En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Gran Premio Bruno Beghelli
Result
1
Luis Léon Sanchez Gil
Astana Pro Team
4u27'30"
2
Sonny Colbrelli
Bahrain - Merida
op 6"
3
Elia Viviani
Team Sky
z.t
4
Michael Albasini
Orica - Scott
z.t
5
Alberto Bettiol
Cannondale Drapac Pro Cycling Team
z.t
6
Andrea Pasqualon
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
7
Marco Canola
Nippo - Vini Fantini
z.t
8
Julien Simon
Cofidis
z.t
9
Simone Consonni
UAE Team Emirates
z.t
10
Magnus Cort Nielsen
Orica - Scott
z.t
11
Federico Zurlo
UAE Team Emirates
z.t
12
Andrea Vendrame
Androni Giocattoli
z.t
13
Luka Mezgec
Orica - Scott
z.t
14
Alexis Vuillermoz
Ag2r - La Mondiale
z.t
15
Mihkel Raim
Israel Cycling Academy
z.t
16
Pierpaolo De Negri
Nippo - Vini Fantini
z.t
17
Edward Theuns
Trek - Segafredo
z.t
18
Andrea Palini
Androni Giocattoli
z.t
19
Clement Venturini
Cofidis
z.t
20
Michael Valgren Andersen
Astana Pro Team
z.t
21
Manuel Belletti
Wilier Triestina
z.t
22
Kristian Sbaragli
Team Dimension Data
z.t
23
Paolo Simion
Bardiani CSF
z.t
24
Nikolay Trusov
Gazprom - Rusvelo
z.t
25
Eduard Prades Reverte
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
26
Niccolo Bonifazio
Bahrain - Merida
z.t
27
Sebastian Langeveld
Cannondale Drapac Pro Cycling Team
z.t
28
Francesco Gavazzi
Androni Giocattoli
z.t
29
Matthieu Ladagnous
FDJ
z.t
30
Jonathan Dibben
Team Sky
z.t
31
Guillaume Boivin
Israel Cycling Academy
z.t
32
Davide Ballerini
Androni Giocattoli
op 10"
33
Paolo Toto
Sangemini - MG. K Vis
z.t
34
Riccardo Stacchiotti
Nippo - Vini Fantini
z.t
35
Matteo Malucelli
Androni Giocattoli
z.t
36
Metkel Eyob
Team Dimension Data
z.t
37
Guillaume Bonnafond
Cofidis
z.t
38
Anthony Roux
FDJ
z.t
39
Simone Velasco
Bardiani CSF
z.t
40
Diego Rubio Hernandez
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
41
Jasper Stuyven
Trek - Segafredo
z.t
42
Riccardo Minali
Astana Pro Team
z.t
43
Redi Halilaj
Amore & Vita - Selle SMP - FONDRIEST
z.t
44
Luis Angel Mate Mardones
Cofidis
z.t
45
Pello Bilbao Lopez de Armentia
Astana Pro Team
z.t
46
Mikael Cherel
Ag2r - La Mondiale
z.t
47
Igor Boev
Gazprom - Rusvelo
z.t
48
Mirco Maestri
Bardiani CSF
z.t
49
Rodolfo Andres Torres Agudelo
Androni Giocattoli
z.t
50
Sergei Chernetski
Astana Pro Team
z.t
51
Benjamin King
Team Dimension Data
z.t
52
Luka Pibernik
Bahrain - Merida
z.t
53
Lukasz Wisniowski
Team Sky
z.t
54
Yonder Godoy
Wilier Triestina
z.t
55
Pierre-Roger Latour
Ag2r - La Mondiale
z.t
56
Guillaume Martin
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
57
Marco Zamparella
Amore & Vita - Selle SMP - FONDRIEST
z.t
58
Gregory Daniel
Trek - Segafredo
z.t
59
Leszek Plucinski
CCC Sprandi Polkowice
z.t
60
Liam Bertazzo
Wilier Triestina
z.t
61
Daniel Turek
Israel Cycling Academy
z.t
62
Matteo Rotondi
GM Europa Ovini
z.t
63
Marco Bernardinetti
Amore & Vita - Selle SMP - FONDRIEST
z.t
64
Marco Tizza
GM Europa Ovini
z.t
65
Valerio Conti
UAE Team Emirates
z.t
66
François Bidard
Ag2r - La Mondiale
z.t
67
Jens Keukeleire
Orica - Scott
z.t
68
Nicola Bagioli
Nippo - Vini Fantini
z.t
69
Rudy Molard
FDJ
z.t
70
Alan Marangoni
Nippo - Vini Fantini
z.t
71
German Nicolas Tivani Perez
Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
z.t
72
Sébastien Reichenbach
FDJ
z.t
73
Fausto Masnada
Androni Giocattoli
z.t
74
Mathias Frank
Ag2r - La Mondiale
z.t
75
Heinrich Haussler
Bahrain - Merida
z.t
76
Fabien Doubey
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
77
Simone Ravanelli
Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
z.t
78
Jesper Hansen
Astana Pro Team
z.t
79
Francesco Romano
UAE Team Emirates
z.t
80
Przemyslaw Niemiec
UAE Team Emirates
z.t
81
Thibaut Pinot
FDJ
z.t
82
Jérémy Maison
FDJ
z.t
83
Jérémy Roy
FDJ
z.t
84
Alexandre Geniez
Ag2r - La Mondiale
z.t
85
Sergio Pardilla Bellon
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
86
Pierpaolo Ficara
Amore & Vita - Selle SMP - FONDRIEST
z.t
87
Nicolas Sessler
Israel Cycling Academy
z.t
88
Manuele Mori
UAE Team Emirates
z.t
89
Thomas Degand
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
90
Serge Pauwels
Team Dimension Data
z.t
91
Tom-Jelte Slagter
Cannondale Drapac Pro Cycling Team
z.t
92
Pavel Brutt
Gazprom - Rusvelo
z.t
93
Hugh Carthy
Cannondale Drapac Pro Cycling Team
z.t
94
Jan Hirt
CCC Sprandi Polkowice
z.t
95
Clément Chevrier
Ag2r - La Mondiale
z.t
96
Robert Power
Orica - Scott
z.t
97
Adriano Brogi
GM Europa Ovini
z.t
98
Vincenzo Albanese
Bardiani CSF
z.t
99
Steve Morabito
FDJ
z.t
100
Nicolas Edet
Cofidis
z.t
101
Stephane Rossetto
Cofidis
z.t
102
Christopher Juul Jensen
Orica - Scott
z.t
103
Davide Formolo
Cannondale Drapac Pro Cycling Team
op 24"
104
Grega Bole
Bahrain - Merida
z.t
105
Matteo Busato
Wilier Triestina
op 33"
106
Danilo Napolitano
Team Wanty - Groupe Gobert
op 55"
107
Jarlinson Pantano Gomez
Trek - Segafredo
op 1'14"
108
Jacopo Mosca
Wilier Triestina
op 1'19"
109
Jacques Janse van Rensburg
Team Dimension Data
op 1'45"
110
Cyrus Monk
Cannondale Drapac Pro Cycling Team
op 2'09"
111
Krists Neilands
Israel Cycling Academy
op 2'33"
112
Mattia Frapporti
Androni Giocattoli
z.t
113
Eugert Zhupa
Wilier Triestina
z.t
114
Marco Molteni
Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
z.t
115
Antonio Parrinello
GM Europa Ovini
z.t
116
Antonio Di Sante
GM Europa Ovini
z.t
117
Alessandro Tonelli
Bardiani CSF
z.t
118
Enrico Barbin
Bardiani CSF
z.t
119
Jakub Kaczmarek
CCC Sprandi Polkowice
z.t
120
Ben Gastauer
Ag2r - La Mondiale
z.t
121
Dmitrii Kozonchuk
Gazprom - Rusvelo
z.t
122
Alexander Porsev
Gazprom - Rusvelo
z.t
123
Roger Kluge
Orica - Scott
op 2'45"
124
Matteo Bono
UAE Team Emirates
z.t
125
Michele Scartezzini
Sangemini - MG. K Vis
z.t
126
Manuele Boaro
Bahrain - Merida
z.t
127
Andrea Toniatti
Bahrain - Merida
z.t
128
Xandro Meurisse
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
129
Julien Bernard
Trek - Segafredo
z.t
130
Salvatore Puccio
Team Sky
z.t
131
Anton Vorobyev
Gazprom - Rusvelo
z.t
132
Jacobus Venter
Team Dimension Data
z.t
133
Dan Craven
Israel Cycling Academy
z.t
134
Gonzalo Serrano
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
135
Dylan Page
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
136
Anthony Perez
Cofidis
z.t
137
Daniel Teklehaimanot Girmazion
Team Dimension Data
op 3'26"
138
Marco Minnaard
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
139
Christopher Butler
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
140
Andrea Ruscetta
GM Europa Ovini
z.t
141
Artem Nych
Gazprom - Rusvelo
z.t
142
Andrea Guardini
UAE Team Emirates
z.t
143
Nicola Gaffurini
Sangemini - MG. K Vis
z.t
144
Danny van Poppel
Team Sky
op 3'30"
145
Simone Andreetta
Bardiani CSF
z.t
146
Domen Novak
Bahrain - Merida
z.t
147
Felix Grossschartner
CCC Sprandi Polkowice
z.t
148
Nick Dougall
Team Dimension Data
z.t
149
Damien Howson
Orica - Scott
op 4'08"
150
Guy Niv
Israel Cycling Academy
z.t
151
Michal Schlegel
CCC Sprandi Polkowice
z.t
152
Marcin Mrozek
CCC Sprandi Polkowice
z.t
153
Boy van Poppel
Trek - Segafredo
z.t
154
Ruslan Tleubayev
Astana Pro Team
z.t
155
Francesco Mancini
z.t
156
Marco Maronese
Bardiani CSF
op 4'59"
Eugenio Alafaci
Trek - Segafredo
DNF
João Almeida
Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
DNF
Simone Antonini
Team Wanty - Groupe Gobert
DNF
Yoann Bagot
Cofidis
DNF
Besmir Banushi
Amore & Vita - Selle SMP - FONDRIEST
DNF
Simone Bernardini
Sangemini - MG. K Vis
DNF
Ian Boswell
Team Sky
DNF
Brendan Canty
Cannondale Drapac Pro Cycling Team
DNF
Danilo Celano
Caja Rural - Seguros RGA
DNF
Riccardo Cenghialta
Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
DNF
Marco Coledan
Trek - Segafredo
DNF
Lawson Craddock
Cannondale Drapac Pro Cycling Team
DNF
Donovan Alonso Davila
DNF
Michele Gazzarra
Sangemini - MG. K Vis
DNF
Tao Geoghegan Hart
Team Sky
DNF
Eduard-Michael Grosu
Nippo - Vini Fantini
DNF
Sebastian Henao Gomez
Team Sky
DNF
Marino Kobayashi
Nippo - Vini Fantini
DNF
Sebastian Lander
GM Europa Ovini
DNF
Lemus Davila Luis Enrique
Israel Cycling Academy
DNF
Jakub Mareczko
Wilier Triestina
DNF
Daniel Felipe Martinez
Wilier Triestina
DNF
Uri Martins
Amore & Vita - Selle SMP - FONDRIEST
DNF
Luis Mas Bonet
Caja Rural - Seguros RGA
DNF
Moreno Moser
Astana Pro Team
DNF
Hideto Nakane
Nippo - Vini Fantini
DNF
Sergey Nikolaev
Gazprom - Rusvelo
DNF
Davide Pacchiardo
GM Europa Ovini
DNF
Niccolo' Salvietti
Sangemini - MG. K Vis
DNF
Mattia Viel
Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
DNF
Francesco Manuel Bongiorno
Sangemini - MG. K Vis
DNS
Abderrahim Zahiri
Unieuro Trevigiani - Hemus 1896
DNS
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
Info
Parcours
Result
Palmares