En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Tour of Malopolska
Stage information
Prologue
Stage 1
Stage 2
Stage 3
17/09
Krakow
Krakow
1.5 km
Result
Standings
1
Piotr Brozyna
Voster Ats Team
2'52"
2
Tilen Finkst
Ljubljana Gusto Santic
op 2"
3
Stanislaw Aniolkowski
CCC Development Team
op 3"
4
Vojtech Repa
Topforex Lapierre Pro Cycling Team
z.t
5
Sylwester Janiszewski
Voster Ats Team
z.t
6
Patryk Stosz
Voster Ats Team
op 4"
7
Jonas Abrahamsen
Uno-X Norwegian Development Team
op 5"
8
Freddy Ovett
Israel Cycling Academy
z.t
9
Adam Stachowiak
Voster Ats Team
op 6"
10
Szymon Tracz
CCC Development Team
z.t
11
Viktor Potocki
Ljubljana Gusto Santic
z.t
12
Pawel Cieslik
Voster Ats Team
z.t
13
Emanuel Piaskowy
Mazowsze Serce Polski
z.t
14
Huub Deelstra
op 7"
15
Benjamin Perry
Israel Cycling Academy
z.t
16
Szymon Krawczyk
CCC Development Team
z.t
17
Rok Korosec
Ljubljana Gusto Santic
z.t
18
Markus Pajur
Tartu2024 Balticchaincycling Com
op 8"
19
Torstein Traeen
Uno-X Norwegian Development Team
z.t
20
Jelle Johannink
op 9"
21
Tobiasz Pawlak
Mazowsze Serce Polski
z.t
22
Maciej Paterski
Wibatech Merx
z.t
23
Edwin Alcibiades Avila Vanegas
Israel Cycling Academy
op 11"
24
Anatolii Budiak
Wibatech Merx
z.t
25
Frantisek Honsa
Topforex Lapierre Pro Cycling Team
z.t
26
Matic Zumer
Ljubljana Gusto Santic
op 12"
27
Jakub Boucek
Topforex Lapierre Pro Cycling Team
z.t
28
Adam Kus
z.t
29
Antti-Jussi Juntunen
Tartu2024 Balticchaincycling Com
z.t
30
Yuval Ben Moshe
Israel Cycling Academy
z.t
31
Marcin Budzinski
Wibatech Merx
op 13"
32
Rait Ärm
Tartu2024 Balticchaincycling Com
z.t
33
Lars Quaedvlieg
z.t
34
Matias Fitzwater
Eurocyclingtrips - CMI Pro Cycling
op 14"
35
Matvey Nikitin
Vino Astana Motors
z.t
36
Marek Rutkiewicz
Mazowsze Serce Polski
z.t
37
Martin Bugge Urianstad
Uno-X Norwegian Development Team
z.t
38
Pauls Rubenis
Tartu2024 Balticchaincycling Com
op 15"
39
Michal Podlaski
Mazowsze Serce Polski
z.t
40
Edo Goldstein
Israel Cycling Academy
z.t
41
Adam Foltán
Topforex Lapierre Pro Cycling Team
z.t
42
Daniil Pronskiy
Vino Astana Motors
op 16"
43
Adam Zuber
Mazowsze Serce Polski
z.t
44
Grigoriy Shtein
Vino Astana Motors
z.t
45
Mateusz Grabis
Voster Ats Team
z.t
46
Jip Steman
z.t
47
Jakub Toupalík
Topforex Lapierre Pro Cycling Team
op 17"
48
Tomasz Budzinski
Wibatech Merx
z.t
49
Dominik Gorak
CCC Development Team
z.t
50
Sam Gademan
op 18"
51
Artjom Mirzojev
Tartu2024 Balticchaincycling Com
z.t
52
Damian Bieniek
z.t
53
Robin Plamondon
Israel Cycling Academy
z.t
54
Gleb Brussenskiy
Vino Astana Motors
op 19"
55
Matic Groselj
Ljubljana Gusto Santic
z.t
56
Ukko Iisakki Peltonen
Tartu2024 Balticchaincycling Com
z.t
57
Adrian Krawczyk
op 20"
58
Iver Skaarseth
Uno-X Norwegian Development Team
z.t
59
Artur Malkowski
op 21"
60
Sindre Kulset
Uno-X Norwegian Development Team
z.t
61
Joffrey Degueurce
op 22"
62
Georgi Lumparov
z.t
63
Jan Stöhr
AC Sparta Praha
z.t
64
Frank Sosa
z.t
65
Kars Ten Boske
z.t
66
Thomas Peyroton Dartet
Eurocyclingtrips - CMI Pro Cycling
op 23"
67
Petr Klabouch
Topforex Lapierre Pro Cycling Team
z.t
68
Kristian Kulset
Uno-X Norwegian Development Team
z.t
69
Pavel Gruber
op 24"
70
Tomas Kalojiros
AC Sparta Praha
z.t
71
Jan Miazga
op 25"
72
Walter Calzoni
z.t
73
Iogan Shtein
Vino Astana Motors
z.t
74
Petr Fiala
AC Sparta Praha
z.t
75
Kacper Walkowiak
CCC Development Team
z.t
76
Ferenc Szollosi
op 26"
77
Alexandr Semenov
Vino Astana Motors
z.t
78
Pawel SzÓstka
Wibatech Merx
z.t
79
Piotr Pekala
CCC Development Team
z.t
80
Robert Orr
Eurocyclingtrips - CMI Pro Cycling
op 27"
81
Simone Innocenti
z.t
82
Piotr Mierzynski
op 28"
83
Mateusz Rajtak
op 29"
84
Wojciech Bystrzycki
op 30"
85
Mateusz Manowski
z.t
86
Andrej Liska
op 33"
87
Wessel Lange
op 34"
88
Vitalii Pylypchuk
z.t
89
Mateusz Kostanski
z.t
90
Olav Wallinga
op 35"
91
Sven De Haan
z.t
92
Denis Rugovac
AC Sparta Praha
op 36"
93
Jules de Cock
z.t
94
Borislav Ivanov
op 37"
95
Jacob Buijk
op 38"
96
Simeon Green
Eurocyclingtrips - CMI Pro Cycling
z.t
97
Rick Nobel
op 41"
98
Juraj Lajcha
op 42"
99
Pavel Stöhr
z.t
100
Matteo Pongiluppi
op 46"
101
Miroslav Gavenda
op 48"
102
Martin Gavenda
op 49"
103
Krzysztof Domin
Iseo Serrature - Rime - Carnovali
op 50"
104
Elia Menegale
op 51"
105
Pavol Kramar?Ík
op 56"
106
Denis Shtilyanov
op 59"
107
Stanislav Grabchev
op 1'01"
108
Guillaume Soula
Eurocyclingtrips - CMI Pro Cycling
op 1'02"
109
Jan Fijak
op 1'27"
Nikodem Grzenkowicz
DNS
Petr Malan
AC Sparta Praha
DNS
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares