Town-à Bloc CT
z.t
122
Mathieu Troude
z.t
123
Jonas Döring
Akros - Thömus
z.t
124
Deins Kanepejs
Amore & Vita - Prodir
z.t
125
Siarhei Papok
Minsk Cycling Club
z.t
126
Sebastian Kolze Changizi
op 48"
127
Elchin Asadov
Lviv Cycling Team
op 55"
128
Kevin Molinari
z.t
129
Fethi Acar
z.t
130
Igor Chzhan
Astana City
z.t
131
Hamish Schreurs
Israel Cycling Academy
z.t
132
Cebrail Seker
op 1'04"
133
Niklas Spilcker Jacobsen
z.t
134
Soner Akbas
z.t
135
James Fouche
Team Wiggins Le Col
z.t
136
Ivan Mirri
op 1'07"
137
Amine Ahmed Galdoune
z.t
138
Halil Ibrahim Dilek
z.t
139
Süleyman Urcu
z.t
140
Pascal Bousquet
z.t
141
Bohdan Musiienko
Lviv Cycling Team
z.t
142
Tim Wollenberg
Team Felbermayr - Simplon Wels
z.t
143
Jeremy Barret
z.t
144
Daniil Chumachenko
z.t
145
Artem Ovechkin
Terengganu Inc. TSG Cycling Team
z.t
146
Canday Üzgün
z.t
147
Dinmukhammed Ulysbayev
Astana City
z.t
148
Jérémy Morel
z.t
149
Mahmud Mammadov
Lviv Cycling Team
op 1'23"
150
Abdulkadir Kelleci
z.t
151
Raman Ramanau
Minsk Cycling Club
z.t
152
Vasili Byaliauski
Minsk Cycling Club
z.t
153
Konrad Geßner
Leopard Pro Cycling
z.t
154
Kristo Prangel
z.t
155
Ahmet Akdylek
Salcano Sakarya B.B. Pro Team
op 1'28"
156
Muhammet Atalay
Salcano Sakarya B.B. Pro Team
z.t
157
Enes Talha Ay
Salcano Sakarya B.B. Pro Team
z.t
158
Muhammed Ali Uguz
z.t
159
Ahmet Örencik
z.t
160
Daniel Bichlmann
Bike Aid
z.t
161
Juan Camacho del Fresno
Kometa Cycling Team
op 1'47"
162
Maarten Van Trijp
Corendon - Circus
op 2'02"
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares