En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Grand Prix Cerami
Result
1
Alessandro Petacchi
Omega Pharma - Quick Step
4u42'44"
2
Jonas Vangenechten
Lotto - Belisol Team
z.t
3
Daniele Colli
Neri Sottoli
z.t
4
Tom Van Asbroeck
Topsport Vlaanderen - Baloise
z.t
5
Sonny Colbrelli
Bardiani Valvole - CSF Inox
z.t
6
Antoine Demoitie
Wallonie Bruxelles
z.t
7
Danilo Napolitano
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
8
Joeri Stallaert
Veranclassic - Doltcini
z.t
9
Rudy Barbier
Roubaix Lille Metropole
z.t
10
Kristian Sbaragli
MTN - Qhubeka
z.t
11
Maxime Vantomme
Roubaix Lille Metropole
z.t
12
Michael Van Staeyen
Topsport Vlaanderen - Baloise
z.t
13
Kenny Robert van Hummel
Androni Giocattoli
z.t
14
Ivan Balykin
Rusvelo
z.t
15
Andrea Pasqualon
Area Zero Pro Team
z.t
16
Jelle Mannaerts
Verandas Willems
z.t
17
Jaap de Man
Team 3M
z.t
18
Bert-Jan Lindeman
Rabobank Development Team
z.t
19
Emiel Vermeulen
Team 3M
z.t
20
Silvio Giorni
Area Zero Pro Team
z.t
21
Timothy Stevens
Team 3M
z.t
22
Robin Stenuit
Wallonie Bruxelles
z.t
23
Ricardo van Dongen
Rabobank Development Team
z.t
24
Artur Ershov
Rusvelo
z.t
25
Johnny Hoogerland
Androni Giocattoli
z.t
26
Jerome Kerf
Color Code - Biowanze
z.t
27
Gerry Druyts
Team 3M
z.t
28
Etienne van Empel
Rabobank Development Team
z.t
29
Igor Boev
Rusvelo
z.t
30
Florent Delfosse
Color Code - Biowanze
z.t
31
Mark Renshaw
Omega Pharma - Quick Step
z.t
32
Jérémy Burton
Verandas Willems
z.t
33
Olivier Pardini
Verandas Willems
z.t
34
Antonio Parrinello
Androni Giocattoli
z.t
35
Aaron Gate
An Post - Chainreaction
z.t
36
Wouter Mol
Veranclassic - Doltcini
z.t
37
Quentin Jauregui
Roubaix Lille Metropole
z.t
38
Fabio Chinello
Area Zero Pro Team
z.t
39
Loic Pestiaux
Wallonie Bruxelles
z.t
40
Andrew Ydens
T.Palm - Pôle Continental Wallon
z.t
41
Darijus Dzervus
Veranclassic - Doltcini
z.t
42
Timothy Dupont
Roubaix Lille Metropole
z.t
43
Sam Lennertz
Vastgoedservice - Golden Palace
z.t
44
Arnaud Geronboux
Color Code - Biowanze
z.t
45
Nicola Testi
Androni Giocattoli
z.t
46
Antoine Warnier
Color Code - Biowanze
z.t
47
Sam Oomen
Rabobank Development Team
z.t
48
Rob Ruijgh
Vastgoedservice - Golden Palace
z.t
49
César Bihel
Team Differdange - Losch
z.t
50
Sander Cordeel
Vastgoedservice - Golden Palace
z.t
51
Remy Mertz
Color Code - Biowanze
z.t
52
Baptiste Planckaert
Roubaix Lille Metropole
z.t
53
Andrea Fedi
Neri Sottoli
z.t
54
Florent Mottet
Wallonie Bruxelles
z.t
55
Ludovic Robeet
Color Code - Biowanze
z.t
56
Joren Touquet
Verandas Willems
z.t
57
Giorgio Brambilla
Veranclassic - Doltcini
z.t
58
Alo Jakin
Big Mat - Auber 93
z.t
59
Ilnur Zakarin
Rusvelo
z.t
60
Alexander Serov
Rusvelo
z.t
61
Sébastien Delfosse
Wallonie Bruxelles
z.t
62
Joaquin Sobrino Martinez
Team Differdange - Losch
z.t
63
Sergey Klimov
Rusvelo
z.t
64
Michael Goolaerts
Verandas Willems
z.t
65
Alphonse Vermote
Vastgoedservice - Golden Palace
z.t
66
Simone Petilli
Area Zero Pro Team
z.t
67
Nicolas Vereecken
Verandas Willems
z.t
68
Sebastiano Frassetto
Team Differdange - Losch
z.t
69
Shane Archbold
An Post - Chainreaction
z.t
70
Janis Dakteris
Team Differdange - Losch
z.t
71
Frederique Robert
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
72
Charly Petelin
Area Zero Pro Team
z.t
73
Timo Roosen
Rabobank Development Team
z.t
74
Frédéric Amorison
Wallonie Bruxelles
z.t
75
Jonathan Baratto
T.Palm - Pôle Continental Wallon
z.t
76
Lubos Pelanek
Team Differdange - Losch
z.t
77
Jean-Lou Paiani
Roubaix Lille Metropole
z.t
78
Louis Convens
Verandas Willems
z.t
79
Yannis Yssaad
Big Mat - Auber 93
z.t
80
Romain Hubert
Color Code - Biowanze
z.t
81
Julien Deschesne
T.Palm - Pôle Continental Wallon
z.t
82
Kevin De Weert
Omega Pharma - Quick Step
z.t
83
Enrico Barbin
Bardiani Valvole - CSF Inox
z.t
84
Nicola Boem
Bardiani Valvole - CSF Inox
z.t
85
Quentin Bertholet
Wallonie Bruxelles
z.t
86
Emiel Dolfsma
Rabobank Development Team
z.t
87
Dimitri Le Boulch
Big Mat - Auber 93
z.t
88
Kevin Claeys
An Post - Chainreaction
z.t
89
Sergey Firsanov
Rusvelo
z.t
90
Pim Ligthart
Lotto - Belisol Team
z.t
91
Samuele Conti
Neri Sottoli
z.t
92
Gorik Gardeyn
Veranclassic - Doltcini
z.t
93
Ludwig De Winter
Color Code - Biowanze
z.t
94
Jan Ghyselinck
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
95
Christian Helmig
Team Differdange - Losch
z.t
96
Sean Patrick Downey
An Post - Chainreaction
z.t
97
Steven Tronet
Big Mat - Auber 93
z.t
98
Thomas Degand
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
99
Maxime Renault
Big Mat - Auber 93
z.t
100
Martin Reimer
MTN - Qhubeka
z.t
101
Sergey Lagutin
Rusvelo
z.t
102
Martin Wesemann
MTN - Qhubeka
z.t
103
Nick Wynants
Vastgoedservice - Golden Palace
z.t
104
Gregory Franckaert
Team 3M
z.t
105
Gianluca Mengardo
Area Zero Pro Team
z.t
106
Kevin Suarez Martinez
Team Differdange - Losch
z.t
107
Stephane Rossetto
Big Mat - Auber 93
z.t
108
Linus Gerdemann
MTN - Qhubeka
z.t
109
Serge Dewortelaer
Veranclassic - Doltcini
z.t
110
Sascha Weber
Veranclassic - Doltcini
z.t
111
Romain Pillon
Roubaix Lille Metropole
z.t
112
Frederik Backaert
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
113
Laurent Vandenbak
An Post - Chainreaction
z.t
114
Axel Gremelpont
T.Palm - Pôle Continental Wallon
z.t
115
Michael Vingerling
Team 3M
z.t
116
Jackson Rodríguez
Androni Giocattoli
z.t
117
Glenn Vandemaele
T.Palm - Pôle Continental Wallon
z.t
118
Ferekalsi Debesay Abrha
MTN - Qhubeka
z.t
119
Maxime Vekeman
T.Palm - Pôle Continental Wallon
z.t
120
Paolo Ciavatta
Area Zero Pro Team
z.t
121
Marco Canola
Bardiani Valvole - CSF Inox
z.t
122
Nicolas Mertz
Verandas Willems
z.t
123
Mirko Tedeschi
Neri Sottoli
z.t
124
Jonas Rickaert
Topsport Vlaanderen - Baloise
z.t
125
Kevin Hulsmans
Vastgoedservice - Golden Palace
z.t
126
Songezo Jim
MTN - Qhubeka
z.t
127
Glenn O'Shea
An Post - Chainreaction
z.t
128
Martin Velits
Omega Pharma - Quick Step
z.t
129
Andreas Stauff
MTN - Qhubeka
z.t
130
Kieran Frend
z.t
131
Filippo Fortin
Bardiani Valvole - CSF Inox
z.t
132
Martijn Tusveld
Rabobank Development Team
z.t
133
Gregory Henderson
Lotto - Belisol Team
z.t
134
Wout Franssen
An Post - Chainreaction
z.t
135
Luigi Miletta
Neri Sottoli
z.t
136
Julien Duval
Roubaix Lille Metropole
z.t
137
Théo Vimpere
Big Mat - Auber 93
z.t
138
Andrew Fenn
Omega Pharma - Quick Step
z.t
139
Sean De Bie
Lotto - Belisol Team
z.t
140
Otto Vergaerde
Topsport Vlaanderen - Baloise
z.t
141
Kenny De Ketele
Topsport Vlaanderen - Baloise
z.t
142
Tim Vanspeybroeck
Team 3M
z.t
143
Rick Ottema
Veranclassic - Doltcini
z.t
144
Moreno De Pauw
Topsport Vlaanderen - Baloise
z.t
145
Pieter Vanspeybrouck
Topsport Vlaanderen - Baloise
z.t
146
Nico Sijmens
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
147
Kurt Geysen
Vastgoedservice - Golden Palace
z.t
148
Giorgio Cecchinel
Neri Sottoli
z.t
149
Gianluca Leonardi
Area Zero Pro Team
z.t
150
Adam Hansen
Lotto - Belisol Team
z.t
151
Flavien Dassonville
Big Mat - Auber 93
z.t
152
Omar Bertazzo
Androni Giocattoli
z.t
153
Marco Bandiera
Androni Giocattoli
z.t
154
Angelo Pagani
Bardiani Valvole - CSF Inox
z.t
155
Jérôme Baugnies
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
156
Jimmy Janssens
Team 3M
z.t
157
Petr Vakoc
Omega Pharma - Quick Step
z.t
158
Julian Alaphilippe
Omega Pharma - Quick Step
z.t
159
Gediminas Kaupas
Team Differdange - Losch
z.t
160
Bradley Potgieter
MTN - Qhubeka
z.t
161
Mattia Pozzo
Neri Sottoli
z.t
Lennard Hofstede
Rabobank Development Team
DNF
Tom Vessey
T.Palm - Pôle Continental Wallon
DNF
Toshoni Van Craen
T.Palm - Pôle Continental Wallon
DNF
Kevin Van Staeyen
Vastgoedservice - Golden Palace
DNF
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1996
1995
1994
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
Info
Parcours
Result
Palmares