En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Gran Premio Bruno Beghelli
Result
1
Nicki Sörensen
Team Saxo Bank - Tinkoff Bank
4u31'21"
2
Fabio Felline
Androni Giocattoli
op 12"
3
Matteo Rabottini
Farnese Vini - Neri Sottoli
z.t
4
Przemyslaw Niemiec
Lampre - ISD
z.t
5
Domenico Pozzovivo
Colnago - CSF Inox
z.t
6
Manuel Belletti
Ag2r - La Mondiale
op 17"
7
Giairo Ermeti
Androni Giocattoli
z.t
8
Miguel Angel Rubiano Chavez
Androni Giocattoli
z.t
9
Sonny Colbrelli
Colnago - CSF Inox
z.t
10
Andrea Palini
Team Idea
z.t
11
Luca Mazzanti
Farnese Vini - Neri Sottoli
z.t
12
Giovanni Visconti
Movistar Team
z.t
13
Damiano Caruso
Liquigas - Cannondale
z.t
14
Xavier Florencio Cabre
Katusha Team
z.t
15
Frederico Rocchetti
Utensilnord Named
z.t
16
Claudio Corioni
Acqua & Sapone
z.t
17
Omar Bertazzo
Androni Giocattoli
z.t
18
Alexander Zdanov
Team Nippo
z.t
19
Milan Kadlec (1)
ASC Dukla Praha
z.t
20
Andrea Masciarelli
Acqua & Sapone
z.t
21
Francesco Di Paolo
Acqua & Sapone
z.t
22
Xabier Zandio Echaide
Sky Procycling
z.t
23
Gianluca Maggiore
Utensilnord Named
z.t
24
Cristian Cominelli
Team Idea
z.t
25
Matteo Tosatto
Team Saxo Bank - Tinkoff Bank
z.t
26
Luis Felipe Laverde Jimenez
Colombia - Coldeportes
z.t
27
Chris Anker Sörensen
Team Saxo Bank - Tinkoff Bank
z.t
28
Henry Frusto
Team Nippo
z.t
29
Winner Andrew Anacona
Lampre - ISD
z.t
30
Cristiano Monguzzi
Utensilnord Named
z.t
31
Carlos José Ochoa
Androni Giocattoli
op 23"
32
Nairo Quintana Rojas
Movistar Team
op 26"
33
Alessandro Proni
Farnese Vini - Neri Sottoli
z.t
34
Andrea Pasqualon
Colnago - CSF Inox
op 30"
35
Giampaolo Caruso
Katusha Team
z.t
36
Paolo Bailetti
Utensilnord Named
op 43"
37
Juan Pablo Valencia
Colombia - Coldeportes
op 55"
38
Marco Benfatto
Liquigas - Cannondale
z.t
39
Jonathon Perdiguero
Androni Giocattoli
z.t
40
Troels Ronning Vinther
Team Saxo Bank - Tinkoff Bank
z.t
41
Martin Hacecky
ASC Dukla Praha
z.t
42
Javier Gonzalez Barrera
Colombia - Coldeportes
z.t
43
Angelo Pagani
Colnago - CSF Inox
op 59"
44
Thomas Voeckler
Team Europcar
z.t
45
Diego Ulissi
Lampre - ISD
z.t
46
Patxi Javier Vila Errandonea
Utensilnord Named
op 1'59"
47
Niv Libner
Amore & Vita
op 2'13"
48
Vincent Jérôme
Team Europcar
op 3'19"
49
Luca Barla
Team Idea
z.t
50
Maxime Bouet
Ag2r - La Mondiale
z.t
51
Benjamin Noval Gonzalez
Team Saxo Bank - Tinkoff Bank
z.t
52
Umberto Nardecchia
z.t
53
Anthony Charteau
Team Europcar
z.t
54
Mathieu Teychenne
Ag2r - La Mondiale
z.t
55
Hubert Dupont
Ag2r - La Mondiale
z.t
56
Guillaume Bonnafond
Ag2r - La Mondiale
z.t
57
Danny Pate
Sky Procycling
z.t
58
Ben Gastauer
Ag2r - La Mondiale
z.t
59
Gabriele Bosisio
Utensilnord Named
z.t
60
Marco Marzano
Lampre - ISD
z.t
61
Marco Coledan
Colnago - CSF Inox
z.t
62
Matthew Lloyd
Lampre - ISD
z.t
63
Diego Caccia
Farnese Vini - Neri Sottoli
z.t
64
Alessandro Vanotti
Liquigas - Cannondale
z.t
65
Wilson Alexander Marentes Torres
Colombia - Coldeportes
op 8'04"
66
Fabio Piscopiello
Utensilnord Named
z.t
67
Aristide Ratti
Team Idea
z.t
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
Info
Parcours
Result
Palmares