En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
65 Dookola Mazowsza
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
30/07
Kozienice
Kozienice
165 km
Result
Final Classification
Points
Mountain
1
Jesper Rasch
A Bloc CT
3u33'30"
2
Zsolt Istlstekker
z.t
3
Yuval Ben Moshe
Israel Cycling Academy
z.t
4
Tim Wollenberg
Santic-Wibatech
z.t
5
Eskil Huiting
z.t
6
Damian Slawek
z.t
7
Roi Weinberg
Israel Cycling Academy
z.t
8
Tobias Nolde
P & S Benotti
z.t
9
Dennis van der Horst
Allinq Continental Cyclingteam
z.t
10
Tomas Barta
ATT Investments
z.t
11
Alan Banaszek
Hre Mazowsze Serce Polski
z.t
12
Bartlomiej Proc
Santic-Wibatech
z.t
13
Joren Bloem
A Bloc CT
z.t
14
Toni Franz
z.t
15
Håkon Lunder Aalrust
Team Coop
z.t
16
Balázs Rozsa
z.t
17
Malte Maschke
z.t
18
Venantas Lasinis
Kaunas Cycling Team
z.t
19
Jelle Bootsveld
Allinq Continental Cyclingteam
z.t
20
Tom Lindner
P & S Benotti
z.t
21
Piotr Mierzynski
z.t
22
Arthur Lennè
z.t
23
Norbert Banaszek
Hre Mazowsze Serce Polski
z.t
24
Julian Kot
z.t
25
Piotr Maslak
z.t
26
Karol Wawrzyniak
z.t
27
Peter Richter
z.t
28
Tim Bierkens
Allinq Continental Cyclingteam
z.t
29
Robin Lowik
Allinq Continental Cyclingteam
z.t
30
Marceli Boguslawski
Hre Mazowsze Serce Polski
z.t
31
Joppe De Heij
z.t
32
Miká Heming
ATT Investments
z.t
33
Damian Papierski
Voster Ats Team
z.t
34
Rick Hezeman
z.t
35
Constantin Kasterich
z.t
36
Olegas Ivanovas
z.t
37
Dariusz Kolakowski
z.t
38
Wouter Van De Weerdhof
Allinq Continental Cyclingteam
z.t
39
Guy Sagiv
Israel - Premier Tech
z.t
40
Szymon Pomian
z.t
41
James Jobber
Kuwait Pro Cycling Team
z.t
42
Szymon Krawczyk
Voster Ats Team
z.t
43
Nadav Raisberg
Israel Cycling Academy
z.t
44
Olav Hjemsaeter
Team Coop
z.t
46
Marcin Zarebski
z.t
47
Laurin Drescher
Rad-Net Rose Team
z.t
48
Jakub Malachowski
z.t
49
Michal Rzaca
z.t
50
Kacper Maciejuk
z.t
51
Jozef Mank
z.t
52
Sebastian Andreasson
z.t
53
Maciej Paterski
Voster Ats Team
z.t
54
Patrick Haller
Santic-Wibatech
z.t
55
Pawel SzÓstka
Santic-Wibatech
z.t
56
Ondrej Petr
Tufo - Pardus Prostejov
z.t
57
Matús Stocek
ATT Investments
z.t
58
Jakub Musialik
z.t
59
Aden James Paterson
Allinq Continental Cyclingteam
z.t
60
Jan Fijak
z.t
61
Radek Vlcek
Tufo - Pardus Prostejov
z.t
62
Moritz Czasa
Rad-Net Rose Team
z.t
63
Thorolf Rønhede
z.t
64
Petr Kovarcik
Tufo - Pardus Prostejov
z.t
65
Mateusz Cywinski
z.t
66
Eirik Lunder
Team Coop
z.t
67
Wojciech Pszczolarski
Tufo - Pardus Prostejov
z.t
68
Jonas Sonnleitner
Santic-Wibatech
z.t
69
Immanuel Stark
P & S Benotti
z.t
70
Igor Sek
z.t
71
Tobiasz Pawlak
Hre Mazowsze Serce Polski
z.t
72
André Drege
Team Coop
z.t
73
Darijus Dzervus
Voltas Cycling Team
z.t
74
Tore Andre Aase Vabø
Team Coop
z.t
75
Patryk Dabski
z.t
76
Giovanni Schmieder
z.t
77
Sven Redmann
Rad-Net Rose Team
z.t
78
Magnus Lorents Nielsen
z.t
79
Karel Camrda
ATT Investments
z.t
80
Mateusz Kostanski
Voster Ats Team
z.t
81
Tomás Jakoubek
ATT Investments
z.t
82
Szymon Rekita
Voster Ats Team
z.t
83
Jokubas Zdanevicius
Voltas Cycling Team
z.t
84
Krzysztof Domin
Swietokrzyskie Cycling Academy
z.t
85
Mateusz Manowski
z.t
86
Marcus Burnett
Kuwait Pro Cycling Team
z.t
87
Mantas Januskevicius
Kaunas Cycling Team
z.t
88
Andras Szatmary
z.t
89
Marckus Njor
z.t
90
Nicholas Thorøe-Hansen
z.t
91
Adrian Latocha
Rad-Net Rose Team
z.t
92
Tomasz Budzinski
Hre Mazowsze Serce Polski
z.t
93
Jan Kaspar
ATT Investments
z.t
94
Dominik Gorak
Hre Mazowsze Serce Polski
z.t
95
Marcin Sztuka
z.t
96
Stefan Poll
z.t
97
Tom Mai
z.t
98
Tomas Kopecky
A Bloc CT
z.t
99
Maarten Lubbers
op 28"
100
Eric Lutter
P & S Benotti
z.t
101
Jakob Schmidt
P & S Benotti
z.t
102
Tim Oelke
P & S Benotti
z.t
103
Stijn Appel
A Bloc CT
z.t
104
Antti-Jussi Juntunen
A Bloc CT
z.t
105
Jacob Hindsgaul Madsen
Uno-X Pro Cycling Team
op 0"
106
Oscar Munk-Olsen
z.t
107
Jonas Sørensen
z.t
108
Mantas Balciunas
Kaunas Cycling Team
op 1'00"
109
Adrian Banaszek
Hre Mazowsze Serce Polski
z.t
110
Gustas Raugala
Kaunas Cycling Team
op 1'25"
111
Martins Pluto
A Bloc CT
op 0"
112
Johan Ravnøy
Team Coop
op 2'15"
113
Frederik Thomsen
op 7'08"
Filip Biernacki
DNF
Michal Braulinski
DNF
Philipp Gebhardt
Rad-Net Rose Team
DNF
Aleksander Krukowski
DNF
Dawid Migas
DNF
Antoni Olszar
DNF
Maciej Potucha
DNF
Mateusz Rajtak
DNF
Paulius Siskevicius
Voltas Cycling Team
DNF
Olav Wallinga
DNF
Patryk Gieracki
DNS
Richard Holec
Tufo - Pardus Prostejov
DNS
Oded Kogut
Israel Cycling Academy
DNS
Kacper Majewski
DNS
Michal Podlaski
DNS
Filip Prokopyszyn
Voster Ats Team
DSQ
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares