En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Région Pays de la Loire Tour
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
04/04
Segré-en-Anjou Bleu
Château-Gontier
159.8 km
Result
Standings
Points
Mountain
1
Alberto Dainese
Tudor Pro Cycling Team
3u46'44"
2
Marijn van den Berg
EF Education - EasyPost
z.t
3
Sam Bennett
Decathlon - AG2R La Mondiale
z.t
4
Jeremy Lecroq
St Michel - Mavic - Auber93
z.t
5
Bryan Coquard
Cofidis
z.t
6
Emilien Jeannière
TotalEnergies
z.t
7
Alexander Salby
Bingoal WB
z.t
8
Emmanuel Morin
Van Rysel - Roubaix
z.t
9
Jakub Mareczko
Team Corratec - Vini Fantini
z.t
10
Clement Venturini
Arkéa - B&B Hotels
z.t
11
Matyas Kopecky
Team Novo Nordisk
z.t
12
Francisco Galvan Fernandez
Equipo Kern Pharma
z.t
13
David Dekker
Arkéa - B&B Hotels
z.t
14
Erlend Blikra
Uno-X Mobility
z.t
15
Jon Aberasturi Izaga
Euskaltel - Euskadi
z.t
16
Paul Hennequin
Nice Metropole Cote d'Azur
z.t
17
Pierre Henry Basset
CIC - U - Nantes Atlantique
z.t
18
Lorrenzo Manzin
TotalEnergies
z.t
19
Lukas Nerurkar
EF Education - EasyPost
z.t
20
Rait Ärm
Van Rysel - Roubaix
z.t
21
Andoni Lopez De Abetxuko Jimenez
Euskaltel - Euskadi
z.t
22
Benoit Cosnefroy
Decathlon - AG2R La Mondiale
z.t
23
Samuel Watson
Groupama - FDJ
z.t
24
Antonio Angulo Sampedro
Burgos - BH
z.t
25
Alex Jaime Fernandez
Equipo Kern Pharma
z.t
26
Xabier Isasa Larrañaga
Euskaltel - Euskadi
z.t
27
Georgios Bouglas
Burgos - BH
z.t
28
Iñigo Elosegui Momeñe
Equipo Kern Pharma
z.t
29
Axel Narbonne Zuccarelli
Nice Metropole Cote d'Azur
z.t
30
Johannes Kulset
Uno-X Mobility
z.t
31
Unai Zubeldia Elduaien
Euskaltel - Euskadi
z.t
32
Dimitri Peyskens
Bingoal WB
z.t
33
Angel Fuentes Paniego
Burgos - BH
z.t
34
Iker Bonillo Martin
Euskaltel - Euskadi
z.t
35
Clément Braz Afonso
CIC - U - Nantes Atlantique
z.t
36
Joes Oosterlinck
Bingoal WB Devo Team
z.t
37
Morne Van Niekerk
St Michel - Mavic - Auber93
z.t
38
Samuele Zambelli
Team Corratec - Vini Fantini
z.t
39
Loic Vliegen
Bingoal WB
z.t
40
Norman Vahtra
Van Rysel - Roubaix
z.t
41
Kirilo Tsarenko
Team Corratec - Vini Fantini
z.t
42
Ewen Costiou
Arkéa - B&B Hotels
z.t
43
Alexandre Delettre
St Michel - Mavic - Auber93
z.t
44
Andrea Peron
Team Novo Nordisk
z.t
45
Kristian Sbaragli
Team Corratec - Vini Fantini
z.t
46
Julien Simon
TotalEnergies
z.t
47
Milan Fretin
Cofidis
z.t
48
Robin Plamondon
CIC - U - Nantes Atlantique
z.t
49
Anthony Perez
Cofidis
z.t
50
Matt Walls
Groupama - FDJ
z.t
51
Ben Healy
EF Education - EasyPost
z.t
52
Robin Froidevaux
Tudor Pro Cycling Team
z.t
53
Darren Rafferty
EF Education - EasyPost
z.t
54
Celestin Guillon
Van Rysel - Roubaix
z.t
55
Louka Matthys
Bingoal WB
z.t
56
Léo Danes
CIC - U - Nantes Atlantique
z.t
57
Valentin Ferron
TotalEnergies
z.t
58
Mathis Le Berre
Arkéa - B&B Hotels
z.t
59
Joris Delbove
St Michel - Mavic - Auber93
z.t
60
Fredrik Dversnes
Uno-X Mobility
z.t
61
Declan Irvine
Team Novo Nordisk
z.t
62
Fabian Weiss
Tudor Pro Cycling Team U23
z.t
63
Romain Cardis
St Michel - Mavic - Auber93
z.t
64
Edvald Boasson-Hagen
Decathlon - AG2R La Mondiale
z.t
65
Mark Stewart
Team Corratec - Vini Fantini
z.t
66
Léo Bisiaux
Decathlon AG2R La Mondiale Development
z.t
67
Luca Van Boven
Bingoal WB
z.t
68
Marc Sarreau
Groupama - FDJ
z.t
69
Ben Hermans
Cofidis
z.t
70
Clément Alleno
Burgos - BH
z.t
71
David Lozano Riba
Team Novo Nordisk
z.t
72
Nicolas Alustiza Goenaga
Euskaltel - Euskadi
z.t
73
Eddy Le Huitouze
Groupama - FDJ
z.t
74
Alexander Konijn
Nice Metropole Cote d'Azur
op 15"
75
Antonio Polga
Team Novo Nordisk
op 19"
76
Paul Ourselin
TotalEnergies
z.t
77
Baptiste Veistroffer
Decathlon AG2R La Mondiale Development
op 32"
78
Kevin Ledanois
Arkéa - B&B Hotels
op 38"
79
Nicolas Debeaumarche
Cofidis
op 43"
80
Jeremy Cabot
St Michel - Mavic - Auber93
z.t
81
Arthur Kluckers
Tudor Pro Cycling Team
op 46"
82
Carl-Frederik Bévort
Uno-X Mobility
op 1'05"
83
Samuel Leroux
Van Rysel - Roubaix
op 1'06"
84
Sam Brand
Team Novo Nordisk
op 2'25"
85
Ronan Auge
Groupama - FDJ CT
op 2'35"
86
Jan Stöckli
Team Corratec - Vini Fantini
z.t
87
Rodrigo Álvarez Rodriguez
Burgos - BH
op 3'11"
88
George Brian Jackson
Burgos - BH
z.t
89
Matisse Julien
CIC - U - Nantes Atlantique
z.t
90
Jean-Louis Le Ny
Nice Metropole Cote d'Azur
z.t
91
Alan Riou
Arkéa - B&B Hotels
op 4'36"
92
Eddy Fine
Cofidis
op 5'21"
93
Aloïs Charrin
Tudor Pro Cycling Team
z.t
94
Danny Van Der Tuuk
Equipo Kern Pharma
z.t
95
Jardi Christiaan Van Der Lee
EF Education - EasyPost
z.t
96
Damien Girard
Nice Metropole Cote d'Azur
z.t
97
Noah Knecht
Nice Metropole Cote d'Azur
op 5'50"
98
Hugo Aznar Vijuesca
Equipo Kern Pharma
op 22'31"
Niklas Larsen
Uno-X Mobility
DNS
2024
2023
2022
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
1999
Info
Parcours
Stages
Start List
Result
Palmares