En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Tour de Slovaquie
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
Stage 5
Stage 6
Stage 7
Stage 8
09/06
Sahy
Trnava
170.1 km
Result
Standings
1
Ariel Maximiliano Richeze
D'Angelo & Antenucci - Nippo
4u29'24"
2
Tosh Van der Sande
z.t
3
Artur Detko
Bank BGZ
z.t
4
Oleksandr Prevar
Kolss Cycling Team
z.t
5
Manuel Fedele
D'Angelo & Antenucci - Nippo
z.t
6
Petr Bencik
PSK Whirlpool - Author
z.t
7
Andriy Vasylyuk
Kolss Cycling Team
z.t
8
Joachim Tolles
TT Raiko Argon 18
z.t
9
Mykhaylo Kononenko
Kolss Cycling Team
z.t
10
Rihards Bartusevics
Velo-Club la Pomme Marseille
z.t
11
Rostislav Krotky
AC Sparta Praha
z.t
12
Matej Jurco
Dukla Trencin Merida
z.t
13
Alexander Zdanov
D'Angelo & Antenucci - Nippo
z.t
14
Martin Hunal
AC Sparta Praha
z.t
15
Marek Cichosz
Legia - Felt
z.t
16
Ryohei Komori
D'Angelo & Antenucci - Nippo
z.t
17
Patrik Tybor
Dukla Trencin Merida
z.t
18
Roman Zrelica
z.t
19
Pawel Cieslik
Bank BGZ
z.t
20
Roman Bronis
AC Sparta Praha
z.t
21
Roman Kolstov
z.t
22
Dariusz Wozniak
Legia - Felt
z.t
23
Andriy Khripta
Kolss Cycling Team
z.t
24
Sergey Firsanov
Itera-Katusha
z.t
25
Jozef Palcak
z.t
26
Stanislav Kozubek
PSK Whirlpool - Author
z.t
27
David Dvorsky
PSK Whirlpool - Author
z.t
28
Tomislav Danculovic
Loborika Favorit Team
z.t
29
Kristijan Durasek
Loborika Favorit Team
z.t
30
Petr Vakoc
ASC Dukla Praha
z.t
31
Mathias Belka
TT Raiko Argon 18
z.t
32
Jiri Hudecek
PSK Whirlpool - Author
z.t
33
Nikita Novikov
Itera-Katusha
z.t
34
Pavel Kochetkov
Itera-Katusha
z.t
35
Deni Banicek
Loborika Favorit Team
z.t
36
Pavol Polievka
Dukla Trencin Merida
z.t
37
Eugeny Bakhin
z.t
38
Thomas Sprengers
z.t
39
Zico Waeytens
z.t
40
Oleksandr Grygorenko
Kolss Cycling Team
z.t
41
Hrvoje Miholjevic
Loborika Favorit Team
z.t
42
Jan Oelerich
TT Raiko Argon 18
z.t
43
Lukasz Modzelewski
Legia - Felt
z.t
44
Marcin Urbanowski
Bank BGZ
z.t
45
Daniel Vesely
z.t
46
Robert Nagy
Dukla Trencin Merida
z.t
47
Róbert Gavenda
KDL Trans - Landbouwkrediet
z.t
48
Marek Canecky
Manisaspor Cycling Team
z.t
49
Andrej Omulec
Loborika Favorit Team
z.t
50
Jindrich Dlask
z.t
51
Aleksey Velikanov
z.t
52
Arne Hassink
TT Raiko Argon 18
z.t
53
Konrad Czajkowski
Bank BGZ
z.t
54
Willem Wauters
z.t
55
Miguel Angel Rubiano Chavez
D'Angelo & Antenucci - Nippo
z.t
56
Radoslaw Romianik
Bank BGZ
z.t
57
Frantisek Padour
PSK Whirlpool - Author
z.t
58
Jan Sipeky
Dukla Trencin Merida
z.t
59
Davide Torosantucci
D'Angelo & Antenucci - Nippo
z.t
60
Evgeny Reshetko
z.t
61
Sergei Rudaskov
Itera-Katusha
z.t
62
Matej Vysna
Dukla Trencin Merida
z.t
63
Jimmy Janssens
z.t
64
Mikhail Antonov
Itera-Katusha
z.t
65
Volodymyr Gomenyuk
Kolss Cycling Team
op 11"
66
Massimo Demarin
Loborika Favorit Team
op 13"
67
Jakub Ehrenberger
z.t
68
Josef Manousek
op 15"
69
Jan Deutschmann
TT Raiko Argon 18
op 16"
Brian Bulgac
DNF
Ladislav Fabisovsky
AC Sparta Praha
DNF
Maros Kovac
Dukla Trencin Merida
DNF
Tomas Okrouhlicky
AC Sparta Praha
DNF
Gabor Kasa
Manisaspor Cycling Team
DNS
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2002
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares