En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Giro dell'Emilia
Result
1
Enric Mas Nicolau
Movistar Team
4u55'31"
2
Tadej Pogacar
UAE Team Emirates
op 11"
3
Domenico Pozzovivo
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
op 14"
4
Alejandro Valverde Belmonte
Movistar Team
op 26"
5
Rigoberto Urán
EF Education - EasyPost
op 31"
6
Lorenzo Fortunato
EOLO - Kometa Cycling Team
op 37"
7
Ruben Fernandez Andujar
Cofidis
op 46"
8
Rudy Molard
Groupama - FDJ
op 53"
9
Davide Formolo
UAE Team Emirates
op 1'12"
10
Michael Storer
Groupama - FDJ
op 1'13"
11
Mark Padun
EF Education - EasyPost
op 1'36"
12
Diego Ulissi
UAE Team Emirates
op 1'44"
13
Andrea Piccolo
EF Education - EasyPost
z.t
14
Iván Ramiro Sosa
Movistar Team
op 1'47"
15
Ilan Van Wilder
Quick Step - Alpha Vinyl
op 2'04"
16
Carlos Rodriguez Cano
Ineos Grenadiers
z.t
17
Thomas Gloag
Jumbo - Visma
op 2'08"
18
Lorenzo Rota
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
op 2'14"
19
Clement Berthet
Ag2r Citroën Team
op 2'20"
20
Kévin Vauquelin
Team Arkéa - Samsic
op 2'43"
21
Simone Velasco
Astana Qazaqstan Team
op 3'15"
22
Pierre-Roger Latour
TotalEnergies
op 3'16"
23
Alexis Vuillermoz
TotalEnergies
op 3'18"
24
Aleksander Vlasov
Bora - HansGrohe
op 3'22"
25
Sjoerd Bax
Alpecin - Deceuninck
op 3'28"
26
Odd Christian Eiking
EF Education - EasyPost
op 3'29"
27
Alessandro De Marchi
Israel - Premier Tech
z.t
28
Sam Oomen
Jumbo - Visma
op 3'32"
29
Robert Gesink
Jumbo - Visma
z.t
30
Daniel Felipe Martinez
Ineos Grenadiers
z.t
31
Jhoan Esteban Chaves Rubio
EF Education - EasyPost
z.t
32
Carl Fredrik Hagen
Israel - Premier Tech
z.t
33
Chris Harper
Jumbo - Visma
op 3'42"
34
Jon Agirre Egaña
Equipo Kern Pharma
op 3'47"
35
Giovanni Aleotti
Bora - HansGrohe
op 3'56"
36
Maxim Van Gils
Lotto Soudal
op 4'13"
37
David Gaudu
Groupama - FDJ
op 4'20"
38
Mauri Vansevenant
Quick Step - Alpha Vinyl
op 4'22"
39
Einer Rubio Reyes
Movistar Team
op 4'28"
40
Kevin Colleoni
Team BikeExchange - Jayco
op 4'33"
41
Jan Bakelants
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
op 4'42"
42
Simone Petilli
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
op 4'44"
43
Mathieu Burgaudeau
TotalEnergies
op 4'59"
44
Davide Bais
EOLO - Kometa Cycling Team
op 5'01"
45
Nicola Conci
Alpecin-Deceuninck Development Team
op 5'23"
46
Michel Ries
Team Arkéa - Samsic
op 5'34"
47
Marco Tizza
Bingoal Pauwels Sauces WB
op 5'59"
48
Tao Geoghegan Hart
Ineos Grenadiers
op 6'03"
49
Filippo Zana
Bardiani CSF Faizane'
z.t
50
Alan Jousseaume
TotalEnergies
z.t
51
Guillaume Martin
Cofidis
z.t
52
Miguel Angel López Moreno
Astana Qazaqstan Team
z.t
53
Rafal Majka
UAE Team Emirates
z.t
54
Simon Clarke
Israel - Premier Tech
z.t
55
Marc Hirschi
UAE Team Emirates
z.t
56
Aurelien Paret-Peintre
Ag2r Citroën Team
z.t
57
Jesus Herrada Lopez
Cofidis
z.t
58
Giovanni Carboni
Equipo Kern Pharma
op 6'28"
59
Kenny Elissonde
Trek - Segafredo
op 7'03"
60
Romain Gregoire
Groupama - FDJ CT
op 7'11"
61
Mattia Bais
Drone Hopper - Androni Giocattoli
op 7'38"
62
Luca Covili
Bardiani CSF Faizane'
z.t
63
Matteo Fabbro
Bora - HansGrohe
op 7'39"
64
Hector Carretero
Equipo Kern Pharma
op 8'01"
65
Davide De Pretto
Zalf Euromobil Fior
op 8'41"
66
Clément Champoussin
Ag2r Citroën Team
op 9'06"
67
Omar El Gouzi
Bardiani CSF Faizane'
op 9'13"
68
Alessandro Bisolti
Drone Hopper - Androni Giocattoli
z.t
69
Calum Johnston
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
70
Louis Barre
Team Arkéa - Samsic
z.t
71
Jaakko Hänninen
Ag2r Citroën Team
z.t
72
Victor De La Parte Gonzalez
TotalEnergies
z.t
73
Paul Ourselin
TotalEnergies
z.t
74
Joel Nicolau Beltran
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
75
Jose Felix Parra Cuerda
Equipo Kern Pharma
z.t
76
Per Strand Hagenes
Jumbo-Visma Development Team
z.t
77
Kobe Goossens
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
op 9'44"
78
Simone Ravanelli
Drone Hopper - Androni Giocattoli
op 9'48"
79
Carlos Barbero Cuesta
Lotto Soudal
op 10'23"
80
Julien Bernard
Trek - Segafredo
z.t
81
Julian Alaphilippe
Quick Step - Alpha Vinyl
op 10'26"
82
Natnael Tesfatsion Ocbit
Drone Hopper - Androni Giocattoli
z.t
83
Umberto Marengo
Drone Hopper - Androni Giocattoli
op 10'44"
84
Ion Izagirre Insausti
Cofidis
op 11'12"
85
Remy Mertz
Bingoal Pauwels Sauces WB
op 11'22"
86
Simon Guglielmi
Team Arkéa - Samsic
op 11'40"
87
Geoffrey Bouchard
Ag2r Citroën Team
z.t
88
Samuele Zoccarato
Bardiani CSF Faizane'
op 0"
89
Enrico Battaglin
Bardiani CSF Faizane'
z.t
90
Luca Rastelli
Bardiani CSF Faizane'
z.t
91
Henok Mulubrhan
Bardiani CSF Faizane'
z.t
92
Paul Lapeira
Ag2r Citroën Team
z.t
93
Valentin Paret-Peintre
Ag2r Citroën Team
z.t
94
Christian Scaroni
Astana Qazaqstan Team
z.t
95
Javier Romo Oliver
Astana Qazaqstan Team
z.t
96
Stefan De Bod
Astana Qazaqstan Team
z.t
97
Samuele Battistella
Astana Qazaqstan Team
z.t
98
David De La Cruz Melgarejo
Astana Qazaqstan Team
z.t
99
Wilco Kelderman
Bora - HansGrohe
z.t
100
Emanuel Buchmann
Bora - HansGrohe
z.t
101
Cesare Benedetti
Bora - HansGrohe
z.t
102
Patrick Konrad
Bora - HansGrohe
z.t
103
Remy Rochas
Cofidis
z.t
104
François Bidard
Cofidis
z.t
105
Davide Villella
Cofidis
z.t
106
Diego Andres Camargo Pineda
EF Education - EasyPost
z.t
107
Jefferson Alexander Cepeda
EF Education - EasyPost
z.t
108
Jacopo Guarnieri
Groupama - FDJ
z.t
109
Matthieu Ladagnous
Groupama - FDJ
z.t
110
Lars Van den Berg
Groupama - FDJ
z.t
111
Leo Hayter
Ineos Grenadiers
z.t
112
Laurens De Plus
Ineos Grenadiers
z.t
113
Adam Yates
Ineos Grenadiers
z.t
114
Jhonnatan Manuel Narvaez
Ineos Grenadiers
z.t
115
Rein Taaramae
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
z.t
116
Laurens Huys
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
z.t
117
Dylan Teuns
Israel - Premier Tech
z.t
118
Michael Woods
Israel - Premier Tech
z.t
119
Jakob Fuglsang
Israel - Premier Tech
z.t
120
Corbin Strong
Israel - Premier Tech
z.t
121
Rick Pluimers
Jumbo-Visma Development Team
z.t
122
Tobias Foss
Jumbo - Visma
z.t
123
Filippo Conca
Lotto Soudal
z.t
124
Andreas Kron
Lotto Soudal
z.t
125
Kamil Malecki
Lotto Soudal
z.t
126
Viktor Verschaeve
Lotto Soudal
z.t
127
Harm Vanhoucke
Lotto Soudal
z.t
128
Jorge Arcas Pena
Movistar Team
z.t
129
José Joaquin Rojas Gil
Movistar Team
z.t
130
Matteo Jorgenson
Movistar Team
z.t
131
Dries Devenyns
Quick Step - Alpha Vinyl
z.t
132
James Knox
Quick Step - Alpha Vinyl
z.t
133
Tim Declercq
Quick Step - Alpha Vinyl
z.t
134
Louis Vervaeke
Quick Step - Alpha Vinyl
z.t
135
Tanel Kangert
Team BikeExchange - Jayco
z.t
136
Simon Yates
Team BikeExchange - Jayco
z.t
137
Damien Howson
Team BikeExchange - Jayco
z.t
138
Tsgabu Gebremaryam Grmay
Team BikeExchange - Jayco
z.t
139
Jan Maas
Team BikeExchange - Jayco
z.t
140
Amanuel Gebreigzabhier
Trek - Segafredo
z.t
141
Giulio Ciccone
Trek - Segafredo
z.t
142
Dario Cataldo
Trek - Segafredo
z.t
143
Asbjørn Hellemose
Trek - Segafredo
z.t
144
Mathias Vacek
Trek - Segafredo
z.t
145
Alessandro Covi
UAE Team Emirates
z.t
146
George Bennett
UAE Team Emirates
z.t
147
Robert Stannard
Alpecin - Deceuninck
z.t
148
Xandro Meurisse
Alpecin - Deceuninck
z.t
149
Jimmy Janssens
Alpecin - Deceuninck
z.t
150
Jay Vine
Alpecin - Deceuninck
z.t
151
Alex Bogna
Alpecin-Deceuninck Development Team
z.t
152
Julien Desmarets
Bingoal Pauwels Sauces WB
z.t
153
Dimitri Peyskens
Bingoal Pauwels Sauces WB
z.t
154
Johan Meens
Bingoal Pauwels Sauces WB
z.t
155
Arjen Livyns
Bingoal Pauwels Sauces WB
z.t
156
Tom Paquot
Bingoal Pauwels Sauces WB
z.t
157
Andoni Lopez De Abetxuko Jimenez
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
158
Jon Barrenetxea Golzarri
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
159
Jefferson Albeiro Cepeda
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
160
Jhojan Orlando Garcia Sosa
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
161
Josu Etxeberria Azpilikueta
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
162
Abner Santiago Umba Lopez
Drone Hopper - Androni Giocattoli
z.t
163
Edoardo Zardini
Drone Hopper - Androni Giocattoli
z.t
164
Edward Ravasi
EOLO - Kometa Cycling Team
z.t
165
Erik Fetter
EOLO - Kometa Cycling Team
z.t
166
Francesco Gavazzi
EOLO - Kometa Cycling Team
z.t
167
Diego Pablo Sevilla Lopez
EOLO - Kometa Cycling Team
z.t
168
Andrea Montoli
EOLO - Kometa Cycling Team
z.t
169
Roger Adria Oliveras
Equipo Kern Pharma
z.t
170
Ivan Moreno Sanchez
Equipo Kern Pharma
z.t
171
Igor Arrieta Lizarraga
Equipo Kern Pharma
z.t
172
Maxime Bouet
Team Arkéa - Samsic
z.t
173
Elie Gesbert
Team Arkéa - Samsic
z.t
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
1963
1962
1961
1960
1959
1958
1957
1956
1955
1954
1953
1952
1951
1950
1949
1948
1947
1946
1945
1944
1943
1942
1941
1940
1939
1938
1937
1936
1935
1934
1933
1932
1930
1929
1928
1927
1926
1925
1924
1923
1922
1921
1920
1919
1918
1917
1916
1915
1914
1913
1912
1911
1910
1909
1896
Info
Parcours
Result
Palmares