En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Five Rings of Moscow
Stage information
Prologue
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
09/06
Moscow
Moscow
3.8 km
Result
Standings
1
Alexander Evtushenko
Efapel
4'35"
2
Yauheni Karaliok
Minsk Cycling Club
op 1"
3
Egor Igoshev
z.t
4
Roy Eefting
Ferei-CCN
op 3"
5
Artur Ershov
op 4"
6
Artem Ovechkin
Terengganu Cycling Team
z.t
7
Ilia Schegolkov
op 6"
8
Stepan Grigoryan
op 9"
9
Aleksandr Shakotko
z.t
10
Nikolay Denisov
op 10"
11
Sergei Rostovtsev
z.t
12
Dzianis Mazur
Belaz
z.t
13
Igor Frolov
z.t
14
Vlas Shichkin
z.t
15
Viacheslav Ivanov
op 11"
16
Yauhen Sobal
Minsk Cycling Club
z.t
17
Ivan Novolodskii
z.t
18
Mikhail Shemetau
op 13"
19
Stepan Kuriyanov
Global 6 Cycling
z.t
20
Sergey Zatsepin
op 14"
21
Roman Maikin
z.t
22
Raman Tsishkou
Belaz
z.t
23
Kirill Kapustin
z.t
24
Iakov Gusev
op 15"
25
Vasili Strokau
Minsk Cycling Club
z.t
26
Viktor Manakov
op 16"
27
Dmitriy Rozanov
z.t
28
Arkadiy Eremkin
z.t
29
Aleksandr Komin
op 17"
30
Lev Laushkin
z.t
31
Aliaksei Shnyrko
Minsk Cycling Club
op 18"
32
Artem Chasovnikov
z.t
33
Grigoriy Shtein
Vino-Astana Motors
z.t
34
Elchin Asadov
Salcano Sakarya Bb
z.t
35
Alexandr Smirnov
Lokosphinx
z.t
36
Valerii Islamov
op 19"
37
Dmitrii Borzov
z.t
38
Timofei Sherstnev
z.t
39
Yauheni Akhramenka
Belaz
z.t
40
Kanstantsin Bialiauski
Belaz
z.t
41
Oleg Senokosov
op 20"
42
Filippo Ridolfo
Team Novo Nordisk Development
op 21"
43
Sergey Belyakov
z.t
44
Bogdan Gansevich
z.t
45
Samir Jabrayilov
z.t
46
Evgeny Zverkov
z.t
47
Mikhail Viunoshev
z.t
48
Roman Ilyin
z.t
49
Arseny Nikiforov
Lokosphinx
op 22"
50
Mikhail Fokin
z.t
51
Maxim Gridchin
Apple Team
z.t
52
Nikolai Potekalo
z.t
53
Daniil Savekin
z.t
54
Bulat Khalikov
z.t
55
Matvey Zubov
op 23"
56
Viacheslav Polozov
Lokosphinx
z.t
57
Vasili Bialiauski
Minsk Cycling Club
z.t
58
Evgeny Zotov
z.t
59
Raman Ramanau
Belaz
op 24"
60
Sergey Malnev
Lokosphinx
z.t
61
Konstantin Nekrasov
z.t
62
Aleksandr Bereznyak
z.t
63
Valerii Fatkullin
z.t
64
Robbe Ceurens
Team Novo Nordisk Development
op 25"
65
Ilia Baidikov
z.t
66
Artyom Ulyanov
z.t
67
Nikita Shulchenko
z.t
68
Sergey Luchshenko
z.t
69
Matvey Nikitin
Vino-Astana Motors
op 26"
70
Louis Evans
Team Novo Nordisk Development
z.t
71
Gleb Kosmachev
op 27"
72
Viktor Dolmatov
z.t
73
Gleb Kugaevski
z.t
74
Evgenii Tikhonin
z.t
75
Vincent Louiche
Ferei-CCN
op 28"
76
Nikita Kirzhaykin
z.t
77
Sergei Kulikov
z.t
78
Sergey Kiselev
z.t
79
Egor Komarov
op 29"
80
Arsentiy Ustinov
op 30"
81
Maxim Popugayev
z.t
82
Przemyslaw Kotulski
Team Novo Nordisk Development
z.t
83
Evgeniy Serdiukov
z.t
84
Denis Savelev
z.t
85
Vitalii Tereshenok
z.t
86
Alexandr Ovsyannikov
Vino-Astana Motors
z.t
87
Kiryl Kavaliou
Belaz
z.t
88
Kirill Malkov
z.t
89
Ivan Makarov
op 31"
90
Evgeniy Eremin
z.t
91
Musa Mikayilzade
z.t
92
Aliaksandr Piasetski
Minsk Cycling Club
z.t
93
Sultanmurat Miraliyev
z.t
94
Vadzim Kasiankou
z.t
95
Dainis Bricis
Ferei-CCN
z.t
96
Nigel Desota
Team Novo Nordisk Development
op 32"
97
Dmitri Puzanov
z.t
98
Evgenii Ovchinnikov
z.t
99
Dinmukhammed Ulysbayev
z.t
100
Sergey Firsanov
z.t
101
Anton Popov
z.t
102
Nikita Strelkov
z.t
103
Zakhar Kaminski
z.t
104
Ruslan Khudyakov
op 33"
105
Ulugbek Saidov
Team Novo Nordisk Development
z.t
106
Danil Evdokimov
z.t
107
Damir Zabirov
op 34"
108
Konstantin Pronin
z.t
109
Sergei Plakushkin
z.t
110
Mikhail Besaha
Ferei-CCN
z.t
111
Vladimir Mulagaleyev
Vino-Astana Motors
z.t
112
Ivan Iulkin
op 35"
113
Roman Kustadinchev
z.t
114
Dzmitry Ivanchanka
z.t
115
Alexandr Semenov
Vino-Astana Motors
z.t
116
Azen Madi
Apple Team
op 36"
117
Ivan Gerasimov
z.t
118
Mikhail Kuraksa
z.t
119
Botirjon Ismatov
op 39"
120
Vasiliy Suchkov
z.t
121
Kirill Vagner
Vino-Astana Motors
z.t
122
Akramjon Sunnatov
op 40"
123
Maksim Grishin
z.t
124
Maksim Piskunov
z.t
125
Nikita Starchenko
z.t
126
Anton Zhavrid
z.t
127
Amral Abdulazizli
op 41"
128
Sergei Kurianov
op 43"
129
Vladislav Chernorutskiy
op 44"
130
Alexander Sergeev
z.t
131
Mikhail Chirukhin
op 46"
132
Konstantin Elli
op 47"
133
Shahin Eyvazov
op 48"
134
Nikita Stenkovoy
op 49"
135
Valerii Ovcharov
op 50"
136
Kanstantsin Klimiankou
Ferei-CCN
op 1'11"
137
Mahmud Mammadov
op 2'02"
2021
2019
2018
2017
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares