En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Tour of Malopolska
Stage information
Prologue
Stage 1
Stage 2
Stage 3
19/09
Niepolomice
Nowy Targ
142 km
Result
Standings
Points
Mountain
1
Jonas Abrahamsen
Uno-X Norwegian Development Team
3u25'22"
2
Marcin Budzinski
Wibatech Merx
z.t
3
Adam Zuber
Mazowsze Serce Polski
z.t
4
Stanislaw Aniolkowski
CCC Development Team
op 4"
5
Pauls Rubenis
Tartu2024 Balticchaincycling Com
z.t
6
Antti-Jussi Juntunen
Tartu2024 Balticchaincycling Com
z.t
7
Markus Pajur
Tartu2024 Balticchaincycling Com
z.t
8
Maciej Paterski
Wibatech Merx
z.t
9
Yuval Ben Moshe
Israel Cycling Academy
z.t
10
Sylwester Janiszewski
Voster Ats Team
z.t
11
Tilen Finkst
Ljubljana Gusto Santic
z.t
12
Rait Ärm
Tartu2024 Balticchaincycling Com
z.t
13
Szymon Krawczyk
CCC Development Team
z.t
14
Piotr Brozyna
Voster Ats Team
z.t
15
Emanuel Piaskowy
Mazowsze Serce Polski
z.t
16
Sam Gademan
z.t
17
Jakub Toupalík
Topforex Lapierre Pro Cycling Team
z.t
18
Jelle Johannink
z.t
19
Tobiasz Pawlak
Mazowsze Serce Polski
z.t
20
Petr Fiala
AC Sparta Praha
z.t
21
Jan Stöhr
AC Sparta Praha
z.t
22
Edo Goldstein
Israel Cycling Academy
z.t
23
Iver Skaarseth
Uno-X Norwegian Development Team
z.t
24
Adam Foltán
Topforex Lapierre Pro Cycling Team
z.t
25
Mateusz Kostanski
z.t
26
Kars Ten Boske
z.t
27
Jakub Boucek
Topforex Lapierre Pro Cycling Team
z.t
28
Szymon Tracz
CCC Development Team
z.t
29
Adam Stachowiak
Voster Ats Team
z.t
30
Frantisek Honsa
Topforex Lapierre Pro Cycling Team
z.t
31
Artur Malkowski
z.t
32
Ukko Iisakki Peltonen
Tartu2024 Balticchaincycling Com
z.t
33
Elia Menegale
z.t
34
Viktor Potocki
Ljubljana Gusto Santic
z.t
35
Vojtech Repa
Topforex Lapierre Pro Cycling Team
z.t
36
Pawel Cieslik
Voster Ats Team
z.t
37
Joffrey Degueurce
z.t
38
Torstein Traeen
Uno-X Norwegian Development Team
z.t
39
Pavel Gruber
z.t
40
Patryk Stosz
Voster Ats Team
z.t
41
Benjamin Perry
Israel Cycling Academy
z.t
42
Vitalii Pylypchuk
z.t
43
Piotr Mierzynski
z.t
44
Kacper Walkowiak
CCC Development Team
z.t
45
Freddy Ovett
Israel Cycling Academy
z.t
46
Marek Rutkiewicz
Mazowsze Serce Polski
z.t
47
Pawel SzÓstka
Wibatech Merx
z.t
48
Piotr Pekala
CCC Development Team
z.t
49
Ferenc Szollosi
z.t
50
Adam Kus
z.t
51
Tomasz Budzinski
Wibatech Merx
z.t
52
Michal Podlaski
Mazowsze Serce Polski
z.t
53
Lars Quaedvlieg
z.t
54
Daniil Pronskiy
Vino Astana Motors
z.t
55
Anatolii Budiak
Wibatech Merx
z.t
56
Dominik Gorak
CCC Development Team
z.t
57
Matvey Nikitin
Vino Astana Motors
z.t
58
Jan Miazga
z.t
59
Olav Wallinga
z.t
60
Gleb Brussenskiy
Vino Astana Motors
z.t
61
Artjom Mirzojev
Tartu2024 Balticchaincycling Com
z.t
62
Martin Bugge Urianstad
Uno-X Norwegian Development Team
z.t
63
Grigoriy Shtein
Vino Astana Motors
z.t
64
Sindre Kulset
Uno-X Norwegian Development Team
z.t
65
Simone Innocenti
z.t
66
Damian Bieniek
z.t
67
Huub Deelstra
z.t
68
Tomas Kalojiros
AC Sparta Praha
z.t
69
Pavel Stöhr
z.t
70
Mateusz Rajtak
z.t
71
Jan Fijak
z.t
72
Borislav Ivanov
z.t
73
Petr Klabouch
Topforex Lapierre Pro Cycling Team
z.t
74
Wojciech Bystrzycki
z.t
75
Iogan Shtein
Vino Astana Motors
z.t
76
Andrej Liska
z.t
77
Thomas Peyroton Dartet
Eurocyclingtrips - CMI Pro Cycling
z.t
78
Jip Steman
z.t
79
Pavol Kramar?Ík
z.t
80
Robin Plamondon
Israel Cycling Academy
z.t
81
Frank Sosa
z.t
82
Alexandr Semenov
Vino Astana Motors
z.t
83
Jacob Buijk
op 37"
84
Juraj Lajcha
op 4"
85
Krzysztof Domin
Iseo Serrature - Rime - Carnovali
op 37"
86
Matic Groselj
Ljubljana Gusto Santic
op 42"
87
Rok Korosec
Ljubljana Gusto Santic
z.t
88
Walter Calzoni
z.t
89
Kristian Kulset
Uno-X Norwegian Development Team
op 1'16"
90
Denis Rugovac
AC Sparta Praha
op 1'27"
91
Matic Zumer
Ljubljana Gusto Santic
z.t
92
Mateusz Grabis
Voster Ats Team
op 2'01"
93
Matteo Pongiluppi
op 4"
94
Sven De Haan
op 10'48"
95
Miroslav Gavenda
z.t
96
Rick Nobel
z.t
97
Wessel Lange
op 12'45"
98
Simeon Green
Eurocyclingtrips - CMI Pro Cycling
z.t
99
Jules de Cock
z.t
100
Martin Gavenda
z.t
Georgi Lumparov
DNF
Edwin Alcibiades Avila Vanegas
Israel Cycling Academy
DNS
Matias Fitzwater
Eurocyclingtrips - CMI Pro Cycling
DNS
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares