En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Tour of Malopolska
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
11/06
Chocholow
Nowy Targ
113 km
Result
Final Classification
Points
Mountain
1
Maciej Paterski
CCC Sprandi Polkowice
9u07'25"
2
Pawel Bernas
op 1'18"
3
Jonas Gregaard Wilsly
Riwal Platform Cycling Team
op 1'21"
4
Marek Rutkiewicz
Wibatech 7R Fuji
op 1'22"
5
Lukasz Owsian
CCC Sprandi Polkowice
op 1'26"
6
Adam Stachowiak
op 1'27"
7
Gasper Katrasnik
Adria Mobil
op 1'29"
8
Kamil Zielinski
Domin Sport
z.t
9
Rasmus Mygind
Riwal Platform Cycling Team
op 1'37"
10
Emanuel Piaskowy
Team Hurom
op 1'39"
11
Eduard Vorganov
Minsk Cycling Club
z.t
12
Jan Stöhr
CK Pribram Fany Gastro
z.t
13
Michal Podlaski
Voster Uniwheels Team
z.t
14
Piotr Konwa
z.t
15
Radoslav Rogina
Adria Mobil
z.t
16
Adrian Honkisz
z.t
17
Anatolii Budiak
ISD - Jorbi Continental Team
z.t
18
Ziga Groselj
Adria Mobil
z.t
19
Petr Hampl
SKC Tufo Prostejov
op 1'47"
20
Adam Wojcik
z.t
21
Jacek Morajko
Wibatech 7R Fuji
z.t
22
Bartosz Warchol
Team Hurom
z.t
23
Michal Schlegel
CCC Sprandi Polkowice
op 3'36"
24
Martin Boubal
CK Pribram Fany Gastro
op 9'30"
25
Kanstantsin Klimiankou
Minsk Cycling Club
z.t
26
Andrea Borso
Adria Mobil
z.t
27
Jakub Otruba
SKC Tufo Prostejov
op 14'18"
28
Mateusz Komar
Voster Uniwheels Team
op 16'53"
29
Jonathan Dinkler
op 17'03"
30
Dominik Oborski
Wibatech 7R Fuji
op 17'15"
31
Piotr Brzozka
Jbg - 2 Professional Mtb Team
z.t
32
Mariusz Michalek
Jbg - 2 Professional Mtb Team
z.t
33
Gorazd Per
Adria Mobil
op 18'03"
34
Martin Hebik
CK Pribram Fany Gastro
op 21'57"
35
Piotr Skarzynski
Domin Sport
op 22'01"
36
Yauhen Sobal
Minsk Cycling Club
op 22'07"
37
Jakub Murias
op 22'09"
38
Patryk Stosz
CCC Sprandi Polkowice
op 23'50"
39
Artur Detko
Domin Sport
op 27'37"
40
Raman Ramanau
Minsk Cycling Club
op 29'27"
41
Dusan Rajovic
Adria Mobil
op 29'29"
42
Szymon Tracz
op 29'30"
43
Mateusz Nowaczek
Voster Uniwheels Team
z.t
44
Damian WsÓl
z.t
45
Andrzej Bartkiewicz
Wibatech 7R Fuji
z.t
46
Jesper Morkov
Riwal Platform Cycling Team
z.t
47
Mykyta Zubenko
ISD - Jorbi Continental Team
z.t
48
Rinat Udod
ISD - Jorbi Continental Team
z.t
49
Aleksander Leduchowski
z.t
50
Marek Sipos
SKC Tufo Prostejov
z.t
51
Marcel Franz
z.t
52
Pawel Charucki
z.t
53
Mateusz Grabis
Voster Uniwheels Team
op 29'38"
54
Pavel Stöhr
CK Pribram Fany Gastro
z.t
55
Pavel Gruber
CK Pribram Fany Gastro
z.t
56
Raman Tsishkou
Minsk Cycling Club
op 29'39"
57
Pawel SzÓstka
op 29'41"
58
Wojciech Migdal
Team Hurom
op 29'42"
59
Fabian Kässmann
z.t
60
Michal Schuran
AC Sparta Praha
z.t
61
Jiri Svoboda
AC Sparta Praha
z.t
62
Tobias Mørch Kongstad
Riwal Platform Cycling Team
z.t
63
Matej Zahalka
SKC Tufo Prostejov
z.t
64
Mateusz Mucha
z.t
65
Sam Brand
z.t
66
Patryk Kostecki
Domin Sport
z.t
67
Artur Jatczak
z.t
68
Maciej Furczyk
z.t
69
Wojciech Halejak
Jbg - 2 Professional Mtb Team
z.t
70
Dawid Adamczyk
z.t
71
Nazir Jaser
op 29'48"
72
Krystian Wojs
z.t
73
Brais Dacal
op 30'31"
74
Tomasz Dudziak
op 30'52"
75
Tobias Magdeburg
op 30'53"
76
Patryk Piasecki
Jbg - 2 Professional Mtb Team
op 31'34"
77
Tomás Schuhler
AC Sparta Praha
op 32'22"
78
Paul Rudolph
z.t
79
Tarik Haupt
z.t
80
Davide Tronconi
z.t
81
Josef Horejsi
AC Sparta Praha
z.t
82
Rostyslav Zhukovskyi
ISD - Jorbi Continental Team
z.t
83
Wojciech Pszczolarski
SKC Tufo Prostejov
op 39'16"
Hannes Augustin
DNF
Alan Banaszek
CCC Sprandi Polkowice
DNF
Petr Fiala
DNF
Toni Franz
DNF
Ylmaz Habash
DNF
Dawid Kloc
DNF
Szymon Krawczyk
Voster Uniwheels Team
DNF
Sandro Kuhmel
DNF
Kamil Malecki
CCC Sprandi Polkowice
DNF
Bartlomiej Matysiak
Team Hurom
DNF
Dmitriy Ponkratov
DNF
Robert Troszok
DNF
Jesper Bundgaard Winkel
Riwal Platform Cycling Team
DNF
Volodymyr Dzhus
ISD - Jorbi Continental Team
DNF
Pawel Franczak
Team Hurom
DNF
Wojciech Franczak
Team Hurom
DNF
Mariusz Gasiorowski
DNF
Oskar Gebauer
DNF
Illya Klepikov
ISD - Jorbi Continental Team
DNF
Mariusz Kozak
Jbg - 2 Professional Mtb Team
DNF
Roberto Pasi-Puttini
DNF
Karol Rozek
Jbg - 2 Professional Mtb Team
DNF
Jan Ryba
AC Sparta Praha
DNF
Christian Zanetta
DNF
Oliver Behringer
DNF
Emanuel Mini
DNF
Ulugbek Saidov
DNF
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares